m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Chilská Patagonie a Ohňová země

separator
Více informací

Chilská Patagonie a Ohňová země

přejít na předcházející stránku
Chilská Patagonie

Chcete prožít jeden z nejlepších zážitků v chilské Patagonii a Ohňové zemi? Národní park Torres del Paine je jednou z nejnavštěvovanějších chráněných oblastí v Chile a vyniká svou neuvěřitelnou přírodní krásou.

Návštěva národního parku Torres del Paine znamená setkání jezer, lagun, rozsáhlých údolí a obrovských hor, mezi nimiž vynikají Cuernos del Paine a Torres, které lze vidět z různých míst v Patagonii. Kochejte se rozlehlostí jižních ledových polí s ledovci Pingo, Tyndall, Geikie a Grey, z nichž nejnavštěvovanější jsou národní a mezinárodní turisté.

Naplánujte si výlet do Patagonia de Magallanes! a navštivte tento kout světa, který se nachází v extrémním jihu Chile. Je považován za jedno z nejoblíbenějších míst pro milovníky přírody. Zejména pro ty, kteří hledají trekking, protože najdete okruhy jako „W“ a „O“, které vás k objevování Magellanských lesů, patagonské stepi, Guanaků, Pštrose Nandu a jelenů, nejvíce chráněných zvířat v parku.

Věděli jste, že v roce 2013 byl Národní park Torres del Paine vybrán jako osmý zázrak světa? Stalo se tak po obdržení více než pěti milionů hlasů v soutěži, která se konala na webu Virtual Tourist. Díky tomu je Las Torres del Paine jedním z nejznámějších míst na světě a místem setkávání tisíců turistů.

Chcete-li navštívit park, doporučujeme naplánovat výlet v délce nejméně 4 dnů, abyste se s ním hlouběji seznámili.

 

Tierra del Fuego – Ohňová země

Tierra del Fuego, nejjižnější území Chile a amerického kontinentu. Souostroví, kde po svazích volně pobíhají divocí koně a kondoři létají nad vrcholky pohoří Darwin, nejvyšším na extrémním jihu. Místo panenské krajiny, pojmenované Hernandem de Magallanes, když viděl ohně Selknamů, původních obyvatel Patagonie.

Navštivte muzea Tierra del Fuego a jeho ukázky fauny, archeologie a antropologie. Překvapte se historií zlaté horečky v Chile, dozvíte se o pozůstatcích zaniklých domorodých obyvatel a prvních osadníků, kteří opustili vše, aby žili na nejjižnějším místě planety.

Při objevování Tierra del Fuego najdete velkou biologickou rozmanitost mořských a suchozemských oblastí s bohatou faunou, jako je Tučňák magellanský, Tučňák královský, Liška obecná, Guanaco, Velryba jižní, delfíni, orli, rackové, albatrosi, sovy a další.

Projděte se po turistických trasách v Lago Fagnano a Lago Deseado. Vydejte se na dobrodružství přes okruh Dientes de Navarino, nejjižnější trekking na světě!

V Tierra del Fuego můžete jíst nejchutnější produkty jižního moře, stejně jako tradiční pečené maso na rožni s vařenými brambory nebo magellanskou jehněčí svíčkovou. Vychutnejte si Calafate, ovoce, které se vyskytuje pouze v této části světa, ve více verzích – omáčky, džemy a koktejly.

Uspořádejte výlet do Tierra del Fuego, cestu do nejextrémnějšího bodu Chile a na nejjižnější bod planety. Budete cítit ticho a samotu, ale také sílu a nekonečnou krásu přírodního dědictví chilské Patagonie a Oňové země.