m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Cuzco

separator
Více informací

Cuzco, jedinečné město, kde každý koutek vypráví příběh a každý příběh je podmanivý, mystický a lákavý. Představte si, že procházíte ulicemi se jmény jako „Ataúd“ (Rakev), Siete Culebras (Sedm hadů) a „Arpías“ (Harpie). Zdá se, že v těchto ulicích se čas zastavil, každý roh nabízí kus historie a kameny zůstávají naživu, protože přežily neporušené celá staletí.

Bohatá historie

Cuzco bylo svědkem příchodu Španělů, ale dodnes zachovává kouzlo předků, které uchvátí tisíce návštěvníků, kteří každý rok tvoří součást jeho živé historie. Cuzco, uznávané jako historické hlavní město Peru, známé jako „Ombligo del Mundo“ – Pupek Světa. Srdcem historického centra Cusca je bezpochyby jeho hlavní náměstí neboli „Plaza de Armas“. Začínají odtud všechny prohlídky města. Pěšky je možné navštívit katedrálu, jezuitský kostel, 12úhelný kamen a stoupáním čtyři bloky do kopce, dorazit do čtvrti San Blas. A pokud stále máte dech, pokračujte směrem nahoru – nad město k pozorování západu slunce nad bývalým hlavním městem Incké říše.

Můžete navštívit Sacsayhuaman, Qenqo, Tambomachay, nebo uctít matku Zemi obřadem se šamanem. Naučit se také, jak místní lidé barví vlnu k produkci typického barevného oblečení, a ukončit prohlídku v Qorikancha, Inckém chrámu Slunce, nad kterým se dnes nachází kostel a klášter Santo Domingo. Odtud je to krátká procházka zpět na hlavní náměstí. Protože v Cuzcu vše vede zpět do centra města – starého srdce velké říše.

Posvátné údolí

Z Cuzca se můžete vypravit do nedalekého údolí řeky Urubamba.  Místními lidmi je stále považováno za posvátné a jeho mystický vzduch v něm lze pocítit kdekoli. Venkovské zemědělské a tkalcovské komunity nezměnily zvyky a tradice svých předků. Nádherná scenérie Posvátného údolí vás nadchne a její různorodá geografie vás zve k dobrodružství. Trekking, horolezectví, jízda na koni a další outdoorové aktivity, to vše si zde můžete procvičit. Pokud je však vášní kultura, cestováním po Údolí se dostanete na neuvěřitelná archeologická naleziště Inků, plná historie – Chinchero, Moray, Ollantaytambo, Pisac. Také ubytování v údolí vás překvapí. Možnosti sahají od pohodlných penzionů po 5hvězdičkové hotely. A gastronomie údolí nezklame. Vyzkoušejte si to na vlastní kůži!

Posvátné údolí je místo, které je třeba zažít. Poté si jej budete nosit ve svém srdci kamkoli půjdete.