m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

ZÁKLADNÍ INFO

Chile se táhne podél západního pobřeží Jižní Ameriky, rozprostírá se mezi Andským pohořím a Tichým oceánem. Její tvar je jedinečný, je to jedna z nejdelších zemí na světě s délkou 4300 km, ale zároveň jednou z nejužších, s průměrnou šířkou pouhých 180 km. Na jeho území existují všechny druhy podnebí planety Země, kromě tropického klimatu. Kromě sdílení hranic s Argentinou, Peru a Bolívií má Chile také území v Polynésii (Velikonoční ostrovRapa Nui) a Antarktidě. Má svrchovanost na třech kontinentech, což z Chile činí takzvanou zemí tří kontinentů.

Tato krajina má ohromnou biologickou rozmanitost, která sahá od chilského Altiplana k nejméně prozkoumaným jižním územím konce světa. Chile tím nabízí netušené možnosti, od dobrodružství uprostřed nejsušší pouště na světě, pouště Atacama přes mírný deštný prales až po staré ledovce v Patagonii, kteří čekají na objevení. Krásné treky uprostřed národních parků, jako je známý „W Trek“Národním parku Torres del Paine, nebo treky a výlety v Národním parku Tierra del Fuego (Ohňová země) – téměř na konci světa. Také můžete pod dohledem okouzlujících pohoří And prozkoumat moderní města, jako třeba jeho hlavní město, Santiago de Chile. Také za prohlídku stojí města na březích Pacifického oceánu, Valparaíso, Viña del Mar, Puerto Montt apod.

Chile je také krajinou bohaté gastronomie a vína.  Gastronomie je v zásadě založena na mořských plodech, které v Chile dosahují výjimečné kvality.

Tato země je také jedním z hlavních producentů kvalitního ovoce, které si můžete vychutnat prakticky po celé zemi. Její hrozny, nektarinky, jablka a další plody mají na všech kontinentech výborný ohlas.

Další vynikající položkou je víno, které získává medaile po celém světě. Z odrůd, které již ve starém světě zmizely, nadále vyrábějí vína mimořádné kvality za příjemné ceny.

Kulturní, klimatické a přírodní kontrasty dali Chile vlastní identitu a identitu jejím obyvatelům. Energičtí a přátelští Chilané s vámi budou sdílet bezpodmínečnou lásku ke své zemi, která vás bude motivovat k tomu, abyste prožili jedinečné zážitky objevováním Chile, této skutečně jedinečné země Jižní Ameriky.

Programy

Programy pro Chile připravujeme zákazníkům na míru podle podle jejich časových dispozic a dalších požadavků. Třeba také v kombinaci s dalšími výlety nebo zájezdy po Jižní Americe.

​Neváhejte nás oslovit s jakýmkoli požadavkem pro Vaši cestu po Chile, vše Vám připravíme podle Vašich přání.


Lima-katedrala
LIMA

V Limě je vše v nekonečném pohybu, a dokonce i minulost se neustále patrná na každém kroku. Lima nabízí mimořádnou škálu emocí, pocitů, barev a chutí: cestovatelé mohou navštívit působivou katedrálu města, létat nad oceánem, vychutnat si fotogenický západ slunce nebo si vychutnat světovou kuchyni.

peru-cuzco
CUSCO

V Cuscu každý koutek vypráví příběh a každý příběh je podmanivý, mystický a lákavý. Představte si, že procházíte ulicemi se jmény jako „Ataúd“ (Rakev), Siete Culebras (Sedm hadů) a „Arpías“ (Harpie). Zdá se, že v těchto ulicích se čas zastavil, každý roh nabízí kus historie a kameny zůstávají naživu, protože přežily neporušené celá staletí.

Peru-Machu-Picchu
MACHU PICCHU

Machu Picchu, v jazyku kečua „Stará hora” je architektonickým skvostem, místem odpočinku pro královské rodiny Inků a politickým, náboženským a administrativním centrem. Jeho složitá funkce byla výsledkem potřeby vytvořit na jednom místě vše, co je potřeba k soustředění moci Inky, aby mohl žít a vládnout z výšky hory.

Peru-Machu-Picchu
BAREVNÁ HORA

Existuje mnoho důvodů, proč navštívit Peru, od jeho rozmanité přírodní geografie po kulturní festivaly a staré civilizace. Miliony turistů každoročně cestují do této andské země, aby viděli ruiny Incké citadely – Machu Picchu.

Ale v roce 2015 byl do seznamu povinných míst v zemi přidán nově objevený geologický zázrak.

Ausangate-7-Lagoon-Peru-Travel-11
7 LAGUN AUSANGATE

Hora Ausangate a jeho nádherných 7 lagun je pravděpodobně region, který má nejkrásnější přírodní krajinu peruánských And. Toto jednodenní turné umožní užít si malebnou krajinu, zasněžené vrcholy hor a až 7 barevných lagun, včetně návštěvy horkých pramenů Pacchanta.

Titicaca-Amantani-23
TITICACA

Nejvyšší splavné jezero na světě je neobyčejnou podívanou, ať už se člověk dívá kdekoli. Jezero je obklopeno rákosím a je poseté mnoha ostrovy, z nichž každý má svou vlastní jedinečnou historii.

Arequipa-Monasterio-Santa-Catalina-13
 AREQUIPA

Arequipě dominují její sopky. To je patrné na stěnách ulic, budov a kostelů, v nádherné geografii, která vytvořila úrodné údolí a jeden z nejhlubších kaňonů na světě Kaňon Colca.

Colca-Canyon-Canon-del-Colca-11
KAŇON COLCA

Typická andská vegetace obklopuje jeden z nejhlubších kaňonů na světě, Kaňon Colca, ideální prostředí pro extrémní sporty a pro klidnou relaxaci, vše pod dohledem vládce místního nebe, Kondora andského.

Nazca-Cahuachi-4
NAZCA

Nazca linie jsou sbírka obřích geoglyfů – vzorů nebo motivů vyrytých do země – umístěných v peruánské pobřežní pláni asi 250 kilometrů jižně od Limy v Peru. Vytvořené starodávnou Nazca kulturou a zobrazující různé rostliny, zvířata a tvary.

Reserva-Paracas
OSTROVY BALLESTAS A REZERVACE PARACAS

Ostrovy Ballestas se nacházejí před Paracasem a jsou to tři malé ostrovy, Severní Ballestas, Centrální Ballestas a Jižní Ballestas. Ostrovy se nacházejí mimo oblast Národní Rezervace Paracas.

Huacachina-11
HUACACHINA

V jazyce Quechua znamená Huacachinaplačící ženu“. Podle pověsti bylo toto jezero tvořeno slzami krásné zelené oči, která plakala nad smrtí svého milovaného.

Reserva-Paracas
TRUJILLO

Návštěva Trujilla, hlavního města departamentu La Libertad, neznamená jen užívat si celoroční příjemné klima. To znamená mnohem více, je to jedno z nejdůležitějších městských center na severním pobřeží Peru.

Reserva-Paracas
LAMBAYEQUE

Lambayeque, země starověkých království, pyramid a obrovské lesy. Jeho archeologické a kulturní dědictví spolu s přírodním bohatstvím z něj činí pozoruhodnou turistickou destinaci. Region se může pochlubit muzei světové úrovně a přírodními rezervacemi, které chrání mnoho endemických druhů, z nichž některým hrozí vyhynutí.

Reserva-Paracas
AMAZONIE: NÁRODNÍ PARK MANU A NÁRODNÍ REZERVACE TAMBOPATA

V departamentu Madre de Dios je cestování hlavně o chůzi, pozorování a poslechu. Když budete procházet stezky v regionu a budete se pozorně dívat, uvidíte, jak si stromy vzájemně konkurují při hledání slunečního světla a pokud budete pozorně poslouchat, objevíte hejna papoušků Ara nebo vojska opic, které se rychle pohybují v korunách stromů.

VÍZA

Při turistických cestách do Peru není vyžadováno vízum. Ke vstupu je nutné předložit pas s platností nejméně 6 měsíců. Standardní délka turistického pobytu je 90 dnů, konkrétní délku pobytu stanoví při vstupu na hraničním přechodu imigrační úředník, který může požadovat předložení dokladů potvrzujících zajištění plánovaného pobytu v Peru a odjezdu ze země. Neexistuje omezení pro počet vstupů. Bezvízový pobyt, jehož maximální délka může být 183 dní, nelze prodloužit.

KLIMA

Pobřeží
Teplé mírné podnebí, mírné, ale s vysokou vlhkostí a hustou mlhou v zimě. V létě je velmi málo mlhy a teplota dosahuje 30 ° C.

Hory – Andy
Vysočina má dvě roční období: léto (duben–říjen), když jsou dny slunečné, noci chladné a málo deště (ideální čas k návštěvě); a zima (listopad–březen), kdy je déšť častý a silný. Během dne může teplota dosáhnout 24 ° C a v noci klesnout na -3 ° C.

Džungle – Amazonie
Džungle, stejně jako vysočina, má dvě dobře definovaná období: období dešťů (listopad–březen), s hojnými srážkami a relativně suchá období (duben–říjen), což je ideální čas k návštěvě. Vlhkost je po celý rok velmi vysoká.

OČKOVÁNÍ

Před cestou do Peru je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. spalničky, příušnice, záškrt).

Cestovatelům do Amazonie se doporučuje očkování proti žluté zimnici. Tuto nemoc přenáší komáři. Očkování je aplikováno v jedné dávce a chrání celoživotně. Cestovatelům dále doporučujeme očkování proti žloutenkám typu „A + B“ a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu „A“ a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

Cestovatelům baťůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Výhodou vakcíny je, že poskytuje zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům způsobených bakterií E. coli.

Vzhledem k velké kumulaci osob (místních i cestovatelů z různých oblastí) je vhodné zajistit si očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Tyto infekce se přenášejí vzdušnou cestou, větší riziko je při bližším kontaktu s lidmi hlavně v uzavřených prostorech (vlaky, letadlo, autobusy apod.). Toto očkování se doporučuje také cestujícím, kteří budou v rámci své cesty pracovat s dětmi v rámci dobrovolnických programů.

VÝŠKOVÁ NEMOC

Výšková nemoc může nabývat 3 formy: akutní výšková nemoc, plicní edém, mozkový edém. Nejčastější formou je akutní výšková nemoc, která postihuje cca 50 % lidí, kteří vystoupají do výšky 2400 m.n.m. a výš v relativně krátkém čase. Symptomy se začnou objevovat pár hodin po příletu. Akutní výšková nemoc je způsobena nižší úrovní kyslíku ve vyšších polohách. Plíce si berou tolik kyslíku, kolik jsou zvyklé z nižších poloh, a proto musí́ společně se srdcem pracovat s vyšším zatížením, aby dodali organizmu potřebnou dávku kyslíku a udržovali krev optimálně okysličenou.

Symptomy akutní výškové nemoci jsou:

• závrať
• únava
• nevolnost
• bolesti hlavy
• spánková porucha

Obvykle tyto potíže z akutní výškové nemoci přetrvávají a postupně odeznívají v průběhu 1-3 dnů, pokud se zdržuje postižený dobře hydratovaný ve stejné nadmořské výšce, dokud symptomy nepominou. Je doporučeno nejíst ovoce, zdržet se konzumaci alkoholických nápojů a těžkých jídel po dobu potíží. K dispozici jsou tabletky na výškovou nemoc, které se dají́ pořídit přímo v Cuscu. Taky se používá čaj z listů koky.

HOTOVOST, SMĚNÁRNY A PLATEBNÍ KARTY

Místní měnou je peruánský Sol (PEN), který se dělí na 100 céntimos. Setkat se můžete s mincemi o hodnotách 5, 10, 20 a 50 céntimos, dále 1, 2 a 5 Soles. Bankovky mají hodnotu 10, 20, 50, 100 a 200 Soles.

Eura nebo dolary lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli bance nebo směnárně. Jinou měnu může být problém směnit mimo velká města. Problémem je padělání peněz, nedoporučuje se tedy měnit peníze mimo oficiální směnárny a banky.

Banky mají obvykle otevřeno ve všední den od 9 do 18 hod, v sobotu do 13 hod.

Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech větších městech a v turistických lokalitách. Některé banky mají výběr zpoplatněn, u některých lze vybrat bez zvláštního poplatku, např. Banco de Crédito del Perú – BCP.

Placení kartou je možné v lepších hotelech, restauracích a obchodech, ale může být zatíženo poplatkem.

BEZPEČNOST

Při dodržování základních bezpečnostních zásad se není třeba o svou bezpečnost příliš obávat. Uschovávejte své finance na více místech, nenechávejte své věci ležet bez dozoru a vyvarujte se po setmění chození mimo centra měst.

V Limě se lze bez problémů pohybovat v centru (mezi náměstími Plaza de Armas, San Martín a Grau a v parcích na jih od nich) a ve čtvrtích Barranco a Miraflores, za příliš bezpečné ale nelze považovat např. samotné pobřeží, kde se nevyskytuje mnoho lidí a dochází tam k loupežím.