m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Sever Peru (6D/5N)

separator
8 dní / 7 nocí
Více informací
8 dní / 7 nocí

Tato tour představuje rozšíření základní nabídky tradičních destinací Peru. V průběhu několika dní poznáme zajímavá místa preinckých kultur jako např. MocheWariSicánChimú.

​​

Zahrnuje

  • ubytování se snídaní
  • doprava – mikrobusy, linkové autobusy, vnitrostátní přelety
  • turistický průvodce
  • vstupy do archeologických komplexů

Nezahrnuje

  • strava​​ – obědy, věčeře, snack
  • ostatní výdaje osobní potřeby
  • extra výdaje v důsledky „vyšší moci – vis major“
1
DEN 1: LIMA – CHICLAYO
2
DEN 2: CHICLAYO A OKOLÍ
Začínáme ve městě Chiclayo, které je vstupní branou do důležitých archeologických míst Severního Peru a bylo vybudováno v 16. století poblíž ruin Cerro Pátapo kultury Wari. Přesuneme se do nedalekého města Lambayeque, kde navštívíme Museo Tumbas Reales de Sipán (Muzeum Královských Hrobek pána ze Sipánu). Zde budeme mít možnost vidět originály archeologických nálezů z hrobek kultury Moche. Další zastávka bude v Túcume, místě 26 ruin hliněných pyramid kultury Moche.
3
DEN 3: CHICLAYO – CAJAMARCA
Ráno se z Chiclaya vypravíme autobusem do místa Sipán, kde navštívíme archeologické místo Huaca Rajada. Je formováno seskupením hliněných pyramid vzájemně propojených rampami a velkou obdélníkovou plochou, která se rozprostírala směrem na sever. Walter Alva a jeho manželka Susana Meneses tady dne 26.7.1987 objevili hrobku Pána za Sipánu. Tento objev je považován za jeden z nejvýznamnějších objevů 20. století. ​ Po prohlídce v Sipánu se přesuneme do města Cajamarca, kde si prohlédneme historické centrum. Toto město je známo v historii Inků jako místo, kde španělští dobyvatelé v roce 1532 přelstili posledního Inku Atahualpu, uvěznili, odsoudili a následně popravili.
4
DEN 4: CAJAMARCA – TRUJILLO
Navštívíme Canal de Cumbemayo, který představuje jedno z úžasných děl preinckých kultur. Jedná se o akvadukt v délce asi 8 km. Tento kanál sloužil k zachytávání srážkové vody a jejímu odvodu směrem k oblasti Pacifického oceánu. Předpokládá se, že byl postaven kolem roku 1500 př.n.l. Následně se přesuneme do města Trujillo.
5
DEN 5: TRUJILLO
V metropolitní oblasti Trujilla se nachází hned několik významných archeologických komplexů, které navštívíme. Chan Chan – druhé největší město postavené z cihel z nepálené hlíny, tzv. adobe, kulturou Chimú. Je největší stavbou tohoto druhu v Americe a druhou na světě. Dále navštívíme pozůstatky pyramid El Brujo, Los Tres Palos, Huaca de la Luna a Huaca del Sol.
6
DEN 6: TRUJILLO – LIMA