m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

ZÁKLADNÍ INFO

Argentinská republika s rozlohou téměř 3.8 milionu km2 se nachází na jižní polokouli amerického kontinentu. Jeho délka 3800 km se pohybuje od 22 ° do 55 ° jižní šířky. Hraničí s Uruguayí, Paraguayí, Brazílií, Bolívií a Chile a Atlantským oceánem. Argentina je rozdělena na 6 turistických regionů, politicky je rozdělena na 24 provincií.

KULTURA

Argentina má mnoho zvláštností, které cestují světem v ústních podáních svých návštěvníků. Můžeme zmínit přátelskou, zábavnou a pohostinnou osobnost jejích lidí. Také typickou kuchyni, od proslulých pečínek tzv. asado, až po sladkosti plněných sladkým karamelizovaným mlékem „dulce de leche“.Naše oči a uši potěší tradiční tance jako tango, tanec párů. Zrodil se v Buenos Aires v devatenáctém století a dnes se šíří mezinárodně nebo folklórně, s různými choreografickými formami, které jsou charakteristické pro každou oblast země.

Dále je potřeba uvést vášeň pro fotbal a fanatismus pro své hlavní kluby a hráče. Nejoblíbenější jsou Boca Juniors a River Plate, které zaplňují stadiony a vyvolávají obrovské emoce až fanatismus na každém z jejich zápasů.  Setkáme se také s typickou hrou Trick, karetní hrou, ve které převažuje štěstí a schopnost lhát nebo podvádět protivníka. Argentina je populární i pro hry koní na okraji města, které odhalují silný vliv španělské kultury a vytrvalosti starých tradic.

PŘÍRODA

Argentina je také země výrazných kontrastů a bohaté a rozmanité geografie. Od pohoří And na západě, který hraničí se zemí ze severu na jih na hranici s Chile, s nejvyšším vrcholem 6962 m – Aconcagua, až po planiny „pampy“ a pobřeží Atlantiku. Hory, početné lesy, džungle, pouště a úrodná údolí tvoří biodiverzitu ekosystémů vhodných pro vývoj bohaté fauny a flóry.

Mnoho přírodních lokalit v zemi jsou chráněny jako přírodní oblasti nebo rezervace, ale také jako národní parky. Některé z hlavních přírodních památek byly zapsány do Světového dědictví UNESCO.

Pouze služby na míru podle individuálních přání klientů.

Programy

Podle individuálních přání klientů.

Treky

Podle individuálních přání klientů.

Výlety

Podle individuálních přání klientů.

Nenašli jste v nabídce nic co by Vás zajímalo? Vyplňte a pošlete nám formulář s Vaší poptávkou a my Vám připravíme program na míru podle Vašich  požadavků. Třeba také v kombinaci s dalšími výlety nebo zájezdy po Jižní Americe.


  Buenos-Aires

  BUENOS AIRES

  Přijet do Buenos Aires znamená zamilovat se do jednoho z největších a nejvíce kosmopolitních hlavních měst Jižní Ameriky – autonomního města Buenos Aires. S obeliskem jako jednou z hlavních ikon má město několik možností k prozkoumání: moderní cesty k zeleným plochám krásných parků, budovy a památky národního historického dědictví: Plaza de Mayo – Květnové náměstí, La Casa Rosada – Prezidentský palác, Cabildo – Radnice, Národní kongres, Teatro Colón – Divadlo Colón a mnoho dalších.

  Argentina-Iguazu

  VODOPÁDY IGUAZÚ

  Když přijedete do města Puerto Iguazú, do provincie Misiones, první věcí, kterou chcete vědět, je, kde jsou slavné vodopády.

  Národní park Iguazú, který byl založen v roce 1934, se nachází asi 20 kilometrů od misionářského města. Rozkládá se na ploše 67 720 hektarů na severním konci ostrova Misiones v pobřežní oblasti. Vodopády jsou široké 2.7. Jejich výška se pohybuje mezi 60 m a 82 a průměrný průtok vody je 1800 metrů krychlových za sekundu. Dvě třetiny vodopádů Iguazú jsou na straně Argentiny.

  Argentina-Patagonia-Perito-Moreno

  ARGENTINSKÁ PATAGONIE

  Mýtická Patagonie je pokladnicí neuvěřitelných přírodních scenérií. Nachází se na jihu argentinského území a skládá se z provincií La Pampa, Neuquén, Río Negro, Chubut, Santa Cruz, Tierra del Fuego, Antarktida a Ostrovy jižního Atlantiku.

  Argentina-Cuyo-Mendoza-Aconcagua

  REGION CUYO

  Region Cuyo se nachází v Andské Kordilleře a pokrývá provincie Mendoza, San Juan a San Luis.

  V pohoří And se tyčí hora Aconcagua (6962 m.n.m.), která přitahuje dobrodruhy z celého světa s cílem dosáhnout nejvyššího vrcholu v Americe. Vynikají a ideální pro horolezectví a trekking jsou také další hory jako Tupungato, Mercedario a Cordón del Plata. A v zimních střediscích Mendozy si můžete užít ty nejlepší sjezdovky v regionu.

  Argentina-Salta-Cafayate-Quebrada

  SEVERNÍ REGION

  Tato oblast Argentiny se skládá ze šesti provincií na severozápadě území – Jujuy, Salta, La Rioja, Catamarca, Santiago del Estero a Tucumán.

  Jedná se především o geografii pozoruhodných kontrastů, mimořádnou krásnou krajinu a kulturní bohatství – suché náhorní plošiny „puny“, svěží džungle Yungas, více než 6800 metrů vysoké pohoří And, oblast Talpampaya, kde Země odhaluje své geologické vrstvy a další místa odkrývající svá starodávná tajemství prostřednictvím starobylých ruin, Inckých pevností, koloniálních kaplí, katedrál a bazilik.

  VÍZA

  Při turistických cestách do Argentiny není vyžadováno vízum. Ke vstupu je nutné předložit pas s platností nejméně 6 měsíců. Standardní délka turistického pobytu je 90 dnů, konkrétní délku pobytu stanoví při vstupu na hraničním přechodu imigrační úředník, který může požadovat předložení dokladů potvrzujících zajištění plánovaného pobytu v Argentině a odjezdu ze země. Neexistuje omezení pro počet vstupů. Bezvízový pobyt, jehož maximální délka může být 183 dní, nelze prodloužit.

  KLIMA

  V důsledku obrovské rozlohy má Argentina několik typů klimatu. Většina země má mírné klima, zatímco extrémní sever má tropické klima a subpolární klima je na jihu.

   

  Sever Argentiny

  Na severu Argentiny je horké a vlhké subtropické podnebí s dešti po celý rok. Nejlepší období k návštěvě je v zimních měsících, relativně suchším a méně horkém období od června do září.

  Buenos Aires

  Buenos Aires má mírné podnebí s průměrnými maximálními teplotami mezi 30 °C v lednu a 14 °C v červenci, minimální průměr se pohybuje mezi 20 °C v lednu a 7 °C v červenci. Déšť je častější v zimě, na podzim a na jaře, ale může pršet po celý rok. Průměrná roční srážka v Buenos Aires je 1200 mm srážek.

  Střední Argentina

  Střední Argentina má mírné klima, ale v létě může být horké a vlhké a v zimě chladné. V Pampě se průměrné roční srážky pohybují mezi 1000 mm na východě a 500 mm na západě směrem k Andám, kde je mírné stepní klima s velmi horkými léty a mírnými zimami. Léta jsou horká, s maximálním průměrem 29 °C až 28 °C a minimálním průměrem 16 °C až 17 °C v lednu. Zimy jsou relativně mírné, s průměrnou maximální teplotou 17 °C až 20 °C v červenci a minimální průměr 7 °C až 4 °C. Tuto oblast je nejlépe navštívit v přechodném období podzimu a jara.

  Patagonie

  Podnebí argentinské Patagonie je obecně suché, zatímco teploty jsou na severu mírné, jih má subarktické podnebí, které se vyznačuje silnými větry a dešti, které se pohybují mezi 800 mm a 200 mm ročně. Na severu Patagonie je počasí na podzim a na jaře mírné, ale s častými větrnými dny. V létě (leden a únor) mohou teploty přesáhnout 30 °C, ale počasí je velmi proměnlivé, dokonce i dny mohou být chladné. V národním parku Los Glaciares se teplota pohybuje mezi 12 °C a 20 °C a v létě může stoupnout na 28 °C. V extrémním jihu země se však maximální průměrná teplota pohybuje v rozmezí od 15 °C do 4 °C, zatímco minimální průměr se pohybuje od -1 °C do 5 °C Podnebí je velmi proměnlivé a vítr je celoroční konstantou podnebí Patagonie. Relativně méně větrné období jsou období mezi říjnem a polovinou listopadu a mezi polovinou března a dubna.

   

  OČKOVÁNÍ

  Před cestou do Argentiny je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. spalničky, příušnice, záškrt).

  Cestovatelům do pralesních oblastí se doporučuje očkování proti žluté zimnici. Tuto nemoc přenáší komáři. Očkování je aplikováno v jedné dávce a chrání celoživotně. Cestovatelům dále doporučujeme očkování proti žloutenkám typu „A + B“ a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu „A“ a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

  Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

  Cestování po vlastní ose

  Cestovatelům baťůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Výhodou vakcíny je, že poskytuje zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům způsobených bakterií E. coli.

  Vzhledem k velké kumulaci osob (místních i cestovatelů z různých oblastí) je vhodné zajistit si očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Tyto infekce se přenášejí vzdušnou cestou, větší riziko je při bližším kontaktu s lidmi hlavně v uzavřených prostorech (vlaky, letadlo, autobusy apod.). Toto očkování se doporučuje také cestujícím, kteří budou v rámci své cesty pracovat s dětmi v rámci dobrovolnických programů.

  VÝŠKOVÁ NEMOC

  Výšková nemoc, v Argentině se jí říká puna, může nabývat 3 formy: akutní výšková nemoc, plicní edém, mozkový edém. Nejčastější formou je akutní výšková nemoc, která postihuje cca 50 % lidí, kteří vystoupají do výšky 2400 m.n.m. a výš v relativně krátkém čase. Symptomy se začnou objevovat pár hodin po příletu. Akutní výšková nemoc je způsobena nižší úrovní kyslíku ve vyšších polohách. Plíce si berou tolik kyslíku, kolik jsou zvyklé z nižších poloh, a proto musí společně se srdcem pracovat s vyšším zatížením, aby dodali organizmu potřebnou dávku kyslíku a udržovali krev optimálně okysličenou.

  Symptomy akutní výškové nemoci jsou:
  • závrať
  • únava
  • nevolnost
  • bolesti hlavy
  • spánková porucha

  Obvykle tyto potíže z akutní výškové nemoci přetrvávají a postupně odeznívají v průběhu 1-3 dnů, pokud se zdržuje postižený dobře hydratovaný ve stejné nadmořské výšce, dokud symptomy nepominou. Je doporučeno nejíst ovoce, zdržet se konzumaci alkoholických nápojů a těžkých jídel po dobu potíží.

  HOTOVOST, SMĚNÁRNY A PLATEBNÍ KARTY

  Místní měnou je argentinské peso (ARS), který se dělí na 100 centavos. Setkat se můžete s mincemi o hodnotách 1, 5, 10, 25 a 50 centavos, dále 1, 2, 5 a 10 pesos. Bankovky mají hodnotu 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

  Eura nebo dolary lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli bance nebo směnárně. Není také problém koupit nebo prodat jakoukoli další jihoamerickou měnu.

  Banky mají obvykle otevřeno pondělí až pátek od 10 hod – 15 hod.

  Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech větších městech a v turistických lokalitách. Výběr je zpoplatněn.

  Placení kartou je možné téměř všude.

  BEZPEČNOST

  Při dodržování základních bezpečnostních zásad je Argentina bezpečná a není se třeba příliš obávat. Uschovávejte své finance na více místech, nenechávejte své věci ležet bez dozoru a vyvarujte se po setmění chození mimo centra měst.