m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Vodopády Iguazú

separator
Více informací

Když přijedete do města Puerto Iguazú, do provincie Misiones, první věcí, kterou chcete vědět, je, kde jsou slavné vodopády Iguazú.

Národní park Iguazú, který byl založen v roce 1934, se nachází asi 20 kilometrů od misionářského města. Rozkládá se na ploše 67 720 hektarů na severním konci ostrova Misiones v pobřežní oblasti. Vodopády jsou široké 2.7 km. Jejich výška se pohybuje mezi 60 m a 82 m a průměrný průtok vody je 1800 metrů krychlových za sekundu. Vodopády Iguazú ze dvou třetin leží na straně Argentiny.

Park je otevřen každý den, od 8 do 18 hod. Má několik okruhů. Mezi nejznámější patří Circuito InferiorDolní okruh“ – nabízí nekonečné výhledy zepředu, ukazuje vodopády v celé jejich kráse a zve ke vstupu do džungle, čímž navazuje intimní kontakt s přírodou. Dalším okruhem je Circuito SuperiorHorní okruh“ – zde můžete vidět vodopády Bosetti, Adam a Eva, Bernabé Méndez, Mbiguá, Dos Hermanas a majestátní San Martín. Nejznámějším okruhem je Garganta del Diablo.

Velká část vody padá právě do Garganta del DiabloĎáblova chřtánu“ – nejpůsobivější části parku, 82 metrů vysoké, 150 metrů široké a 700 metrů dlouhé. Nachází se ve stanici místního vláčku – Garganta del Diablo v parku.