m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Galapágy

separator
Více informací

Národní park Galapágy je jedním z největších přírodních pokladů na světě. S Národním parkem Cotopaxi jsou nejnavštěvovanějšími místy Ekvádoru. Toto malé souostroví, které je téměř po celé věky nedotčené, je bohaté na přírodní flóru a faunu. Přibližně 693700 hektarů půdy, které nyní tvoří národní park Galapágy, bylo pro tento účel poprvé vyčleněno v roce 1959. Trvalo však třináct let plánování a vývoje, než dorazil první superintendant parku k ochraně oblasti. Národní park se skládá z 13 velkých ostrovů, 17 malých ostrovů a 40 ostrůvků. Celkově park pokrývá přibližně 90% celkové rozlohy pevniny v této oblasti oceánu. Přesto existuje pouze 54 různých míst, která jsou přístupná turistům. Námořní rezervace Galapágy je úzce spjata s parkem a tvrdě pracuje na pečlivém zachování úžasného mořského života, který je možno vidět přes brilantní modré vody obklopující ostrovy.

Park je pečlivě sledován, spravován a konzervován společným úsilím Služeb národního parku Galapágy a Výzkumné stanice Charlese Darwina. Tyto organizace společně zavedly určitá pravidla parku, která slouží k ochraně oblasti a jejích mnoha citlivých zdrojů. Jedním takovým pravidlem je, že každý návštěvník oblasti musí být doprovázen průvodcem, který je certifikovaný parkem. Tito průvodci nejen vzdělávají návštěvníky, ale pomáhají prosazovat zákony a chránit prostředí parku. Park také schvaluje itineráře všech lodí, které chtějí navštívit ostrov, a tím zajišťuje rovnoměrné rozdělení cestovního ruchu namísto soustředění v jedné oblasti, což by mohlo být škodlivé pro životní prostředí. Národní park Galapágy je známý svou bohatou divočinou a možností interakce s divočinou na ostrovech. Leguáni, jestřábi, albatrosi a Terej modronohý jsou jen některými příklady života, který na ostrovech najdete, zatímco při šnorchlovacích dobrodružstvích se setkáte s lachtany a obřími želvami.

Pro většinu cizinců je nejnešťastnější součástí návštěvy platba vstupného do parku. I když to pro obyvatele Ekvádoru obvykle není příliš drahé, pro návštěvníky to je docela vysoká částka. Poplatek lze zaplatit při příletu na malém letišti Galapágy nebo jej může předem zaplatit Vaše cestovní kancelář. Úhrada je nezbytná pro cestu na ostrovy. Nejlepší způsob, jak cestovat po ostrovech, je jachta, nebo krátkodobé pobyty a přesuny mezi ostrovy Santa Cruz, Isabela, Floreana a San Cristóbal. Krásné tyrkysově modré vody moře a křišťálově bílé pláže s travnatou zelenou džunglí a krásné mangrovové laguny by měly být vrcholem každé cesty do Ekvádoru. Ujistěte se, že Vám tento fantastický kousek ráje neunikne.