m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Santa Marta

separator
Více informací

Santa Marta je čistá chuť přírody, historie a kultury. Je to město, ve kterém je rozmanitost zcela přítomná v krajině, v lidech a ve všech kulturních aspektech, které ji tvoří. Je to destinace, která vítá všechny své návštěvníky a nutí je cítit se jako doma.

Čím je jedinečné? Jeho hlavním rysem je jeho území. Nezapomenutelná krajina, ve které zelená barva vegetace, modrá barva moře, žlutá barva slunce a písku a kontrast pláží s bílým pohořím Sierra Nevada dělají z tohoto místa další destinaci pro Vaší dovolenou v Kolumbii.

Kromě toho v Santa Martě žije asi 30000 původních obyvatel etnických skupin KOGI, ARHUACO, KANKUAMO a WIWA. Oblast byla v roce 1979 UNESCO prohlášena za biosférickou rezervaci a místo světového dědictví.

Je to město, které uchvátí plážemi a kulturou, které kohokoliv odpojí od reality běžného života. Pro každého jsou tady dostupné různé aktivity. Od koupání se ve vlnách moře, které se tady intimně setkává s džunglí, až po pozorování barevných ptáků, kteří, jak se zdá, chtějí něco říci svými písněmi. Dále například absolvování historické prohlídky města a jeho koloniálních pokladů a návštěva srdce kultury Tayrona.

Kromě toho je to kouzlo lidí, kteří s charakteristickou jiskrou v těle dělají ze Santa Marta těžko zapomenutý zážitek.

Co dělat v Santa Martě?

Nemůžete opomenout využít svého pobytu v Santa Martě k objevování impozantní kultury. Chcete-li to provést, musíte jít do Národního parku Tayrona. Tato přírodní rezervace krystalických vod, bílého písku a jedinečných východů slunce je považována za jeden z nejkrásnějších zátok v Americe. Je to klidné a ideální místo, kde se setkává zvuk moře a čistý vzduch z pohoří Santa Marta.

Park má neuvěřitelné pláže, každá s jedinečným kouzlem, které přitahuje každého, aby si užil počasí, slunce a dobrý koktejl. Mezi nejznámější takovéto místa patří Cabo San Juan. Dále Bahía Concha, krásné lázně s chatkami a restauracemi. A také Neguanje a Cañaveral s kempem a plážemi uprostřed bujné přírody Santa Marta.

Pouhých pět minut od historického centra města Santa Marta je město El Rodadero. Má pláže s bílým pískem střední textury, který nepřilne k tělu a klidné zeleno-modré moře. Jeho teplota kontrastuje s teplým sluncem. K tomuto přírodnímu bohatství, jehož součástí je i pláž El Rodadero, musíme přidat impozantní historické dědictví. Toto je zastoupené v architektuře města. Ulice centra Santa Marta nabízejí ideální cestu k návštěvě katedrály, muzeí. Na promenádě Malecon de Bastidas si můžete také užít romantický západ slunce.

Dalším bodem, který si nemůžete nechat ujít, je místo Quinta de San Pedro Alejandrino, které bylo posledním sídlem Simóna Bolívara. Je považováno za jednu z hlavních národních památek. Využijte své každodenní výlety a vychutnejte si typická jídla, jako jsou chipsy chipi, smažené ryby, patacones, kokosová rýže a cocadas.

Unikátní zážitky

Kromě všeho výše uvedeného je Santa Marta dějištěm oslav, jako je Fiestas de Mar Oslavy moře“. Konají v polovině roku a jejich hlavní činností jsou vodní sporty, doprovázené různými kulturními a hudebními aktivitami. Ve městě se také koná koncem srpna nebo začátkem září Mezinárodní karibský festival divadel, který sdružuje národní a mezinárodní společnosti.

Pokud se považujete za dobrodruha, nemůžete opomenout využít impozantní povahu Santa Marty k provozování extrémních sportů. Stejně tak můžete navštívit akvárium a mořské muzeum, kde oceníte mořský svět a bohatství kolumbijské biodiverzity. Kromě hlavních aktivit jsou zde také zábavné jako plavání s delfíny.

Ovšem co nemůžete opomenout pro nic na světě, je návštěva Tagangy, místa, kde se zdá, že čas neexistuje. V tomto městě nejsou žádné stopy industrializace, velké hotelové řetězce, nebo franšízy restaurací. Všechno, co tady je, je řemeslné a jeho krásné pláže nabízejí jedinečné prostředí, které potvrzuje neuvěřitelnou rozmanitost oblasti.