m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

ZÁKLADNÍ INFO

Chile se táhne podél západního pobřeží Jižní Ameriky, rozprostírá se mezi Andským pohořím a Tichým oceánem. Její tvar je jedinečný, je to jedna z nejdelších zemí na světě s délkou 4300 km, ale zároveň jednou z nejužších, s průměrnou šířkou pouhých 180 km. Na jeho území existují všechny druhy podnebí planety Země, kromě tropického klimatu. Kromě sdílení hranic s Argentinou, Peru a Bolívií má Chile také území v Polynésii (Velikonoční ostrovRapa Nui) a Antarktidě. Má svrchovanost na třech kontinentech, což z Chile činí takzvanou zemí tří kontinentů.

Tato krajina má ohromnou biologickou rozmanitost, která sahá od chilského Altiplana k nejméně prozkoumaným jižním územím konce světa. Chile tím nabízí netušené možnosti, od dobrodružství uprostřed nejsušší pouště na světě, pouště Atacama přes mírný deštný prales až po staré ledovce v Patagonii, kteří čekají na objevení. Krásné treky uprostřed národních parků, jako je známý „W Trek“Národním parku Torres del Paine, nebo treky a výlety v Národním parku Tierra del Fuego (Ohňová země) – téměř na konci světa. Také můžete pod dohledem okouzlujících pohoří And prozkoumat moderní města, jako třeba jeho hlavní město, Santiago de Chile. Také za prohlídku stojí města na březích Pacifického oceánu, Valparaíso, Viña del Mar, Puerto Montt apod.

Chile je také krajinou bohaté gastronomie a vína.

Gastronomie je v zásadě založena na mořských plodech, které v Chile dosahují výjimečné kvality.

Tato země je také jedním z hlavních producentů kvalitního ovoce, které si můžete vychutnat prakticky po celé zemi. Její hrozny, nektarinky, jablka a další plody mají na všech kontinentech výborný ohlas.

Další vynikající položkou je víno, které získává medaile po celém světě. Z odrůd, které již ve starém světě zmizely, nadále vyrábějí vína mimořádné kvality za příjemné ceny.

Kulturní, klimatické a přírodní kontrasty dali Chile vlastní identitu a identitu jejím obyvatelům. Energičtí a přátelští Chilané s vámi budou sdílet bezpodmínečnou lásku ke své zemi, která vás bude motivovat k tomu, abyste prožili jedinečné zážitky objevováním Chile, této skutečně jedinečné země Jižní Ameriky.

Pouze služby na míru podle individuálních přání klientů.

Programy

Podle individuálních přání klientů.

Treky

Výlety

Podle individuálních přání klientů.

Nenašli jste v nabídce nic co by Vás zajímalo? Vyplňte a pošlete nám formulář s Vaší poptávkou a my Vám připravíme program na míru podle Vašich  požadavků. Třeba také v kombinaci s dalšími výlety nebo zájezdy po Jižní Americe.


  Chile-Santiago-Sky-Costanera
  SANTIAGO DE CHILE

  Santiago v jednom z nejvíce kosmopolitních měst v Latinské Americe! Brána pro turisty přicházející do Chile. Abyste se seznámili s jeho velkým historickým centrem, dědictvím, parky, nákupními centry a nezapomenutelným nočním životem, je potřeba strávit ve městě alespoň 3 dny.

  Chille-Patagonia-Torres-del-Paine
  CHILSKÁ PATAGONIE A OHŇOVÁ ZEMĚ

  Chcete prožít jeden z nejlepších zážitků v chilské Patagonii? Národní park Torres del Paine je jednou z nejnavštěvovanějších chráněných oblastí v Chile a vyniká svou neuvěřitelnou přírodní krásou.

  Chile-Rapa-Nui-Moai-Sunset
  VELIKONOČNÍ OSTROV

  Chcete cestovat na jeden z nejzáhadnějších ostrovů planety? Rapa Nui (Velikonoční ostrov) je opravdové kouzlo. Místo, které fascinuje kulturou předků, její geologickou formací a mýtické Moai roztroušené po celém ostrově. Jak se sem dostali? Tato a mnoho dalších otázek vyvstává v okamžiku přistání v Hanga Roa.

  Chile-Atacama-Desert
  ATACAMA

  Region Atacama se nachází v pouštní oblasti, která kvete nádhernými barvami, v ojedinělém jevu na světě známém jako kvetoucí poušť. Má rajské pláže s bílým pískem a tyrkysové vody jako Caldera, Playa Virgen a Bahía Inglesa.

  Chila-Valparaiso
  VALPARAÍSO A VIŇA DEL MAR

  Chcete poznat jedno z nejbarevnějších měst v Chile? Valparaíso, lépe známé jako „Klenot Pacifiku“, „sedí“ na různých kopcích, které tvoří velký přírodní amfiteátr, se staletými budovami, veřejnými výtahy, uličkami, schody, restauracemi a rušným nočním životem.

  VÍZA

  Při turistických cestách do Chile není vyžadováno vízum. Ke vstupu je nutné předložit pas s platností nejméně 6 měsíců. Standardní délka turistického pobytu je 90 dnů, konkrétní délku pobytu stanoví při vstupu na hraničním přechodu imigrační úředník, který může požadovat předložení dokladů potvrzujících zajištění plánovaného pobytu v Chile a odjezdu ze země. Neexistuje omezení pro počet vstupů. Bezvízový pobyt, jehož maximální délka může být 180 dní, nelze prodloužit.

  KLIMA

  Chile je zemí kontrastujících podnebí a počasí. Mnoho z jeho severních pouští po stovky let nevidělo žádné srážky, ale v částech oblasti Atacama občasné krátké deště způsobí, že poušť rozkvete. A na ostrově Guarello, v Magellanské úžině na jihu země, spadne každý rok 9000 mm srážek, více než v norském Bergenu – jednom z nejdeštivějších evropských měst.

  Klima centrální zóny je mírné a teplé a srážky rostou jižním směre, kde živí tisícileté staré lesy v jezerní oblasti. Patagonský jih je ledový a chladný se silným větrem a chilské tichomořské ostrovy – Velikonoční ostrov a souostroví Juan Fernández – si užívají teplé a subtropické podnebí. Roční období se řídí typickým vzorem jižní polokoule, zima v měsících červen–srpen a léto prosinec–únor.

  Norte Grande – Arica, Parinacota, Tarapacá a Antofagasta

  Chile Norte Grande („Velký sever“) je ideální volbou pro cestovatele hledající teplé a suché klima dovolené. V pobřežních městech Arica, Iquique a Antofagasta jsou průměrné teploty v rozmezí od 20 °C do 25 °C. Obvykle převládá slunné a teplé počasí. Ve dne by šortky a tričko měly být v pořádku, i když na večer se doporučuje svetr.

  V pouštní oblasti se zhoršují povětrnostní podmínky. Během dne se teploty mohou pohybovat v rozmezí od 30 °C do 50 °C a v noci mohou klesnout na ledovou teplotu -15 °C. Je naprosto nezbytné vzít si vhodné teplé oblečení. Na Vysočině („Altiplano“), v místech, jako je San Pedro de Atacama, teploty v důsledku nadmořské výšky celkově hodně klesají. Únor je známý jako „zimní Altiplano“ kvůli intenzivním dešťovým srážkám a je vhodné si přivézt větrovku, termo prádlo a nepromokavý oděv. Nezbytný je také dobrý UV krém proti slunci, protože sluneční záření je v těchto částech severu silné.

  Norte Chico – Atacama a Coquimbo

  V chilské oblasti Atacama a Elqui (nazývané také Norte Chico nebo „Malý sever“) je klima charakterizováno sluncem, teplými teplotami a velmi jasnou a hvězdnou oblohou. V této oblasti se nacházejí některé z nejdůležitějších astronomických observatoří na světě.

  Směrem k pobřeží nabízejí pláže ve městech La Serena a Caldera středomořské klima. Šortky a trička jsou jediným potřebným oblečením a nezbytný je dobrý opalovací krém. Déšť je velmi vzácný a místní zemědělci používají k zavlažování svých plodin tzv. „Camanchaca“, fenomén pobřežní mlhy.

  Na sever od regionu se rozléhá poušť Atacama, nejsušší poušť na světě, s teplotami v rozmezí od 35 °C v poledne do 0 °C za úsvitu.

  V severních údolích mezi pohořím Andy a Pacifickým oceánem, jako je například oblíbené údolí Elqui, jsou dny teplé a noci chladné. Stejně jako ve zbytku země jsou teploty na Vysočině – Altiplanu kvůli výšce nižší.

  Centrální údolí – Valparaíso, Libertador Bernardo O’Higgins a Maule

  V této oblasti je to, co by mnozí považovali za ideální: Středozemní moře, s teplými letními dny a chladnými nocemi, které poskytují ideální podmínky pro zemědělství a zejména pro produkci renomovaných chilských vín. Od září do dubna jsou dny z velké části slunečné, zejména v pobřežní oblasti a ve městech Valparaíso a Viña del Mar. V polovině léta je průměrná teplota 20 °C.

  Metropolitní region – Santiago de Chile

  Letní teploty v hlavním městě Santiagu jsou často přes 30 °C během dne, ale v noci klesají na přibližně 15 °C. V polovině zimy se Andy stávají neodolatelnou destinací pro lyžaře, od června do října. Během nejchladnějších zimních měsíců se srážky zvyšují a teploty mohou klesnout na 8˚C, proto se doporučuje teplé a nepromokavé oblečení.

  Jezera a sopky – Bío Bío, Araucanía a Jezerní oblast

  Město Concepción má průměrnou letní teplotu 17 °C, s dešťovými srážkami, které se mezi květnem a srpnem zvyšují. Temuco, Valdivia a Osorno jsou velmi deštivá města.

  Dále na jih, na ostrově Chiloé, jsou déšť a vlhkost výraznější, na některých místech s dešťovými srážkami 4000 mm, i když v létě se vyskytují také slunečné dny. Teploty jsou na horách velmi nízké, s výrazným sněžením v zimě.

  Intenzivně svěží lesy a džungle na jihu jsou živeny hojnými srážkami. V zimě může déšť trvat hodiny, dny a týdny a jsou nezbytné deštníky, pláštěnky a nepromokavé boty. Na jih však také možno zažít i krásné, zářivé slunečné dny, zcela bez mraků. Od prosince do února poskytují bílé sopky pokryté sněhem, bujná vegetace a klidná jezera jedinečné a nezapomenutelné pohlednicové výhledy.

  Patagonie – Regiony Aysén a Magallanes

  Jižní špička Chile je také jižní špičkou planety. Před dvěma nebo třemi stoletími pokrývali původní obyvatelé Patagonie svá těla lachtaním tukem a kožešinami z lamy Guanaco, aby přežili extrémní klima. Déšť, zima a vítr (který může foukat rychlostí až 40 km/h) jsou opravdu silné. Ve střední části města jsou města Punta Arenas a Puerto Williams, která jsou nejjižnějšími městy na světě. Teplé a slunečné dny však nejsou výjimečné, zejména v létě.

  Torres del Paine je vyhledávaným cílem a nabízí příznivější klima, v létě stoupají teploty až o 25 °C. Kvůli často se vyskytujícím změnám počasí je potřeba teplé oblečení a ochranný UV krém, který je důležitý v celé Patagonii, protože ultrafialové záření je vyšší než kdekoli jinde v zemi.

  Velikonoční ostrov a souostroví Juan Fernández

  Originální název Velikonočního ostrova je Rapa Nui, část nekontinentálního chilského území. Klima v polynéské Rapa Nui je obvykle subtropické. Vlhkost, teplo a slunce jsou v létě intenzivní, zejména v lednu a únoru, s teplotami až 28 °C. Očekávejte však sporadické silné srážky typické pro tropy. Nejchladnější a nejpohodlnější měsíce k návštěvě Velikonočního ostrova jsou červenec a srpen kvůli nižšímu přílivu turistů. V létě se doporučuje lehké oblečení, kraťasy a trička, zatímco v zimních měsících se doporučují kalhoty a svetr.

  Souostroví Juan Fernández se nachází také uprostřed Tichého oceánu. Středomořské klima přitahuje mnoho potápěčských nadšenců. Voda je teplejší než v kontinentálních pobřežních vodách, které jsou chlazeny Humboldtovým proudem pocházejícím z Antarktidy. V létě teploty dosahují průměrně 18.7 °C, zatímco v zimě klesají na 7.3 °C.

  Vegetace je různorodá a podobná džungli – právě tady přežil svůj ztroskotanec, skotský průzkumník Alexander Selkirk, inspirující Daniela Defoe, aby napsal v roce 1719 svůj román Robinson Crusoe.

  OČKOVÁNÍ

  Před cestou do Chile je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. spalničky, příušnice, záškrt).

  Cestovatelům dále doporučujeme očkování proti žloutenkám typu „A + B“ a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu „A“ a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

  Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

  Cestovatelům baťůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Výhodou vakcíny je, že poskytuje zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům způsobených bakterií E. coli.

  Vzhledem k velké kumulaci osob (místních i cestovatelů z různých oblastí) je vhodné zajistit si očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Tyto infekce se přenášejí vzdušnou cestou, větší riziko je při bližším kontaktu s lidmi hlavně v uzavřených prostorech (vlaky, letadlo, autobusy apod.). Toto očkování se doporučuje také cestujícím, kteří budou v rámci své cesty pracovat s dětmi v rámci dobrovolnických programů.

  VÝŠKOVÁ NEMOC

  Výšková nemoc může nabývat 3 formy: akutní výšková nemoc, plicní edém, mozkový edém. Nejčastější formou je akutní výšková nemoc, která postihuje cca 50 % lidí, kteří vystoupají do výšky 2400 m.n.m. a výš v relativně krátkém čase. Symptomy se začnou objevovat pár hodin po příletu. Akutní výšková nemoc je způsobena nižší úrovní kyslíku ve vyšších polohách. Plíce si berou tolik kyslíku, kolik jsou zvyklé z nižších poloh, a proto musí́ společně se srdcem pracovat s vyšším zatížením, aby dodali organizmu potřebnou dávku kyslíku a udržovali krev optimálně okysličenou.

  Symptomy akutní výškové nemoci jsou:

  • závrať
  • únava
  • nevolnost
  • bolesti hlavy
  • spánková porucha

  Obvykle tyto potíže z akutní výškové nemoci přetrvávají a postupně odeznívají v průběhu 1-3 dnů, pokud se zdržuje postižený dobře hydratovaný ve stejné nadmořské výšce, dokud symptomy nepominou. Je doporučeno nejíst ovoce, zdržet se konzumaci alkoholických nápojů a těžkých jídel po dobu potíží. K dispozici jsou tabletky na výškovou nemoc. Taky se používá čaj z listů koky.

  HOTOVOST, SMĚNÁRNY A PLATEBNÍ KARTY

  Místní měnou je čilské Peso (CLP). Setkat se můžete s mincemi o hodnotách 1, 5, 10, 50, 100 a 500 Pesos. Bankovky mají hodnotu 1000, 2000, 5000, 10000 a 20000 Pesos.

  Eura nebo dolary lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli bance nebo směnárně. Jinou měnu může být problém směnit mimo velká města. Nedoporučuje se měnit peníze mimo oficiální směnárny a banky.

  Banky mají obvykle otevřeno ve všední den od 9 do 18 hod.

  Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech větších městech a v turistických lokalitách. Banky mají výběr zpoplatněn.

  Placení kartou je možné v hotelech, restauracích a obchodech.

  BEZPEČNOST

  Při dodržování základních bezpečnostních zásad se není třeba o svou bezpečnost příliš obávat. Uschovávejte své finance na více místech, nenechávejte své věci ležet bez dozoru a vyvarujte se po setmění chození mimo centra měst.