m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Jezero Titicaca

separator
Více informací

Jezero Titicaca se nachází ve výšce 3856 m.n.m. a je nejvýše položeným splavným jezerem na světě. Na této tour navštívíme několik ostrovů tohoto jezera a budeme moci zažít jejich jedinečnou atmosféru. Všechny tour jsou doprovázeny místním průvodcem, který nás uvede do života obyvatel místních komunit a vysvětlí jejich historii a tradice.

​V naší nabídce najdete dvě varianty výletů po ostrovech jezera Titicaca:

A. OSTROVY UROS A TAQUILE – 1 DEN​​​

V 6.40h nás vyzvedne průvodce v hotelu v Punu a dopravíme se do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí.

​Po ukončení návštěvy ostrova Uros připlujeme asi po dvouhodinové plavbě na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. ​ Po obědě na ostrově se po 3hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.

B. OSTROVY UROS, AMANTANÍ A TAQUILE – 2 DNY​​​

S příležitostí zažít něco málo z každodenního života místních a prožít jednu noc v domě rodiny, která se nás na jednu noc ujme. Tato zkušenost udělá vaši dovolenou nezapomenutelnou. ​

1. den: v 7.30h nás vyzvedne průvodce v hotelu v Punu a dopravíme se do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí. Po ukončení návštěvy ostrova Uros se dopravíme asi po tříhodinové plavbě na ostrov Amantaní. Tady si nás rozdělí do menších skupin již jednotlivé rodiny, které se o nás po celou dobu pobytu na ostrově budou starat a ubytují nás ve svých domovech. Poté se vydáme k vrcholu hory do výšky 4120 m.n.m., abychom navštívili dva chrámy: Pachamama Pachatata. Po večeři, kterou nám připraví „naše“ rodina, se vydáme do místního „kulturního domu“ a zažijeme večer plný místní hudby a tanců.

2. den: v 8.00h po snídani, kterou nám taktéž připraví „naše“ rodina se v jejím doprovodu vydáme do přístavu a po jedné hodině plavby dorazíme na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. Po obědě na ostrově se po 3hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.​

​V obou variantách budeme mít večer dostatek času na prozkoumání nejzajímavějších míst města Puna.

Zahrnuje

  • Vyzvednutí v hotelu
  • Doprava minibusem a lodí
  • Vstupné na ostrovy
  • Turistický průvodce
  • Verze A: ubytování – 01 noc v rodině 
  • Verze B: strava – 2x oběd, 1x večeře, 1x snídaně

Nezahrnuje

  • Osobní výdaje
  • Strava: Verze A​​
  • Spropitné