m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Amazonie: Národní park Manu a Národní rezervace Tambopata

separator
Více informací

Amazonie: Národní park Manu a Národní rezervace Tambopata

přejít na předcházející stránku

V departamentu Madre de Dios je cestování hlavně o chůzi, pozorování a poslechu. Když budete procházet stezky v regionu a budete se pozorně dívat, uvidíte, jak si stromy vzájemně konkurují při hledání slunečního světla a pokud budete pozorně poslouchat, objevíte hejna papoušků Ara nebo vojska opic, které se rychle pohybují v korunách stromů. Madre de Dios je domov národního parku Manu a národní rezervace Tambopata.

Jedním z nejlepších míst, kde můžete peruánskou Amazonii zažít, je národní park Manu. Zde můžete být svědkem nejčistší formy života. Od 221 druhů savců, stovek druhů ptáků a různých ekosystémů od tropického nížinného pralesa až po studené louky ve více než 4000 metrů nad mořem. Národní park Manu je také domovem původních obyvatel, kteří si zachovali své tradice a žijí v naprosté izolaci.

S mnoha tajemstvími, které čekají na objevení, je Manu nádherným a nezapomenutelným národním parkem.

V další části amazonské oblasti Madre de Dios odhaluje národní rezervace Tambopata svou bohatost ve formě barev, zvuků, tepla a života. Hojnost savců, ptáků, plazů a motýlů, tisíce druhů stromů a květin přivítají návštěvníky při svých cestách v této oblasti Amazonie. Vodní tvorové v jejich přirozeném prostředí projevují svou zvědavost, dokonce příležitostně pózují pro kameru. Tambopata je ideálním místem k objevování deštného pralesa.