m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Baños

separator
Více informací

Baños, nacházející se mezi čtyřmi působivými sopkami, je malé město s obrovským charakterem. Lidé jsou zde známí jasnou výslovností španělského jazyka a přátelským chováním. Město, vzdálené od Quita necelých 180 km, je veselé a malé a hotely v Baños jsou elegantní a poskytují základní potřeby. Mnoho návštěvníků Ekvádoru používá Baños jako výchozí bod pro svá dobrodružství. A také by měli, protože je obklopen množstvím zajímavých věcí a aktivit, které mohou dělat a navštívit, a mnoha přírodními divy.

Černý obr, sopka Tungurahua, na úpatí které se nachází město Baños, je lákadlem ale i zároveň odrazujícím faktorem pro návštěvy tohoto tichého města. Svahy Tungurahua se dají snadno zdolat. Což z něj dělá jedno z nejlepších míst, kde se můžete co nejblíže seznámit s ještě aktivní sopkou. V posledních letech se však sopeční aktivita značně zesílila a silnice jsou někdy uzavřené. Obyvatelé bývají evakuováni, aby byla zajištěna jejich bezpečnost v případě výbuchu sopky.

Kromě výletu k sopce má toto ekvádorské město co nabídnout. Můžete se vydat na výlet do baziliky, která je vyrobena z bloků vytesaných ze sopečného kamene. Nebo také navštívit muzeum nebo galerii umění. Ve městě najdete řemeslné trhy, malé nákupní středisko. Vaše cesta by avšak nebyla úplná, aniž byste vyzkoušeli místní melcocha (nápoj z cukrové třtiny). Ti aktivnější můžou vyzkoušet pěší turistiku, jízdu na koni, horolezectví nebo jízdu na horských kolech. Můžete si také pronajmout džíp nebo se vydat na cestu po okolí na mule. Populární je také rafting na řece. Tato oblast je známá svými termálními prameny a tyto přírodní požitky si můžete vychutnat stejně jako kdysi dávní inčtí válečníci. Pokud dáváte přednost osvěžujícím vlastnostem chladných horských pramenů, můžete se vydat na některé z velkolepých přírodních vodopádů v této oblasti, jako jsou vodopády La Virgen.

Baños se také nachází mezi dvěma národními parky: Národním parkem Sangay a Národním parkem Llanganates. Můžete se vydat na výlet po nádherných přírodních divech v těchto parcích nebo na prohlídku džungle přes amazonský deštný prales. Zoologická zahrada San Martin je skvělým místem, kde se dozvíte více o tom, jak je chráněna fauna a flora v regionu. Můžete si být jisti, že od chvíle, kdy se probudíte v hotelu v Baños, až do chvíle, kdy v noci znovu usnete, budou Vaše dny naplněny řadou zajímavých a vzrušujících aktivit v tomto krásném malém městečku na úpatí aktivní sopky.