m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Severní region

separator
Více informací

Severní region je oblast Argentiny se skládá ze šesti provincií na severozápadě území – Jujuy, Salta, La Rioja, Catamarca, Santiago del Estero a Tucumán.

Jedná se především o geografii pozoruhodných kontrastů, mimořádnou krásnou krajinu a kulturní bohatství – suché náhorní plošiny „puny“, svěží džungle Yungas, více než 6800 metrů vysoké pohoří And, oblast Talpampaya, kde Země odhaluje své geologické vrstvy a další místa odkrývající svá starodávná tajemství prostřednictvím starobylých ruin, Inckých pevností, koloniálních kaplí, katedrál a bazilik.

Quebrada Rokle“, údolí Calchaquí, El Tren a las NubesVlak do oblaků, solné pláně, horké prameny, folklór, typická jídla a víno Torrontés z jedněch z nejvýše položených vinic, to jsou jen některé z různých možností, které si budete moci vychutnat na argentinském severozápadě

Neméně zajímavé je také dědictví předkolumbovských národů ve formě archeologických a paleontologických nálezů ve městě Quebrada de Humahuaca a údolí Calchaquí, Camino IncaIncká stezka“ a Camino Real „Královská stezka“, a další historická místa, citadely a pevnosti jako některé z dalších možností poznání severní kultury.

Severní region a barvy kopců jsou vyjádřeny v každém originálním kusu ponč a textilií, které naleznete na svých cestách po severu Argentiny. Folklor se přenáší z generace na generaci a v klubech a na festivalech můžete poslouchat zambas a chacareras. Můžete zažít karnevaly, obřady Pachamama, Inti RaymiSlavnosti Slunce“, které vás budou lákat k oslavě s místními komunitami v nejintimnější tradici.