m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

ZÁKLADNÍ INFO

Ekvádor se nachází podél severozápadního pobřeží Jižní Ameriky a hraničí s Peru a Kolumbií. Hlavním městem Ekvádoru je Quito, které se nachází méně než 30 km od rovníku ve výšce 2850 metrů s více než milionem obyvatel. Ekvádor je rozdělen do 24 provincií. Jeho tři největší města jsou Guayaquil, Quito a CuencaCuenca. Národní měnou je americký dolar. S pohořím Andy a s Galapágy je Ekvádor jednou z nejlepších turistických destinací v Jižní Americe.

Ekvádor je také jedním z ekologicky nejrozmanitějších míst na světě. Jeho destinace nabízí cestujícím celou řadu turistických atrakcí. Na návštěvníky čeká jedinečná krajina teplých slunných pláží Tichého oceánu, působivých horských vesniček v Andách, amazonského deštného pralesa a světového ekologického zázraku – Galapágy. Galapágy jsou provincie Ekvádoru. Ostrovy se nacházejí v Tichém oceánu, přibližně 1000 km od ekvádorského pobřeží.

Ekvádorské Andy nabízejí outdoorové aktivity, jako je turistika, jízda na kajaku a jízda na horských kolech, takže je ideální pro outdoorové sportovní nadšence.

Deštný prales ekvádorské Amazonie je domovem pro tisíce různých druhů zvířat, jako jsou ropuchy osmilibrové a některé z nejexotičtějších potravin na světě.

Vzhledem k blízkosti země k rovníku a jeho rozmanité geografii je Ekvádor prázdninová dovolená pro všechny typy cestovatelů. Kde jinde na Zemi uvidíte pravěká stvoření, která se toulají ve svém přirozeném prostředí – obří suchozemské a mořské želvy a mořské leguány. Kde můžete uskutečnit trek hned vedle aktivních sopek, nebo se ponořit do starověké kultury incké civilizace. Mezi další zajímavé památky patří chráněná území Ekvádoru – včetně národních parků a rezervací.

Ekvádor nabízí mnoho zajímavých míst jak ve městech, tak na venkově. Oblíbené mezi mnoha cestovateli jsou muzea v celé zemi. V Quito je to Astronomické muzeum založené v roce 1596. Městské muzeum v Guayaquil s archeologickými exponáty o prvních obyvatelích města. Pro zájemce o antropologii a studium domorodých obyvatel Ekvádoru zkuste navštívit Muzeum domorodců v Cuenca. Museo Nacional del Banco Central del Ecuador se sídlem v Quitu je masivní institucí spojující sbírky výtvarného umění, starověké artefakty, technologie a další podobně fascinující exponáty. Pokud máte rádi divadelní umění, je Ekvádor domovem mnoha regionálních divadel, jako je slavné bolivarské divadlo, Patio de Comedias, Prometeovo divadlo a Teatro Sucre v Quito, které je známé svými skvělými hrami, koncerty a tanečními vystoupeními.

Pouze služby na míru podle individuálních přání klientů.

Programy

Treky

Podle individuálních přání klientů.

Výlety

Podle individuálních přání klientů.

Nenašli jste v nabídce nic co by Vás zajímalo? Vyplňte a pošlete nám formulář s Vaší poptávkou a my Vám připravíme program na míru podle Vašich  požadavků. Třeba také v kombinaci s dalšími výlety nebo zájezdy po Jižní Americe.


  Ekvador-Quito
  QUITO

  Quito je hlavním městem Ekvádoru a jeho hlavním nárokem na slávu je umístění pouhých 30 km jižně od rovníku. Člověk by si mohl myslet, že poloha Quita má za následek nedostatek ročních období, ale není tomu tak. Zatímco většina jihoamerických zemí má léto, v Quitu se toto období nazývá období sucha. Zima je naopak mokrou sezónou.

  Ekvador-Cuenca
  CUENCA

  Cuenca je třetím největším městem Ekvádoru a místem s obrovskou historií. Inkové dobyli původně osídlení kulturou Cañari a začali okupovat město. Inkové se drželi tradice a zaintegrovali astronomické a zemědělské úspěchy Cañarů do své vlastní kultury. Krátce nato se Inkové rozhodli na místě postavit impozantní město jménem Pumapungo – což znamená Dveře Pumy.

  Ekvador-Banos
  BAÑOS

  Baños, nacházející se mezi čtyřmi působivými sopkami, je malé město s obrovským charakterem. Lidé jsou zde známí jasnou výslovností španělského jazyka a přátelským chováním. Město je veselé a malé a hotely v Baños jsou elegantní a poskytují základní potřeby. Mnoho návštěvníků Ekvádoru používá Baños jako výchozí bod pro svá dobrodružství.

  Ekvador-Quilotoa
  QUILOTOA

  Laguna Quilotoa je považována za jednu z nejkrásnějších lagun sopečného původu na planetě. Nejvýznamnější vlastností této laguny s hloubkou 250 metrů jsou tyrkysové zelené vody.

  Ekvador-Cotopaxi-5
   NÁRODNÍ PARK COTOPAXI

  Národní park Cotopaxi je obrovská přírodní rezervace a nejoblíbenější místo v Ekvádoru. Tento ekvádorský národní park má rozlohu 33393 ha a zasahuje do provincií Cotopaxi, Pichincha a Napo. Park je také známý svými čtyřmi sopkami na jeho území. Vedle národního parku se nachází Národní rekreační oblastí El Boliche. Tento ohromující park disponuje jak přírodními divy, tak fascinující historií.

  Ekvador-Galapagy
  GALAPÁGY

  Národní park Galapágy je jedním z největších přírodních pokladů na světě. S Národním parkem Cotopaxi jsou nejnavštěvovanějšími místy Ekvádoru. Toto malé souostroví, které je téměř po celé věky nedotčené, je bohaté na přírodní flóru a faunu.

  VÍZA

  Při turistických cestách do Ekvádoru není vyžadováno vízum. Ke vstupu je nutné předložit pas s platností nejméně 6 měsíců. Standardní délka turistického pobytu je 90 dnů, konkrétní délku pobytu stanoví při vstupu na hraničním přechodu imigrační úředník, který může požadovat předložení dokladů potvrzujících zajištění plánovaného pobytu v Ekvádoru a odjezdu ze země. Neexistuje omezení pro počet vstupů. Bezvízový pobyt, jehož maximální délka může být 180 dní, nelze prodloužit.

  Lety na Galapágy

  Pokud si rezervujete let na Galapágy, buďte velmi opatrní, abyste si zarezervovali lety pro turisty, a ne pro obyvatele Ekvádoru. Pro obyvatele Ekvádoru jsou obvykle k dispozici levné lety, ale když si je rezervuje turista a pak dorazí na letiště, je možné, že bude platit pokutu.

  Měli byste být na letišti v Quitu 3 hodiny před letem. Když dorazíte na letiště Quito, budete si muset před odletem zakoupit kartu INGALA (20 USD, pouze v hotovosti) a projít kontrolou zavazadel (SIGAL). Následně se odbavíte u své letecké společnosti s originálem pasu a letenkou.

  Po příjezdu na Galapágy zaplatíte vstupné do národního parku (100 USD dospělí a 50 USD děti do 12 let, pouze v hotovosti).

  KLIMA

  V Ekvádoru jsou dvě období, deštivé a suché. Teplota se pohybuje v závislosti na regionu a nadmořské výšce. Do Ekvádoru můžete cestovat po celý rok, ale je potřeba brát v potaz místo pobytu.

  Džungle

  V amazonské oblasti je deštivo po celý rok. V období leden a únor a srpen a září lze rozlišit dvě relativně sušší období. Západní část Amazonie je deštivější než východní část. Teploty se pohybují většinou mezi 23 °C a 27 °C.

  Andy

  Ekvádorské Andy jsou pohoří vysoké mezi 1500 a 6610 metrů. Většina měst v Andách se nachází v nadmořské výšce 2000 až 3000 metrů. Teplota ve městech se pohybuje většinou mezi 15 °C a 20 °C. Sušší období v Andách je v měsících červen, červenec, srpen a září.

  Tichomořské pobřeží

  Severozápadní pobřeží Ekvádoru má deštivé tropické sezónní klima. Deštivé období je od prosince do května. Podél ekvádorského pobřeží klesají srážky ze severu na jih. Na jihu je klima sušší. V prvních měsících roku je období dešťů a od května do prosince téměř období sucha. Teplota se pohybuje od 25 °C do 31 °C.

  Galapágy

  Klima na Galapágách je subtropické. Teplá sezóna je od prosince do května a chladná od června do listopadu. Teplé období se vyznačuje směsí tepla, deště a slunce. V chladnějším období je směsice oblačného, ​​chladného a suchého počasí. Tato změna je způsobena oceánskými proudy. Teploty se pohybují od 21 °C v srpnu a září do 28 °C v březnu a dubnu.

  OČKOVÁNÍ

  Před cestou do Ekvádoru je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. spalničky, příušnice, záškrt).

  Cestovatelům do Amazonie se doporučuje očkování proti žluté zimnici a malárii. Tyto nemoce přenáší komáři. Očkování proti žluté zimnici je aplikováno v jedné dávce a chrání celoživotně. Cestovatelům dále doporučujeme očkování proti žloutenkám typu „A + B“ a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu „A“ a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

  Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

  Cestovatelům baťůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Výhodou vakcíny je, že poskytuje zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům způsobených bakterií E. coli.

  Vzhledem k velké kumulaci osob (místních i cestovatelů z různých oblastí) je vhodné zajistit si očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Tyto infekce se přenášejí vzdušnou cestou, větší riziko je při bližším kontaktu s lidmi hlavně v uzavřených prostorech (vlaky, letadlo, autobusy apod.). Toto očkování se doporučuje také cestujícím, kteří budou v rámci své cesty pracovat s dětmi v rámci dobrovolnických programů.

  VÝŠKOVÁ NEMOC

  Výšková nemoc může nabývat 3 formy: akutní výšková nemoc, plicní edém, mozkový edém. Nejčastější formou je akutní výšková nemoc, která postihuje cca 50 % lidí, kteří vystoupají do výšky 2400 m.n.m. a výš v relativně krátkém čase. Symptomy se začnou objevovat pár hodin po příletu. Akutní výšková nemoc je způsobena nižší úrovní kyslíku ve vyšších polohách. Plíce si berou tolik kyslíku, kolik jsou zvyklé z nižších poloh, a proto musí́ společně se srdcem pracovat s vyšším zatížením, aby dodali organizmu potřebnou dávku kyslíku a udržovali krev optimálně okysličenou.

  Symptomy akutní výškové nemoci jsou:

  • závrať
  • únava
  • nevolnost
  • bolesti hlavy
  • spánková porucha

  Obvykle tyto potíže z akutní výškové nemoci přetrvávají a postupně odeznívají v průběhu 1-3 dnů, pokud se zdržuje postižený dobře hydratovaný ve stejné nadmořské výšce, dokud symptomy nepominou. Je doporučeno nejíst ovoce, zdržet se konzumaci alkoholických nápojů a těžkých jídel po dobu potíží. K dispozici jsou tabletky na výškovou nemoc. Taky se používá čaj z listů koky.

  HOTOVOST, SMĚNÁRNY A PLATEBNÍ KARTY

  Místní měnou v Ekvádoru je americký dolar. Kreditní kartu můžete použít v hlavních turistických oblastech a ve velkých hotelech. V bankomatu obvykle fungují Vaše evropské nebo americké platební karty, ale každý den můžete vybrat maximálně 600 USD. Doporučujeme Vám, abyste si dolary přinesli v hotovosti. V Ekvádoru dostanete z bankomatu pouze 5, 10 nebo 20 USD bankovky. Také změna je velký problém. Buďte tedy opatrní, když přinášíte 50, 100 a 200 USD bankovky.

  Setkat se můžete s mincemi o hodnotách 1, 5, 10, 25 a 50 centavos. Bankovky mají hodnotu 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 a 200 USD.

  Eura nebo dolary lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli bance nebo směnárně. Jinou měnu může být problém směnit mimo velká města. Nedoporučuje se měnit peníze mimo oficiální směnárny a banky.

  Banky mají obvykle otevřeno ve všední den od 9 do 18 hod.

  Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech větších městech a v turistických lokalitách. Některé banky mají výběr zpoplatněn, u některých lze vybrat bez zvláštního poplatku.

  Placení kartou je možné v lepších hotelech, restauracích a obchodech, ale může být zatíženo poplatkem.

  BEZPEČNOST

  Při dodržování základních bezpečnostních zásad se není třeba o svou bezpečnost příliš obávat. Uschovávejte své finance na více místech, nenechávejte své věci ležet bez dozoru a vyvarujte se po setmění chození mimo centra měst.