m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví v Peru nabízí jedinečnou možnost pracovat pro místní komunity, nevládní organizace a zároveň zlepšit Vaši Španělštinu. Být dobrovolníkem v Peru znamená zažít bohatou kulturní rozmanitost, získat nové přátele z celého světa a také mezikulturní pracovní zkušenost.

Nabízíme rozmanité dobrovolnické programy v Cuscu a jeho okolí. Sami dobrovolníci si volí oblast, ve které chtějí pomáhat. K dispozici jsou místa ve státních školách, nemocnicích, mimoškolních projektech, pečovatelských domech a také projekty pro tzv. „děti ulice“, kde v této oblasti nabízíme také program v Quitu, Ekvádoru. Některé z těchto projektů jsou přímo v Cuscu, ale také ve vzdálenějších oblastech, např. ve Svatém Údolí.

Obyčejně nejsou požadovány žádné speciální znalosti pro dobrovolnické programy. Obecně však každý program vyžaduje minimální časový závazek a určitou znalost španělštiny. V případě zájmu Vám zabezpečíme jazykový kurz odpovídající Vaší úrovni španělštiny. Následně budete umístněni do programu podle Vašeho výběru nebo Vašich zkušeností.

Každý dobrovolník se finančně podílí na zvoleném dobrovolnickém programu. Z těchto finančních prostředků se pak financují konkrétní aktivity podpory jako např. vzdělávací materiál, dodávky lékařského materiálu, asistence při vzdělávaní dětí,  a pod.

Standardně je vyžadována účast na projektu v trvání minimálně 4 týdnů. Hlavně se jedná o pomoc v oblasti vzdělávání a všeobecně práce s dětmi (místní mentalita dětí vyžaduje tuto minimální dobu na adaptaci „novým tvářím“). Samozřejme jsme Vám schopni nabídnout i kratší programy podle Vašich časovych dispozic.

Garantujeme

Po dobu projektu Vám garantujeme podporu ve všech oblastech, protože víme, že pracovat a žít v jiné krajině může být v jistých ohledech velmi náročné (hlavně v důsledku rozdílných kultur). Proto je důležité, aby dobrovolníci měli kompletní podporu z naší strany a to hlavně:

Zprostředkování práce

Ubytování

Hodiny španělštiny

Kulturní aktivity a exkurze

​Před začátkem Vašeho projektu obdržíte kompletní balíček s důležitými informacemi týkajících se Vašeho projektu. Po příjezdu se zůčastníte úvodního semináře. Po celou dobu Vašich aktivit Vám bude k dispozici koordinátor komunikující ve Vašem rodném jazyku.

Jak postupovat při zájmu o dobrovolnický program?

Budeme potřebovat:

  • všeobecný životopis
  • motivační dopis
  • požadované umístnění
  • kontaktní údaje.

Při posuzování rozhoduje:

  • Vaše osobní a pracovní zkušenosti
  • Vaše osobní a pracovní cíle
  • Délku účasti na projektu
  • Vašeho umístnění v projektu.

V případě vzájemné dohody mezi Vámi a projektem, Vám zašleme potvrzující dopis se všemi konkrétními informacemi Vašeho umístnění v projektu.

V případě zájmu o spolupráci v dobrovolnických programech nás prosím primárně kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře.

Všichni účastníci dobrovolnických projektů obdrží slevu 10% na všechny nabídky naší cestovní agentury.