m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Argentinská Patagonie

separator
Více informací

Mýtická Patagonie je pokladnicí neuvěřitelných přírodních scenérií. Nachází se na jihu argentinského území a skládá se z provincií La Pampa, Neuquén, Río Negro, Chubut, Santa Cruz, Tierra del Fuego, Antarktida a Ostrovy jižního Atlantiku.

Mezi jeho malebné krásy a skvělé atrakce patří pět památek světového dědictví UNESCO – Národní park Los Glaciares, La Cueva de las Manos, Národní park Los Alerces a Poloostrov Valdés.

Cordillera de los AndesAndská Kordillera“ táhnoucí se ze severu na jih tvoří jeden z přirozených limitů Patagonie a otevírá působivé scenérie – vrcholy sopek s gejzíry a horkými prameny, hory s obrovskými ledovci, horská jezera a řeky, okouzlující údolí a horské vesnice obklopené starodávnými domorodými lesy nebo rozsáhlými stepními poli.

Patagonie také překvapuje svou biologickou. Od nandu, guanak a jelenů až po kondory přilétajících z And do hor u moře. Je to také lokalita bohatého mořského světa, kde jsou rozmanité druhy tvořící kolonie zastoupeny hlavně mořský mořskýmy lvouny, tučňáky magellanskými, delfíny a dalšími druhy, přicházejícími podle ročních období.

Za zmínku stojí také její kuchyně. Mezi typické regionální jídla patagonské jehněčí nebo jelen, koza, pstruh a další pochoutky, které lze dokonale kombinovat s víny patagonského původu. Neopominutelnými jsou uzeniny a piva z místních lokálních pivovarů a neméně slavné místní čokoládová pokušení a jiné sladkosti.

Hlavními centry argentinské Patagonie jsou městečka El Calafate a El Chaltén.