m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Cartagena de Indias

separator
Více informací

Cartagena de Indias je známé jako „Hrdinské město“. Spojuje kouzlo koloniální architektury, vzrušující noční život, fascinující kulturní festivaly a svěží krajinu. Pláže města lákají k odpočinku u teplé vody Karibského moře a potěšení z osvěžujícího vánku.

Ale to není všechno, co Cartagena může nabídnout – město má také vynikající kuchyni a prosperující hotelovou a turistickou infrastrukturu.

Tento báječný turistický cíl si drží svoji tajemnou historii uvnitř jeho zdí, na jeho balkonech a v úzkých kamenných cestičkách. Toto vše bylo také inspirací místního rodáka, spisovatele Gabriela Garcíu Márqueze, který získal Nobelovu cenu za literaturu v roce 1982.

Cartagena de Indias, ohraničena ohromující zátokou, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších měst v Americe. Město, které je také nazýváno Perlou Karibiku, je v současné době jedním z nejvíce navštěvovaných turistických cílů v Kolumbii.

Co dělat v Cartagena de Indias?

Během svého pobytu byste měli určitě využít příležitosti k seznámení se s architektonickým a kulturním dědictvím Cartageny. Začít můžete návštěvou historického centra města. Historické centrum Cartageny je obklopeno kilometry starobylých zdí. Jeho krása a kulturní význam přispěly k tomu, že ho UNESCO v roce 1984 vyhlásilo za světové dědictví.

Kromě stovek let historie kolem dlážděných ulic centra můžete prozkoumat Castillo de San Felipe de Barajas, velkolepý hrad-pevnost ze 17. století. Nebo brouzdat barevnými uličkami bohémské čtvrti Getsemaní.

Ve městě je také řada starobylých kostelů a dalších památek, které si můžete prohlédnout. Jako příklad můžeme uvézt památník věnovaný známé postavě kolumbijských dějin jménem India Catalina, dále památníky Los Zapatos Viejos a Los Pegasos.

Na procházkách po městě si budete moci vychutnat místní hudbu a rytmy, které zaplňují ulice a taktéž řemesla, která zdobí místní obchody.

Když padne na město noc, můžete si noční kouzlo koloniální Cartageny vychutnat jízdou kočárem. Tento zážitek Vás vrátí zpět v čase do dávných dob města.

Unikátní zážitky

Kromě historických vlivů Cartageny žije město turbulentní přítomností. Toto se odráží částečně v pořádání důležitých světových událostí, které hostí.

Jednou z takových akcí je Mezinárodní hudební festival nebo Hay festival, který se slaví v lednu a sdružuje hlavní zástupce instrumentální hudby a mezinárodní literatury.

Mezinárodní filmový festival, které se účastní kameramani, herci, hudebníci a milovníci sedmého umění, se koná každoročně v „Hrdinském městu“ v březnu. Jednou z hlavních atrakcí festivalu je, že nabízí bezplatné vysoce kvalitní filmová představení.

A konečně, Cartagena de Indias je také známá tím, že je domovem kolumbijské národní soutěže krásy. Tato soutěž se koná v listopadu za účelem výběru a korunování Miss Colombia.

Cartagena je pulzující město s množstvím perfektních aktivit pro každého turistu. Příkladem široké škály aktivit a atrakcí, které může Cartagena de Indias nabídnout, je rozmanitá kuchyně. Návštěvníci, kteří milují zkoušení nových exotických pokrmů, potěší mnoho místních i mezinárodních restaurací. Díky bohatému etnickému prostředí Cartageny odrážejí místní pokrmy vliv afrických, domorodých a evropských kuchyní.

Přístup města ke Karibského moře a krásné pláže poskytují ideální místo k odpočinku v trvale příjemném klimatu. Tyto pláže s bílým pískem jsou ideální pro vychutnání koktejlu nebo místního jídla, opalování, relaxaci nebo účasti na vodních sportech.

Nejlepší pláže v oblasti Cartagena se nacházejí na ostrovech Islas del Rosario, Barú a San Bernardo.

Pokud se však chcete zdržovat pouze na pevnině, můžete navštívit čtvrť Bocagrande, která má také celou řadu pláží, hotelů, restaurací, obchodních center a klubů.