m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Medellín

separator
Více informací

Medellín, „Město věčného jara“, je podmanivým městem nejen svým příjemným podnebím (celoročně kolem 24 °C), ale také pro vstřícnost jeho lidí a jeho lahodné jídlo, díky kterým si ho návštěvníci zamilují.

Rolnický humor obyvatel Medellínu, který se odráží v kultuře paisa (název, se kterým jsou známi obyvatelé Medellínu a Antioquie), je smíchán s hektickým životem metropole.

Vynalézavost místních není charakteristická nejen pro Medellín ale také pro celou Antioquii. Takže není divu, že v roce 2013 byl Medellín v soutěži Město rokuCity of the Year“, vyhlášenou novinami Wall Street Journal, jmenován nejinovativnějším městem na světě.

Medellinské podnebí, jeho hornatá krajina, nádherné panoramatické výhledy a zelené prostory dělají z prohlídek města zážitek, který svádí na každém kroku.

Místa, jako je botanická zahrada, park Pies Descalzos, park Berrío a park Lleras Vám určitě neuniknou. Totéž platí o Muzeu moderního umění a Antioquijském muzeu, které se z velké části věnuje práci kolumbijského mistra Fernanda Botera, jehož sochy zdobí mnoho oblastí města. Kromě toho má Medellín interaktivní vědecké a technologické muzeum Parque Explora. Zde se děti i dospělí mohou učit a provádět velké množství aktivit. Nedaleko se nachází Planetárium a Parque de los Deseos.

V Medellíně se také nachází spousta nákupních center. Třeba jako El Tesoro nebo Santafé, kde si můžete koupit všechny druhy zboží a užít si skvělou gastronomickou nabídku. Protože dalším skvělým plánem je vychutnat si typické jídlo regionu, které je tvořeno jídly jako buñuelos, mondongo a mýtická bandeja paisa.

A pokud si chcete užít noc, oblast El Poblado má skvělou nabídku barů, restaurací a klubů.

Unikátní zážitky

Květinový trh v Medellíně je velmi uznávaný nejenom v Kolumbii ale také po celém světě. Jenom v několika místech světa můžete vidět tolik květin. Obecně se tento festival slaví v prvních srpnových týdnech a od svého vzniku v roce 1957 se stal jedním ze symbolů kultury paisa. Na trhu najdete přehlídky, koncerty a mnoho dalších akcí, které Vám umožní plně si užít kouzlo města.

Medellín je také dějištěm prvotřídních akcí, mezi jinými Columbiamoda, Knižní festival, Expoartesano.

Pokud hledáte, co dělat v Medellíně, můžete si vybrat z mnoha plánů – pro rodinu, pro milovníky dobrodružství, pro páry atd. Rodiny, a obecně všichni cestovatelé, tady najdou po celém městě mnoho možností pro zábavu.

Stejně tak je skvělý plán jít do míst, jako je Pueblito Paisa. Je to replika typického města v regionu a nachází se v Cerro Nutibara. Za zmínku také stojí Park Arvi na okraji města.

Dále jako tip na jednodenní výlet je Guatapé, kde se nachází slavná skála Piedra del Peñol. Chcete-li se dostat do Guatapé, můžete jet autobusem asi 2hod, který Vás nechá přímo na úpatí působivého Piedra del Peñol. Je to 220 metrů vysoký monolitu, na který můžete vyšlapat po 650 schodech a užít si pohled na jedinečnou krajinu obklopena přehradou a horami. Stejně tak můžete navštívit velmi tradiční, barevné a kouzelné centrum městečka Guatapé.