Nazca

Enigmatické linie a obrazce v poušti Nazca jsou v Peru druhým nejznámějším archeologickým místem po Machu Picchu. Jsou zařazeny na listine Světového kulturního dědičství UNESCO​​.

V cca 8.00h ráno se přesuneme se na letiště María Reiche, kde se před letem podíváme na informativní video o záhadných liniích a obrazcích v poušti. Následně nastoupíme do letadla typu Cessna, 3-5 pasažérů, a vydáme se na přelet pouští.

 

Každý pasažér má garantováno místo u okénka letadla, aby mohl pozorovat terén. Délka letu je přibližně 35min a po dobu tohoto letu budeme pozorovat obrazce v poušti, které mají různé tvary: kondor, kolibřík, ruce, kosmonaut, strom, pelikán, pavouk, opice, pes, velryba, ještěr. Dále uvidíme stovky linií a geometrických útvarů protínajících místní poušť a připomínají obrovské přistávací plochy.

Po ukončení letecké prohlídky se vydáme soukromou dopravou do 27km vzdáleného města mrtvých – hřbitov Chauchilla. Budeme si moci prohlídnout mumifikované lidské pozůstatky dávné místní kultury společně s jejich obětními  dary jako jsou textilie, keramika, pohřební předměty. Také navštívíme malé místní muzeum, kde je k vidění mumie dítěte a fotografie archeologických výzkumů.

Program

Cena

od 2.600 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

8.00h - 15.00h (7hod)

Zahrnuje
  • transfer na letiště Maria Reiche

  • přelet nad pouští

  • exkurze na hřbitov Chauchilla

Nezahrnuje
  • strava​​

  • letištní poplatek na letišti Maria Reiche

  • vstup na hřbitov v Chauchilla

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.