Huchuy Qosqo Trek

Huchuy Qosqo (Malé Cusco), původním jménem Kakya Qawani, je archeologický komplex severně od Cusca. Původně byl administrativním a vojenským centrem  v okolí Pisacu. Nachází se ve výšce 3650 mnm a najdeme v něm Incké stavby jak z perfektně opracovaného kamene, tak stavby z hrubě opracovaného kamene nazývané Collcas, které sloužili ke skladování potravin. Toto místo bylo známo svou důležitou zemědělskou produkcí kukuřice. Další zajimavou stavbou je úžasný zavlažovací kanál lemovaný kameny o délce 800 metrů. K tomuto komlexu nevede žádna silnice, proto je dostupný pouze formou treku, který Vám nabízíme. 

Huchuy Qosqo trek nás zavede do méně známého místa Inků stejného jména. Toto místo je situováno na na náhorní plošině s krásným výhledem na Posvátné údolí a zasněžené vrcholy pohoří Vilcabamba.

Vyzvedneme Vás v hotelu v 7.00h a privátní dopravou se dostaneme na začátek treku, do městečka Corao, asi 30min od Cusca. Budeme pokračovat do vesnice Sihua, vystoupáme do průsmyku Pukamarca (4150 mnm). Odsud se nám naskytnou krásné pohledy na pohoří Urubamba a Svaté Údolí. Sestoupáme do místa komunity Pukamarca a zde poobědváme.
 

Po obědě se vydáme do kaňonu Puma Puncu. Odsud půjdeme po původním Inka Treku až do místa izolovaného a zároveň mysteriózního sídla Inků, Huchuy Qosqo (3650 mnm). V rámci prohlídky s výkladem si projdeme chrámy, sklady, terasy a vodní nádrž, kterou používali Inkové jako zásobárnu vody v období sucha.

 

Po prohlídce se vydáme na 2 hod sestup do vesnice Lamay (2800 mnm), kde nás bude čekat autobus a odveze nás zpátky do Cusca.

Délka treku: 7 hod

Program

Cena

od 5.200 Kč

Frekvence

Podle dostupnosti

Trvání

7.00h - 20.00h (13 hod)

Zahrnuje
  • vyzvednutí v hotelu

  • doprava

  • turistický průvodce

  • strava ve formě box-lunch

  • vstup do Huchuy Qosqo

Nezahrnuje
  • spací pytel

  • taška na osobní věci, kterou ponesou koně

  • kůň pro osobní potřebu

  • osobní baťůžek (láhev na vodu, lampička, teplé oblečení, pršiplášť, opalovací krém, repelent, pokrývka hlavy proti slunci)

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.