m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Poušť Atacama

separator
Více informací

Region Atacama se nachází v pouštní oblasti, která kvete nádhernými barvami, v ojedinělém jevu na světě známém jako kvetoucí poušť. Má rajské pláže s bílým pískem a tyrkysové vody jako Caldera, Playa Virgen a Bahía Inglesa.

Odtud si můžete udělat pouštní plážový okruh, který zahrnuje Playa La Virgen, další ze svých pobřežních divů. Směrem na sever se okruh spojuje s Národním parkem Pan de Azúcar, který je ideální pro turistiku v přírodě.

Když opustíte Copiapó, dostanete se do obrovské dunové krajiny. Procházka po pouštní trase touto oblastí je nezapomenutelná, pokud se pokusíte ponořit do Moře dun, kde stojí El Medanoso, nejvyšší duna v Chile.

Na tomto místě je také důl San José. Tady kterém naleznete turistické centrum, kde si lze připomenout významnou záchranu 33 horníků dolu Atacama.

Klasickou regionální produkcí je produkce oliv, které se získávají z olivovníku. Dále je to produkce vína Pajarete, které svou sladkou chutí svádí všechny, aby jej vyzkoušeli a navštívili nádherné údolí Valle del Huasco.

Cestou směrem k pohoří And dorazíme k Ojos del Salado. Je to nejvyšší aktivní sopka na světě. V jejím okolí se nachází další z národních parků Atacama, Nevado Tres Cruces. Park konzervuje živé ukázky nejjižnějších vysoko andských ekosystémů v Jižní Americe.

San Pedro de Atacama

Na severu Chile, 98 km od Calama, si klidným životem žije malé město postavené z nepálené cihly – adobe. Jeho jméno je San Pedro de Atacama. Zve Vás k prozkoumání ulice Caracoles, která nás láká svými vynikajícími restauracemi a nekonečnými panoramaty. Můžete také projít místní bohatý trh. Nechte se okouzlit místními řemesly a láskou, která je součástí každého z jejich výtvorů vyrobených z vlny, sopečných hornin a kaktusového dřeva. Je toho příliš mnoho k prozkoumání tohoto magického města a jeho okolí. Jedním z tipů na návštěvu leží jen 2 kilometry západně od města. Budete se cítit jako byste se ocitli na Marsu. Červená planeta tady žije v údolí neuvěřitelných skalních a solných útvarů.