Ostrovy Ballestas

Paracas

Oáza Huacachina

Ostrovy Ballestas (Islas Ballestas) a Národní rezervace Paracas představují jednu ze základních tradičních destinací v Peru. Jsou to místa se specifickým ekosystémem,

​​

Po vyzvednutí z hotelu v 7.45h se přesuneme do přístavu, kde v 8.00h začne exkurze rychlou lodí po ostrovech Islas Ballestas. Po 15 minutách dorazíme k enigmatickému znaku  El Candelabro (Svícen), kde nám budou objasněny různé teorie jeho vzniku. Dále budeme pokračovat zálivem Paracas mezi jednotlivými skalními ostrovy, kde budeme pozorovat různé mořské živočišné druhy jako mořský lvouni, tisíce mořských ptáků lovících ryby a pod. V zhruba 10.00h se vrátíme do přístavu.

V 11.00h nás u hotelu vyzvedne autobus a pojedeme na exkurzi do Národní rezervace Paracas. Navštívíme interpretační centrum, kde nám vysvětlí vše týkající se fauny v rezervaci. Následně budeme pokračovat v exkurzi po poloostrovu Paracas, kde uvidíme různé pouštní útvary vytvořeny větrem, různobarevné plochy, skalní útvary na pobřeží vytvořeny působením mořské vody. Dále navštívíme krásné pláže jako:  Playa Yumaque, Playa Roja, Playa Lagunillas. Tady budeme mít čas poobědvat naproti pláži a procházet se v okolí.

Dále budeme pokračovat směrem na sever do Oázy Huacachina, kde budeme mít příležitost poobědvat na břehu laguny a následně realizovat výlet bugatkou po pouštních dunách a vyzkoušet si Sandboarding

 

Po ukončení aktivit v oáze Huacachina se vydáme do místní bodegy (sklípku) El Catador, kde nám bude při exkurzi vysvětlen postup přípravy světoznámého peruánského alkoholického nápoje Pisco. Následně se zúčastníme degustace různých druhů Pisco, které se v místě produkují.

Program

Cena

od 690 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

8.00h - 18.00h (10 hod)

Zahrnuje
  • vyzvednutí v hotelu

  • doprava

  • turistický průvodce

Nezahrnuje
  • strava​​

  • vstupy - Islas Ballestas, Národní rezervace Paraca

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.