m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Region Cuyo

separator
Více informací

Argentinský region Cuyo se nachází v Andské Kordilleře a pokrývá provincie Mendoza, San Juan a San Luis.

V pohoří And se tyčí hora Aconcagua (6962 m.n.m.), která přitahuje dobrodruhy z celého světa s cílem dosáhnout nejvyššího vrcholu v Americe. Vynikají a ideální pro horolezectví a trekking jsou také další hory jako Tupungato, Mercedario a Cordón del Plata. A v zimních střediscích Mendozy si můžete užít ty nejlepší sjezdovky v regionu.

Cuyo je také známé svou La Ruta del VinoVinnou cestou“, protože tato oblast soustředí největší produkci vína v zemi a rozmanitost druhů (Malbec, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Chenin, Riesling, Bonarda, Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot a Syrah). A můžete si vybrat z celé řady vinařství – bodeg, kterých je více než tisíc (od malých bodeg na úpatí Kordillery, domácích vinařství, až po průmyslová vinařství), kde ochutnáte něco málo z jejich produkce. Můžete se zúčastnit sklizně hroznů, jezdit na kole nebo jezdit na koni mezi révou a navštívit tematická muzea.

V Cuyo můžete poznat více než dvacet přírodních oblastí, z nichž některé jsou velkým lákadlem pro vědeckou a paleontologickou turistiku. Mezi jeho nejznámější místa patří San Juan, Národní park El Leoncito a Provinční park Ischigualasto, který je součástí světového dědictví UNESCO a také Národní park Sierra de las Quijadas, který je další zajímavou oblastí v regionu.