m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Valparaíso a Viña del Mar

separator
Více informací

Valparaíso a Viña del Mar

přejít na předcházející stránku
Valparaíso

Chcete poznat jedno z nejbarevnějších měst v Chile? Valparaíso, vzdálené asi 120 km od Santiaga, lépe známé jako „Klenot Pacifiku“, sedí na různých kopcích, které tvoří velký přírodní amfiteátr, se staletými budovami, veřejnými výtahy, uličkami, schody, restauracemi a rušným nočním životem.

Díky velkému architektonickému bohatství, které se rozvinulo na konci 19. století, bylo historické centrum Valparaíso UNESCO v roce 2003 vyhlášeno světovým kulturním dědictvím. To z něj učinilo místo setkávání stovek turistů, kteří navštěvují jeho ulice si užívají pouličního umění, kultury a vynikající kuchyně.

Valparaíso se stalo chilským hlavním městem graffiti! Skanzen, ve kterém národní i mezinárodní umělci zachytili svá díla, ve více než 200 nástěnných malbách, které jsou součástí trasy Street Art, kde vynikají slavné schody jako „Fischer“ nebo „Piano“. A tradiční fráze napsaná na jedné z nich „We are not hippies, we are happy“ (Nejsme hippies, jsme šťastní).

Dokážete si představit chůzi po kopcích Valparaíso pěšky? Od roku 1883 bylo postaveno 30 lanových drah, které spojovaly různé kopce s Valparaíso. V současné době je v provozu 16 výtahů, vyhlášených za národní historické památky, ale pouze 9 z nich je v provozu: Artilería, Cordillera, San Agustín, El Peral, Concepción, Reina Victoria, Espíritu Santo, Barón a Polanco.

Pokud chcete znát nejznámější kopce přístavu, výtah El Peral vás zavede z náměstí Plaza de Justicia na Paseo Yugoslavo v Cerro Alegre, které je spojeno s Cerro Concepción. Zde se můžete dozvědět o dědictví anglických a německých přistěhovalců, kteří přišli v 19. století, proměnili přístav Valparaíso v živé město, s podivným designem barevných domů, zahradami plných květin a teras, z nichž si můžete vychutnat krásný výhled na záliv.

 

Viña del Mar

Viña del Mar, pobřežní město proslulé svým Mezinárodním festivalem písní, spojuje zahrady, pobřežní promenády, hotely, pláže, parky a noční život, díky nimž je „zahradním městem“. Zatímco sousední město Valparaíso je domovem bohémského přístavu, Viña je charakteristickým znakem sofistikovanosti a pohodlí!

Moderní budovy a pláže s bílým pískem jsou charakteristické pro město Viña del Mar. V jeho čistých ulicích a v krásných zahradách, které zdobí toto město, je přítomen dobrý vkus.

Cesta do Viña del Mar znamená pozvání prožít zlatý věk 20. století: navštívit jeho hrady, paláce a panská sídla, dnes přeměněné na muzea nebo zábavní centra.

Každý z jeho sektorů nabízí atrakce podle preferencí každého návštěvníka: prohlídka pěší promenády a svádění štěstí v Městském kasinu. Procházka po ulici Libertad Avenue, dokud se nedostanete k ústí řeky Marga Marga, abyste získali některé z nejlepších pohlednic ve městě. Užijte si pobřeží, které vede z Caleta Abarca do sektoru Cochoa a jeho klidných pláží. Nebo můžete hrát sporty podél ulice Peru Avenue.

Po cestě je Reñaca, sofistikované přímořské letovisko. S hektickým nočním životem si ho můžete užít po celý rok.

Jen 4 km od Reñaca je Concón, známý svými empanadami naplněnými nejčerstvějšími mořskými plody. Jeho pláže vás zvou k surfování a klouzání po písku Campo Dunar v Punta de Concón.

Chcete nakupovat? Ve Viña del Mar jsou moderní nákupní centra i řemeslné veletrhy s místními produkty. Stručně řečeno, Garden City je, místo které musíte navštívit. Toto místo spojuje širokou škálu hotelů a z rozmanitých zábavných aktivit po celý rok.