m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

ZÁKLADNÍ INFO

Argentinská republika s rozlohou téměř 3.8 milionu km2 se nachází na jižní polokouli amerického kontinentu. Jeho délka 3800 km se pohybuje od 22 ° do 55 ° jižní šířky. Hraničí s Uruguayí, Paraguayí, Brazílií, Bolívií a Chile a Atlantským oceánem. Argentina je rozdělena na 6 turistických regionů, politicky je rozdělena na 24 provincií.

KULTURA

Argentina má mnoho zvláštností, které cestují světem v ústních podáních svých návštěvníků. Můžeme zmínit přátelskou, zábavnou a pohostinnou osobnost jejích lidí. Také typickou kuchyni, od proslulých pečínek tzv. asado, až po sladkosti plněných sladkým karamelizovaným mlékem „dulce de leche“.Naše oči a uši potěší tradiční tance jako tango, tanec párů. Zrodil se v Buenos Aires v devatenáctém století a dnes se šíří mezinárodně nebo folklórně, s různými choreografickými formami, které jsou charakteristické pro každou oblast země.

Dále je potřeba uvést vášeň pro fotbal a fanatismus pro své hlavní kluby a hráče. Nejoblíbenější jsou Boca Juniors a River Plate, které zaplňují stadiony a vyvolávají obrovské emoce až fanatismus na každém z jejich zápasů.  Setkáme se také s typickou hrou Trick, karetní hrou, ve které převažuje štěstí a schopnost lhát nebo podvádět protivníka. Argentina je populární i pro hry koní na okraji města, které odhalují silný vliv španělské kultury a vytrvalosti starých tradic.

PŘÍRODA

Argentina je také země výrazných kontrastů a bohaté a rozmanité geografie. Od pohoří And na západě, který hraničí se zemí ze severu na jih na hranici s Chile, s nejvyšším vrcholem 6962 m – Aconcagua, až po planiny „pampy“ a pobřeží Atlantiku. Hory, početné lesy, džungle, pouště a úrodná údolí tvoří biodiverzitu ekosystémů vhodných pro vývoj bohaté fauny a flóry.

Mnoho přírodních lokalit v zemi jsou chráněny jako přírodní oblasti nebo rezervace, ale také jako národní parky. Některé z hlavních přírodních památek byly zapsány do Světového dědictví UNESCO.

Programy

Nabídka v přípravě

Treky

Nabídka v přípravě

Výlety

Nabídka v přípravě

Nenašli jste v nabídce nic co by Vás zajímalo? Vyplňte a pošlete nám formulář s Vaší poptávkou a my Vám připravíme program na míru podle Vašich  požadavků. Třeba také v kombinaci s dalšími výlety nebo zájezdy po Jižní Americe.

Nabídku programů, treků a výletů budeme průběžne doplňovat.


  Buenos-Aires

  BUENOS AIRES

  Přijet do Buenos Aires znamená zamilovat se do jednoho z největších a nejvíce kosmopolitních hlavních měst Jižní Ameriky – autonomního města Buenos Aires. S obeliskem jako jednou z hlavních ikon má město několik možností k prozkoumání: moderní cesty k zeleným plochám krásných parků, budovy a památky národního historického dědictví: Plaza de Mayo – Květnové náměstí, La Casa Rosada – Prezidentský palác, Cabildo – Radnice, Národní kongres, Teatro Colón – Divadlo Colón a mnoho dalších.

  Argentina-Iguazu

  VODOPÁDY IGUAZÚ

  Když přijedete do města Puerto Iguazú, do provincie Misiones, první věcí, kterou chcete vědět, je, kde jsou slavné vodopády.

  Národní park Iguazú, který byl založen v roce 1934, se nachází asi 20 kilometrů od misionářského města. Rozkládá se na ploše 67 720 hektarů na severním konci ostrova Misiones v pobřežní oblasti. Vodopády jsou široké 2.7. Jejich výška se pohybuje mezi 60 m a 82 a průměrný průtok vody je 1800 metrů krychlových za sekundu. Dvě třetiny vodopádů Iguazú jsou na straně Argentiny.

  Argentina-Patagonia-Perito-Moreno

  ARGENTINSKÁ PATAGONIE

  Mýtická Patagonie je pokladnicí neuvěřitelných přírodních scenérií. Nachází se na jihu argentinského území a skládá se z provincií La Pampa, Neuquén, Río Negro, Chubut, Santa Cruz, Tierra del Fuego, Antarktida a Ostrovy jižního Atlantiku.

  Argentina-Cuyo-Mendoza-Aconcagua

  REGION CUYO

  Region Cuyo se nachází v Andské Kordilleře a pokrývá provincie Mendoza, San Juan a San Luis.

  V pohoří And se tyčí hora Aconcagua (6962 m.n.m.), která přitahuje dobrodruhy z celého světa s cílem dosáhnout nejvyššího vrcholu v Americe. Vynikají a ideální pro horolezectví a trekking jsou také další hory jako Tupungato, Mercedario a Cordón del Plata. A v zimních střediscích Mendozy si můžete užít ty nejlepší sjezdovky v regionu.

  Argentina-Salta-Cafayate-Quebrada

  SEVERNÍ REGION

  Tato oblast Argentiny se skládá ze šesti provincií na severozápadě území – Jujuy, Salta, La Rioja, Catamarca, Santiago del Estero a Tucumán.

  Jedná se především o geografii pozoruhodných kontrastů, mimořádnou krásnou krajinu a kulturní bohatství – suché náhorní plošiny „puny“, svěží džungle Yungas, více než 6800 metrů vysoké pohoří And, oblast Talpampaya, kde Země odhaluje své geologické vrstvy a další místa odkrývající svá starodávná tajemství prostřednictvím starobylých ruin, Inckých pevností, koloniálních kaplí, katedrál a bazilik.

  VÍZA

  Při turistických cestách do Argentiny není vyžadováno vízum. Ke vstupu je nutné předložit pas s platností nejméně 6 měsíců. Standardní délka turistického pobytu je 90 dnů, konkrétní délku pobytu stanoví při vstupu na hraničním přechodu imigrační úředník, který může požadovat předložení dokladů potvrzujících zajištění plánovaného pobytu v Argentině a odjezdu ze země. Neexistuje omezení pro počet vstupů. Bezvízový pobyt, jehož maximální délka může být 183 dní, nelze prodloužit.

  KLIMA

  V důsledku obrovské rozlohy má Argentina několik typů klimatu. Většina země má mírné klima, zatímco extrémní sever má tropické klima a subpolární klima je na jihu.

   

  Sever Argentiny

  Na severu Argentiny je horké a vlhké subtropické podnebí s dešti po celý rok. Nejlepší období k návštěvě je v zimních měsících, relativně suchším a méně horkém období od června do září.

  Buenos Aires

  Buenos Aires má mírné podnebí s průměrnými maximálními teplotami mezi 30 °C v lednu a 14 °C v červenci, minimální průměr se pohybuje mezi 20 °C v lednu a 7 °C v červenci. Déšť je častější v zimě, na podzim a na jaře, ale může pršet po celý rok. Průměrná roční srážka v Buenos Aires je 1200 mm srážek.

  Střední Argentina

  Střední Argentina má mírné klima, ale v létě může být horké a vlhké a v zimě chladné. V Pampě se průměrné roční srážky pohybují mezi 1000 mm na východě a 500 mm na západě směrem k Andám, kde je mírné stepní klima s velmi horkými léty a mírnými zimami. Léta jsou horká, s maximálním průměrem 29 °C až 28 °C a minimálním průměrem 16 °C až 17 °C v lednu. Zimy jsou relativně mírné, s průměrnou maximální teplotou 17 °C až 20 °C v červenci a minimální průměr 7 °C až 4 °C. Tuto oblast je nejlépe navštívit v přechodném období podzimu a jara.

  Patagonie

  Podnebí argentinské Patagonie je obecně suché, zatímco teploty jsou na severu mírné, jih má subarktické podnebí, které se vyznačuje silnými větry a dešti, které se pohybují mezi 800 mm a 200 mm ročně. Na severu Patagonie je počasí na podzim a na jaře mírné, ale s častými větrnými dny. V létě (leden a únor) mohou teploty přesáhnout 30 °C, ale počasí je velmi proměnlivé, dokonce i dny mohou být chladné. V národním parku Los Glaciares se teplota pohybuje mezi 12 °C a 20 °C a v létě může stoupnout na 28 °C. V extrémním jihu země se však maximální průměrná teplota pohybuje v rozmezí od 15 °C do 4 °C, zatímco minimální průměr se pohybuje od -1 °C do 5 °C Podnebí je velmi proměnlivé a vítr je celoroční konstantou podnebí Patagonie. Relativně méně větrné období jsou období mezi říjnem a polovinou listopadu a mezi polovinou března a dubna.

   

  OČKOVÁNÍ

  Před cestou do Argentiny je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. spalničky, příušnice, záškrt).

  Cestovatelům do pralesních oblastí se doporučuje očkování proti žluté zimnici. Tuto nemoc přenáší komáři. Očkování je aplikováno v jedné dávce a chrání celoživotně. Cestovatelům dále doporučujeme očkování proti žloutenkám typu „A + B“ a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu „A“ a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

  Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

  Cestování po vlastní ose

  Cestovatelům baťůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Výhodou vakcíny je, že poskytuje zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům způsobených bakterií E. coli.

  Vzhledem k velké kumulaci osob (místních i cestovatelů z různých oblastí) je vhodné zajistit si očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Tyto infekce se přenášejí vzdušnou cestou, větší riziko je při bližším kontaktu s lidmi hlavně v uzavřených prostorech (vlaky, letadlo, autobusy apod.). Toto očkování se doporučuje také cestujícím, kteří budou v rámci své cesty pracovat s dětmi v rámci dobrovolnických programů.

  VÝŠKOVÁ NEMOC

  Výšková nemoc, v Argentině se jí říká puna, může nabývat 3 formy: akutní výšková nemoc, plicní edém, mozkový edém. Nejčastější formou je akutní výšková nemoc, která postihuje cca 50 % lidí, kteří vystoupají do výšky 2400 m.n.m. a výš v relativně krátkém čase. Symptomy se začnou objevovat pár hodin po příletu. Akutní výšková nemoc je způsobena nižší úrovní kyslíku ve vyšších polohách. Plíce si berou tolik kyslíku, kolik jsou zvyklé z nižších poloh, a proto musí společně se srdcem pracovat s vyšším zatížením, aby dodali organizmu potřebnou dávku kyslíku a udržovali krev optimálně okysličenou.

  Symptomy akutní výškové nemoci jsou:
  • závrať
  • únava
  • nevolnost
  • bolesti hlavy
  • spánková porucha

  Obvykle tyto potíže z akutní výškové nemoci přetrvávají a postupně odeznívají v průběhu 1-3 dnů, pokud se zdržuje postižený dobře hydratovaný ve stejné nadmořské výšce, dokud symptomy nepominou. Je doporučeno nejíst ovoce, zdržet se konzumaci alkoholických nápojů a těžkých jídel po dobu potíží.

  HOTOVOST, SMĚNÁRNY A PLATEBNÍ KARTY

  Místní měnou je argentinské peso (ARS), který se dělí na 100 centavos. Setkat se můžete s mincemi o hodnotách 1, 5, 10, 25 a 50 centavos, dále 1, 2, 5 a 10 pesos. Bankovky mají hodnotu 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

  Eura nebo dolary lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli bance nebo směnárně. Není také problém koupit nebo prodat jakoukoli další jihoamerickou měnu.

  Banky mají obvykle otevřeno pondělí až pátek od 10 hod – 15 hod.

  Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech větších městech a v turistických lokalitách. Výběr je zpoplatněn.

  Placení kartou je možné téměř všude.

  BEZPEČNOST

  Při dodržování základních bezpečnostních zásad je Argentina bezpečná a není se třeba příliš obávat. Uschovávejte své finance na více místech, nenechávejte své věci ležet bez dozoru a vyvarujte se po setmění chození mimo centra měst.