m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Lambayeque

separator
Více informací

Lambayeque, země starověkých království, pyramid a obrovské lesy. Jeho archeologické a kulturní dědictví spolu s přírodním bohatstvím z něj činí pozoruhodnou turistickou destinaci. Region se může pochlubit muzei světové úrovně a přírodními rezervacemi, které chrání mnoho endemických druhů, z nichž některým hrozí vyhynutí.

Prozkoumejte Sicán, mohutné pyramidy z nepálených cihel v Túcume a Chotuna. Koupejte se na plážích naplněných historií a užijte si bohatě pestré kuchyně. Ta zahrnuje ikonická jídla jako „seco de cabrito“ (kozí dušené maso), „arroz con pato“ (rýže a kachna) a vynikající „King Kong“, tradiční dezert.

V Lambayeque na vás čeká téměř dva tisíce let historie a tradice.

Můžete si zde prohlédnout hrob jednoho z nejmocnějších mužů ve starém Peru. Neporušené zbytky Pána ze Sipánu byly objeveny v pyramidě Huaca Rajada, v největším archeologickém objevu v peruánské historii.

Z předsíně hrobky byly vykopány nádherné ozdoby ze zlata, stříbra, včetně náprsních a ušních ozdob. Prohlédnout si můžete i jedny z nejkrásnějších hrnčířských výrobků a dalších jemných předmětů.

Tento historický poklad, spolu s mnoha dalšími předměty, je uložen ve světoznámém Muzeu Královských hrobek pána ze SipánuEl Museo Tumbas Reales del Señor de Sipán“.

Zprávy o objevu se šířily po celém světě, když byl neporušený hrob mocného vládce civilizace Moche objeven. Žil na severním pobřeží Peru dlouho před vznikem Inků. Huaca Rajada, pyramida Moche, byla místem, které bylo vybráno k ochraně zbytků tohoto panovníka.

Pán ze Sipánu byl ozdoben pozoruhodnými šperky vyrobenými ze zlata, stříbra a skořápek mušlí Spondylus. Doprovázeli ho ženy, děti, válečníci a zvířata, kteří byli všichni obětováni, aby se k němu mohli připojit v posmrtném životě.

V Huaca Rajada lze vidět přesnou repliku hrobky. odhaluje složité pohřební obřady používané kulturou Moche a jejich víru v posmrtný život.