Inka Jungle Trek

DEN 1: CUSCO – SANTA MARIA

Vyzvedneme Vás v hotelu v 10.00h a privátní dopravou se přesuneme do města Ollantaytambo ve Svatém Údolí. Tady poobědváme a pak se přes průsmyk Abra Málaga (4200 mnm) dostaneme do městčka Santa María, kde přenocujeme v domácím ubytování. Volitelná možnost, jak se dostat do Santa María, je sjezd na horském kole.

DEN 2: SANTA MARIA – SANTA TERESA

Po snídani vyrazíme na náš trek přes řeku Vilcanota. Po dobu našeho treku budeme mít možnost ochutnat čerstvé plody, jako banány, manga a pomeranče, které se v této oblasti pěstují. Vstoupíme do džungle úzkým chodníkem, projdeme kolem polí s kávovníky, manioky a kokou. Vystoupáme do místa s dechberoucím výhledem. Odsud uvidíme i místo kde bude končit náš trek druhého dne. Poobědváme v rodinné restauraci a po obědě budeme pokračovat do místa Cocalmayo, termálních pramenů nacházejících se v hezkém prostředí místních hor. Tady se osvěžíme koupáním v příjemně teplé vodě z těchto pramenů a po krátké procházce se dostaneme do Santa Teresa, kde strávíme noc.

DEN 3: SANTA TERESA – AGUAS CALIENTES

Úsek třetího dne začneme v 7.30h. Po zhruba dvou hodinách překročíme rěku Urubamba. Po dalších dvou hodinách se dostanem k Hydroelektrárně Santa Teresa, kde se zastavíme na oběd. Odsud budeme mít dvě možnosti jak se dostat do Aguas Calientes, buď pěšky asi dvě hodiny podél železnice, nebo vlakem Perú Rail (asi 40min). Po večeři v Aguas Calientes budeme mít možnost navštívit místní termální lázně.

DEN 4: AGUAS CALIENTES – MACHU PICCHU – CUSCO

Vyrazíme ve 4.30h, abychom se dostali ke vstupu do Machu Picchu v 6.00h. Alternativou výstupu (asi 1 hod) je jízda autobusem (25 min). Po prohlídce s výkladem budeme mít možnost ještě jednou prozkoumat Machu Picchu svým tempem a pořídit fotografie. Další možností je v rámci jedné návštěvy vystoupit buď na Huayna Picchu a Templo de la Luna (Chrám Měsíce) nebo samotnou horu Machu Picchu. Odpoledne se vrátíme do Aguas Calientes, poobědváme a vlakem se vrátíme do Ollantaytambo odkud Vás privátní doprava doveze k Vašemu hotelu v Cuscu.

Program

Cena

od 5.100 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

4 dni / 3 noci

Zahrnuje
  • doprava z Cusco do Santa Maria privátním autobusem

  • profesionální průvodce

  • strava na treku (3x snídaně, 3x oběd, 3x večeře)

  • základní ubytování v Santa Maria a v Santa Teresa

  • 1 noc v Aguas Calientes, v pokoji s privátní koupelnou

  • zpáteční autobus mezi Aguas Calientes a Machu Picchu

  • vlak z Aguas Calientes do Cusca nebo Ollantaytambo

  • doprava do hotelu

Nezahrnuje
  • strava - snídaně první den, oběd poslední den

  • vstup do termálních lázní v Cocalmayo a Aguas Calientes

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.