Choquequirao Trek

Incké ruiny v Choquequirao jsou podstatně větší než v Machu Picchu. Aktuálně jsou však skrytým a ne jednoduše dostupným klenotem. Odkryto je zatím jenom asi 30%. Uvažuje se o stavbě lanovky, která zkrátí cestu ze 2 dnů na pouhých 20 min. Tím se zpřístupní veřejnosti a tento archeologický komplex bude přinejmenším tak známe jako Machu Picchu. Než se všat toto stane, nabízíme návštěvu Choquequirao způsobem poněkud dobrodružnejším, ve formě 5-denního treku Andskou přírodou a bez hord turistů. Tento trek je jedním z náročnejších díky strmým sestupům a výstupům v terénu a výrazně teplejšího podnebí.

DEN 1: CUSCO – CACHORA – CHIKISKA

Velmi brzo ráno opustíme Cusco a po 4hod jízdě dorazíme do vesnice Cachora. Tady se potkáme se skupinou profesionálů (průvodci, kuchaři, nosiči), kteří nás budou doprovázet po celou dobu treku. Po krátké přestávce začneme náš trek. Náš první kemp bude v místě nazývaném Chikiska.

Délka treku: 6hod

 

DEN 2: CHIKISKA – SANTA ROSA

Druhý den bude ve znamení prudkých sestupů a výstupů a v nižších polohách může být velmi teplo. Pro minimalizaci únavy doporučujeme co nejnižší váhu osobního batohu. Po snídani sestoupáme do působivého kaňonu řeky Apurimac. Zastavíme se a poobědváme v místě Playa Rosalina. Po obědě a chvíli odpočinku bude následovat 2.5 hod výstup do Santa Rosa, kde v kempu přenocujeme. U večeře budeme mít možnost ochutnat místní nápoj "scrim"

Délka treku: 5hod

DEN 3: SANTA ROSA – CHOQUEQUIRAO

Dnešní trek začneme brzy ráno, aby jsme využili ranní a dopolední příjemné teploty a vyhli se odpoledním vedrům. Na oběd se zastavíme v Marampata. Odpoledne dorazíme asi po 2hod do archeologického komplexu Choquequirao. Tady přenocujeme v místním kempu umístněném přímo na inckých terasách.

Délka treku: 4hod

DEN 4: CHOQUEQUIRAO – CHIKISKA

Ráno strávíme prohlídkou archeologického místa Choquequirao a návštěvou místního muzea, ve kterém jsou umístněny předměty nalezeny počas vykopávek. Když budeme mít štěstí, tak spatříme i Kondory Andské. Pak se vrátíme přes Santa Rosa, kde poobědváme, do Chikiska, kde budeme kempovat.

Délka treku: 7hod

DEN 5: CHIKISKA – CACHORA – CUSCO

Budeme vstávat velmi brzo a po snídani vystoupáme do našeho počátečního místa treku, do Chachora. Tady poobědváme a autobusem se vypravíme zpět do Cusca. Do Cusca dorazíme asi v 18h.

Délka treku: 5hod​

Program

Cena

od 8.400 Kč

Frekvence

Podle dostupnosti

Trvání

5 dní / 4 noci

Zahrnuje
  • doprava z Cusca do Cachora a zpátky

  • profesionální průvodce

  • koně

  • stan a matrace

  • strava na treku (4x snídaně, 4x oběd, 4x večeře)

  • vstup do Choquequirao

Nezahrnuje
  • spací pytel

  • taška na osobní věci, kterou ponesou koně

  • kůň pro osobní potřebu

  • osobní baťůžek (láhev na vodu, lampička, teplé oblečení, pršiplášť, opalovací krém, repelent, pokrývka hlavy proti slunci)

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.