m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Laguna Quilotoa

separator
Více informací

Laguna Quilotoa je považována za jednu z 15 nejkrásnějších lagun sopečného původu na planetě a určitě nejkásnější v Ekvádoru. Nejvýznamnější vlastností této laguny s hloubkou 250 metrů jsou tyrkysové zelené vody.

Quilotoa je kaldera naplněná vodou, která tvoří smaragdově zelenou lagunu širokou 3 kilometry se svislými kamennými stěnami. Rozdíl mezi hladinou vody a horní hranicí sopky tvoří 440 m. Tato kaldera byla vytvořena zhroucením sopky stejného jména jako laguna po její erupci přibližně před 800 lety, což mělo také za následek pyroplastický tok a lahar (bláto), které dosáhly až Tichého oceánu.

Po výbuchu se časem v kaldeře nahromadilo kráterové jezero o maximální hloubce 250 metrů jehož rozpuštěné minerály mu dodaly nazelenalý odstín. Na dně jezera jsou fumaroly a na východní straně sopky jsou horké prameny.

Quilotoa znamená v původním jazyku kichwa „Zub princezny“.

Flora v okolí laguny není příliš bohatá. Je způsobeno příkrými roklemi a svahy. Vegetaci tvoří 82 druhů domorodých a rostlin keřů používaných pro medicínu, jídlo, a dokonce i palivo. Kromě toho byly přivezeny některé druhy, jako je eukalyptus a další menší plodiny.

V okolí laguny je také možné pozorovat různé druhy živočichů, jako jsou vlci, lišky, králíci, jeleni, a další.

Vyhlídka QuilotoaShalalá, je vynikající a oceněné dílo, které propaguje cestovní ruch v této oblasti, toto působivé místo Vám umožňuje pokochat se nádherným výhledem na celou lagunu.

Turistický okruh

Je to okruh po turistických stezkách, který Vám umožní poznat lagunu a okolní města. Tato cesta ke Quilotoa trvá několik dní. Pokud máte rádi dobrodružství, díky této možnosti můžete zažít neuvěřitelné zážitky.