m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Quito

separator
Více informací

Quito je hlavním městem Ekvádoru a jeho hlavním nárokem na slávu je umístění pouhých 30 km jižně od rovníku. Člověk by si mohl myslet, že jeho poloha má za následek nedostatek ročních období, ale není tomu tak. Zatímco většina jihoamerických zemí má léto, v Quitu se toto období nazývá období sucha. Zima je naopak mokrou sezónou. Teploty jsou obvykle mírné, s průměrnou denní teplotou příjemných 21 stupňů. Noci však mohou být chladné díky vysoké nadmořské výšce města. Ve skutečnosti je Quito druhým nejvyšším hlavním městem na světě. Quito leží v údolí povodí řeky Guayllabamba obklopené horami a sopkami severní oblasti sierry. Některé z těchto sopek jsou aktivní, zejména nejbližší, Pichincha. Čas od času Pichincha nebo jedna z dalších sopek v okolí vybuchne a popráší město sopečným popelem.

Quito má dnešní populaci něco méně než 2 miliony obyvatel a tradičně soupeří o toto prvenství s dalším velkým městem Ekvádoru, Guayaquil, na tichomořském pobřeží.

Čistý horský vzduch a velkolepé scenérie ve mesě a kolem města se ukázaly být magnety pro turisty z celého světa. Město poskytuje infrastrukturu pro služby cestovního ruchu, včetně zajištění toho, aby historické „Staré město“ bylo čisté a přístupné. Staré město s názvem „Centro histórico“ ve španělštině zahrnuje muzea, katedrály a parky. Ti, kteří dávají přednost vzdálenějšímu výhledu na Quito, mají možnost vyjet lanovkou „Teleférico“ úžasnou cestou z centra města do místa Cruz Loma, 3660 m.n.m. na straně sopky Pichincha.