m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Bogotá

separator
Více informací

Bogota je hlavní a největší město Kolumbie. Je místem sbližování lidí z celé země, a je proto rozmanité a multikulturní. V tomto městě se spojuje minulost a přítomnost.

Město je také velmi zelené díky svým parkům a kopcům, které se rozprostírají podél jeho východní hranice. Krajina, kterou si „bogoťané“ užívají každý den. Zelené moře, které tvoří pohoří Andy, stoupající na východ, je téměř nemožné najít v žádném jiném velkém městě.

Ale Bogota má také barevné moderní budovy a autentické koloniální domy, které jsou skutečným historickým pokladem z této éry. Díky této fúzi minulosti a současnosti je Bogota ideální lokalitou s historií, zábavou, výbornou kuchyní, kulturou, obchodem a mnohem více.

Bogota je žhavý kotlík Kolumbie. Zde mají místo všechny kultury z různých oblastí země, od kuchyně tzv. Kávového trojúhelníku, až po nadšení a radost z Karibiku. Také řemeslné dědictví Boyacá a festival Valle de Cauca stojí za zmínku.

Bogota je město pro všechny. Nabízí mnoho různých aktivit, díky kterým je ideální turistickou destinací. Jednou z těchto aktivit je objevování historie Kolumbie a její význam. Chcete-li se dozvědět více o historii Kolumbie, můžete jít do centra, kde najdete náměstí Plaza de Bolívar, Primaciální katedrálu a palác Casa de Nariño, ve kterém sídlí kolumbijská vláda.

Můžete také navštívit sousedství La Candelaria, srdce a historické centrum Bogoty. Na legendárním náměstí Plaza del Chorro de Quevedo najdete nádherné domy postavené v době kolonizace s jedinečnou bohémskou atmosféru.

Můžete také navštívit významná muzea, jako je Národní muzeum Kolumbie, Muzeum moderního umění v Bogotě (MAMBO), Interaktivní centrum Maloka a Muzeum zlata, kde se nachází významná sbírka předmětů z předkolumbovských kultur.

Jídlo v Bogotě si také zaslouží ochutnávku. Bogotá nabízí rozsáhlý výběr místních i zahraničních jídel, které jsou obecně považovány za jedny z nejlepších v Latinské Americe. Můžete vyzkoušet jídla typická pro tento region, jako je ajiaco (polévka s kuřecím masem a bramborami jako jeho hlavní ingredience), cocido (polévka se zeleninou, fazolemi, nudlemi a různými druhy masa a koření), tamales (kořenová zelenina, fazole nebo maso zabalené do kukuřičného těsta a připravené na páře) nebo almojábanas (sýrový chléb) a také ochutnejte kolumbijské ovocné šťávy a dezerty připravené z místních surovin.

V Bogotě jsou další turistické cíle, jako je vrch Monserrate, El Chicó a Usaquén, které vítají místní obyvatele i návštěvníky s otevřenou náručí.

V komerčních a nákupních centrech Bogotě najdete vše, co chcete. Proto se staly hlavní turistickou atrakcí v hlavním městě. V těchto komerčních oblastech najdete ty nejlepší obchody s oblečením, obuví, doplňky, šperky, technologií, starožitnostmi, řemeslnými výrobky a cokoli jiného, ​​co hledáte.

Noční život Bogoty zahrnuje oblasti různých stylů a atmosféry, které vyhovují vkusu každého – diskotéky, bary, hospody, řemeslné pivovary a kluby, kde je zábava a tanec na prvním místě.

Bogota sdružuje to nejlepší z Kolumbie, a proto by měla být na seznamu nejlepších míst k návštěvě.