m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Národní park Cotopaxi

separator
Více informací

Národní park Cotopaxi

přejít na předcházející stránku

Národní park Cotopaxi je obrovská přírodní rezervace a nejoblíbenější místo v Ekvádoru. Tento ekvádorský národní park má rozlohu 33393 ha a zasahuje do provincií Cotopaxi, Pichincha a Napo. Park je také známý svými čtyřmi sopkami na jeho území. Vedle národního parku se nachází Národní rekreační oblastí El Boliche. Tento ohromující park disponuje jak přírodními divy, tak fascinující historií.

Před mnoha lety si postavili rodilí obyvatelé Ekvádoru v okolí Cotopaxi domy vedle řeky Rio Pita, zříceniny těchto původních sídel je tady možno spatřit ještě dnes. Lidé v minulosti hodně uctívali sopku Cotopaxi. V roce 1534 španělští dobyvatelé bojovali s domorodci.Během bojů začala sopka Cotopaxi vybuchovat. V tento moment všichni z bojiště strachem utekli. Ovšem nejznámější erupce vulkánu se odehrála v roce 1877, kdy se popel ze sopky dostal až na Machachi. Dokonce i město Latacunga bylo pohřbeno v blátě a popelu. Byl to zničující čas. Dalšími sopkami v této oblasti jsou Rumiñahui, Quilindaña a Antisana.

Národní park Cotopaxi obklopuje sopku Cotopaxi (5897 m.n.m.). V parku se nachází celá řada vegetačních zón. Vysoko na sopce sníh brání tvorbě flóry. V nízkých nadmořských výškách dominuje vlhký horský les, zejména kolem jezera Limpio Pungo. Po odlesnění, které probíhalo ještě v nedávné v minulosti, tady ovšem nezůstává mnoho původních stromů. Vyskytují se tady jenom borovice a paramo trávy. Tato oblast je velmi vhodná pro pozorování ptáků. Deštivé sub-andské oblasti v národním parku jsou známé svými travinami Pajanol a Paramo a mechy. Deštivá andská tundra má půdu se špatným obsahem živin. Rostliny, které zde rostou, jsou jenom nízko rostoucí mechy a lišejníky. V ekvádorském parku je celkem 200 druhů rostlin. Tato oblast je také domovem velkého množství zvířecích druhů, jako jsou pumy, vačnatci, lamy, andští vlci, jeleni a mnoho ptáků. Rekreační oblast El Boliche poblíž Cotopaxi se skládá z 227 ha a je domovem kvetoucích rostlin, lam, jestřábů a dalších živočišných druhů.

Národní park Cotopaxi v Ekvádoru nabízí turistům pozoruhodný zážitek. Návštěvníci se mohou věnovat řadě vzrušujících aktivit, včetně turistiky, horolezectví, jízdy na horských kolech, kempování a jízdy na koni. K dispozici je také fascinující muzeum. Nejlepší měsíce k návštěvě tohoto krásného regionu jsou prosinec až duben.