m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Velikonoční ostrov – Rapa Nui

separator
Více informací

Velikonoční ostrov – Rapa Nui

přejít na předcházející stránku

Chcete cestovat na jeden z nejzáhadnějších a nejodlehlejších ostrovů planety? Rapa Nui (Velikonoční ostrov) je opravdové kouzlo. Vzdálený 3500 km od pevninské Chile. Místo, které fascinuje kulturou předků, její geologickou formací a mýtické Moai roztroušené po celém ostrově. Jak se sem dostali? Tato a mnoho dalších otázek vyvstává v okamžiku přistání v Hanga Roa.

Velikonoční ostrov je jednou z hlavních turistických destinací v Chile a tisíce lidí přicházejí objevovat tajemnou kulturu předků obyvatel Rapa Nui a objevovat obrovské sochy vytesané do kamene, známé jako Moai.

Historie Rapa Nui je plná mýtů a legend, ale výzkum říká, že na ostrově došlo k přelidnění mezi 15. a 18. stoletím, což vedlo k válkám a ničení ceremoniálních oltářů, které mají velký význam.

V národním parku Rapa Nui se nachází velká část území ostrova, aby se zachovaly všechny archeologické ostatky, flóra a fauna. Pokud jste milovníkem geotourismu, toto místo je pro vás! Rapa Nui se skládá ze tří velkých sopek: Terevaka, Po Ike a Rano Kau. Najdete zde také četné jeskyně a krátery, jako je Rano Raraku, struskový kužel Puna Pau, který lze navštívit na výletě po Rapa Nui.

Doporučujeme naplánovat výlet v délce nejméně 4 dnů, abyste si mohli užít historického bohatství Rapa Nui. Pokud jste dobrodruh, můžete se potápět. Viditelnost je hluboká přes 50 metrů! Můžete se projet na koni, dělat trekking nebo si půjčit motocykly a bicykle a projet se po ostrově.

Pokud cestujete mezi lednem a únorem, můžete se zúčastnit slavností Tapati – umělecké, kulturní a sportovní aktivity, tance a ceremonie předků, které trvají asi dva týdny.