m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Ostrovy Ballestas a rezervace Paracas

separator
Více informací

Ostrovy Ballestas a rezervace Paracas

přejít na předcházející stránku

Ostrovy Ballestas se nacházejí před Paracasem a jsou to tři malé ostrovy, Severní Ballestas, Centrální Ballestas a Jižní Ballestas. Ostrovy se nacházejí mimo oblast Národní Rezervace Paracas.

Jsou to skalní útvary, které obývají obrovské kolonie mořských ptáků, tučňáků a lachtanů. Ostrovy jsou útočištěm pro dva druhy lachtanů, Lachtana jihoamerického (Arcthocephalus australis) a Lachtana hřivnatého (Otarya bironia) a dalších savců.

I když není povoleno přistát v této oblasti, lodě projdou dostatečně blízko ptáků a zvířat, která jsou na ostrovech. Na cestě z Paracasu na ostrovy uvidíte „Candelabro de Paracas“ – „Svícen z Pracasu“, gigantickou postavu vidlice (50 metrů) vytesanou do kopce. I když je vzor velmi malý v poměru k určitým vzorům kultury Paracas, někteří znalci, kteří jej studovali, nevěří, že se vztahují ke kultuře. Považují ji spíše za signál od starověkých námořníků.

V okolí se vyskytuje mnoho druhů ptactva. Je jich tolik, že není pochyb o tom, zda se jedná o úplné sčítání. Můžeme zde spatřit druhy jako Tučňák humboldtův (Spheniscus humbolldti), Pelikán peruánský (Pelecanus thagus), Guanay Cormorant (Phalacrocorax bougainvillii), Terej guánový (Sula variegata), a další.

Reserva Nacional de Paracas (Národní rezervace Paracas) je přírodní chráněná oblast. Má za cíl zachování mořského ekosystému a charakteristických útvarů části subtropické pouště, ochranu kulturního a historického dědictví preincké kultury Paracas. Dále také podporovat racionální využívání mořských zdrojů.