m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Barevná hora

separator
Více informací

Existuje mnoho důvodů, proč navštívit Peru, od jeho rozmanité přírodní geografie po kulturní festivaly a staré civilizace. Miliony turistů každoročně cestují do této andské země, aby viděli ruiny Incké citadely – Machu Picchu.

Ale v roce 2015 byl do seznamu povinných míst v zemi přidán nově objevený geologický zázrak. Winicunca – známá také jako hora sedmi barev nebo jednoduše Barevná nebo Duhová hora. Byla objevena, když sníh, který ji pokrýval, roztál a odhalil přirozenou krásu skály pod ní. Unikátní hornina, vytvořená povětrnostními podmínkami místního prostředí a sedimentárními ložisky, vytvořila mramorový efekt. Do oblohy se vztyčily vrstvené odstíny zlaté, levandulové, červené a tyrkysové.

Díky svému místu v Peru se hora stala zájmem pro mezinárodní návštěvníky a je nyní druhou nejnavštěvovanější atrakcí v regionu Cusco.

Barevná hora leží asi 62 km od Cusca. Návštěvníci by měli být připraveni vylézt do vysokých nadmořských výšek. Winicunca se nachází více než 5000 metrů nad mořem. Většina stezek není příliš náročná, i když poslední část túry je obtížnější, strmější.

Pro zájemce o adrenalin – nebo jako alternativní způsob, jak vidět horu Winicunca v celé své slávě – jsou k dispozici horská kola. A pro návštěvníky, kteří se neodváží na dlouhé treky, je k dispozici jízda na koni.

Je vhodné strávit několik dní v oblasti Cusca kvůli aklimatizaci na vysoké nadmořské výšky, než se pokusíte o výlet na horu.