m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Jezero Titicaca

separator
Více informací

Jezero Titicaca je nejvyšší splavné jezero na světě, centrum původu starověkých andských kultur, obklopené řetězem vysokých hor s věčným sněhem.

Toto obrovské množství vody má dvě části spojené úžinou Tiquina – Lago Menor nebo také Wiñaymarca – „Malé jezero“ a Lago Mayor nebo Chucuito – Velké Jezero, kde se nachází poloostrov Copacabana, hlavní atrakce regionu, jehož místa odhalují cenné náboženské relikvie z předkolumbovské minulosti Ameriky.

Iglesia de la Virgen de Copacabana – Kostel Panny z Copacabany

Copacabana je vzdálená 150 km od La Pazu. Kostel je jedním z nejdůležitějších a nejvíce navštěvovaných chrámů v Bolívii. Stavba kostela začala v roce 1601. Architektura chrámu mísí renesanční a barokní slohy. Uvnitř vyniká hlavní oltář koloniálního baroka. Za oltářem je slavná Camarín de la Virgen Kaplička Panny Marie“, kam přicházejí poutníci z celé Bolívie. Dalším uznávaným místem v chrámu je Kaple Svíček. Některé dny jsou věnovány „Požehnání mobilit“ – lidem, kteří berou svá auta k požehnání.

 

Kalvárie

El CalvarioKalvárie“ se nachází na vrcholu kopce 900 metrů od centra Copacabany. Výstup je tradicí, kterou podnikají poutníci zvláště na Velikonoce nebo na den Panny Marie. Z vrcholu je výhled na jezero a okolí.

 

Isla del SolOstrov slunce

Isla del Sol se nachází na jezeře Titicaca, hodinu a půl plavby od Copacabana. Podle pověsti Manco Capac a jeho manželka Mama Ocllo založili na tomto ostrově dynastii Inků a odtud odešli a založili Cuzco. Ostrov Isla del Sol v období Inků byl svatyně s chrámem s pannami zasvěcenými bohu Slunce. Dnes je ostrov osídlen domorodými obyvateli Quechua a Aymara, kteří se věnují zemědělství, turistice, řemeslům a pasení dobytka. Kromě španělštiny hovoří obyvatelé jazykem Aymara a Quechua.