m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Rezervace Eduardo Avaroa

separator
Více informací

Rezervace Eduardo Avaroa

přejít na předcházející stránku

Od Salar de Uyuni, je to 160 km jízdy směrem ke vstupu do RESERVA DE FAUNA ANDINA EDUARDO AVAROA. Na trase projedeme okrajem menší solní pláně Salar de Chiguana, železniční tratě vedoucí z Uyuni do chilské Antofagasty a opuštěnou vojenskou základnu. Zde možná budeme muset ukázat cestovní pas. Cesta pak stoupá nad 4000 metrů nad mořem a míjí sérii zasněžených sopek rozkládajících se na hranici Bolívie a Chile. Není vhodné – a v každém případě je extrémně obtížné – navštěvovat rezervu samostatně.

Stejně jako Salar de Uyuni, i pustá krajina Rezervace Eduardo Avaroa má neskutečnou, mimosvětskou krásu. Toto je země ledovcových solných jezer. Jejich ledová voda je obarvena jasně červenou nebo smaragdově zelenou mikroorganismy nebo minerály. Ale také zasněžených vrcholků sopky a zmrzlých pouští ve vysokých výškách, skalnatých výtvorů formovaných nepřetržitým větrem do podivných útvarů stylu Salvatora Dalího.

Rezervace Eduardo Avaroa je obývána celou řadou vzácných andských volně žijících živočichů. Solná jezera poskytují útočiště velkým koloniím všech tří jihoamerických druhů plameňáků, včetně největší populace na světě vzácného Plameňáka Jamesova. Je jedním z osmdesáti různých druhů ptáků žijících v rezervaci.