m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Cuenca

separator
Více informací

Cuenca je třetím největším městem Ekvádoru a místem s obrovskou historií. Inkové dobyli původně osídlení kulturou Cañari a začali okupovat město. Inkové se drželi tradice a zaintegrovali astronomické a zemědělské úspěchy Cañarů do své vlastní kultury. Krátce nato se Inkové rozhodli na místě postavit impozantní město jménem Pumapungo – což znamená Dveře Pumy. Podle ústně předávaných legend toto město zdobily nádherné zlaté chrámy a další podobné budovy. V době, kdy dorazili Španělé, však bylo zničeno a „zredukováno“ na nic víc než jen ruiny. V 1548 se začalo postupně budovat nové město na původním místě a město pomalu rostlo na významu i velikosti. Toto je Cuenca, kterou dnes můžeme vidět a navštívit. Díky této dobře zachované historii byla Cuenca zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Moderní Cuenca není vůbec moderní. Je to druh časové bubliny, ve které je minulost bez námahy zachována nejvznešenějším způsobem. Když budete prozkoumávat dlážděné ulice, nad Vámi se budou tyčit katedrály nebo mramorové budovy s nádherným koloniálním nádechem. Obyvatelé města jsou známí svým tradičním způsobem života a nezměněnými kulturními hodnotami, které tak dobře doplňují toto historické město.

Tak co byste mohli očekávat od dovolené v Cuenca? Kromě nádherné atmosféry starého stylu, která prostupuje městem, jsou to okolní úchvatné krajiny. Na nákupy je nejlépe zajít na nádherné místní trhy, kde najdete různá místní jídla a výrobky ručních řemesel. Existuje mnoho půvabných náměstí, kde můžete strávit čas odpočinkem a její podmanivou architekturou. K vidění je 52 kostelů a klášterů a na západ od Cuenca je Národní park Cajas. Každou středu, pátek a neděli budete mít příležitost chytit „Čertův vláček“ a vyjet na Čertův nos a Chanchan. Ve vesnicích v okolí Cuency je také několik zajímavých řemeslných trhů, které stojí za návštěvu. Prohlídka El Cajas Vás zavede do Národní ekologické rezervace a prohlídka Ingapirca Vám umožní vidět nejlepší zříceniny Inků v Ekvádoru. V určitých obdobích roku se zde také pořádá několik festivalů, proto je dobré zjistit, zda se na měsíc, který chcete podniknout do Cuency, plánují nějaké takové aktivity.