Peru a Bolívie

23 dní

Lima - Cusco - Machu Picchu - Puno - Jezero Titicaca - La Paz - Salar de Uyuni - Nazca - Paracas - Lima

Program, který Vám nabízíme, Vás je kombinací těch nejzajimavějších míst Peru a Bolívie. Zahrnuje jak kulturně-historické vyžití, tak trošku adrenalinového dobrodružství na sjezdu "Cesty smrti" a samozřejmě mnoho zážitků z cest v nádherné peruánsko-bolivijské přírodě.

DEN 1: PRAHA – LIMA

Vyzvednutí na letišti, doprava do hotelu a odpočinek.

DEN 2: LIMA CITY TOUR 

Navštívíme historické centrum Limy, kde uvidíme více než 50 koloniálních budov a monumentů jako: Paseo de la República, náměstí Plaza San Martín, náměstí La Plaza MayorPrezidentský palácKatedrálaMěstský palác a jiné. Dále navštívíme Konvent Svatého Františka (Conjunto Monumental de San Francisco), který shromažďuje velkou sbírku církevního umění koloniální Ameriky. Také navštívíme jeho podzemní krypty, světově známé jako Katakomby (Catacumbas). Poznáme i tradiční obytné zóny Limy jako jsou El Olívar de San IsidroMiraflores a LarcomarMuzeum Larco, archeologický komplex - Pyramida Huaca Pucllana.

 

DEN 3: LIMA – CUSCO

Dopolední let, vyzvednutí na letišti, doprava do hotelu a procházka městem odpoledne/večer.

DEN 4: CUSCO CITY TOUR

V čase 13.30 – 18.30h navštívíme nejdůležitější historické místa města Cusco: Katedrála, Palác Qorikancha. Následně se vydáme turistickým autobusem na archeologické místa mimo město: pevnost Sacsayhuaman, rituální incké místo QenqoPucapucara a Tambomachay. Večer volitelně v rámci turistické vstupenky BTG: Danzas andinas y música en vivo – Andské tance a hudba živě v Centro Qosqo de Arte Nativo.

DEN 5: SVATÉ ÚDOLÍ (EL VALLE SAGRADO)

V 7.00h nás vyzvedne privátní doprava z hotelu. V 7.30h v vyrazíme do domorodého městečka Chinchero. Tady se projdeme po zemědělských terasách Inků. Navštívíme místní textilku, kde nám předvedou výrobu látek přírodním postupem. Dále se přesuneme do Moray, kde navštívíme kruhové incké zemědělské terasy. Dopravíme se do Maras a navštívíme místní solná jezírka Salineras. Pak pojedeme až do městečka Urubamba, kde na nás bude čekat oběd v místní restauraci TUNUPA formou bufetového menu. Po obědě pokračujeme do městečka Ollantaytambo, kde navštívíme rozlehlé ruiny inckého města. Po prohlídce se dopravíme k vlaku Vistadome, který nás dopraví do Aguas Calientes (Machu Picchu Pueblo) – odjezd vlaku 15.37hod. V Aguas Calientes povečeříme a v případě zájmu bude možné navštívit místní termální lázně. Zde přenocujeme v hotelu.​

 

DEN 6: MACHU PICCHU + HORA MACHU PICCHU / HORA HUAYNA PICCHU

Ráno se autobusem v 5.30h z Aguas Calientes dopravíme do samotného Machu Picchu. Od 6.00h do 7.30h budeme mít čas na focení. Od 7.30h do 9.50h bude privátní prohlídka s výkladem. Pak se vydáme na výstup na horu Montaña Machu Picchu 9.50h – 14.00h. Následně bude čas na samostatnou prohlídku Machu Picchu.Autobusem v 17.00h se vrátíme do Aguas Calientes, kde povečeříme. Vlak EXPEDITION odjíždí v 18.20h a je potřeba být 30min před odjezdem na vlakovém nádraží. Ve 20.00h dorazíme do městečka Ollantaytambo. Přestoupíme na privátní dopravu automobilem a do Cusca se vrátíme ve 21.30h.

DEN 7: CUSCO – PUNO

Letecky nebo autobusem se dopravíme do Puna.​

 

DEN 8: JEZERO TITICACA 1. DEN 

V 7.30h nás vyzvedne průvodce v hotelu v Punu a dopravíme se do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí. Po ukončení návštěvy ostrova Uros se dopravíme asi po tříhodinové plavbě na ostrov Amantaní. Tady si nás rozdělí do menších skupin již jednotlivé rodiny, které se o nás po celou dobu pobytu na ostrově budou starat a ubytují nás ve svých domovech. Poté se vydáme k vrcholu hory do výšky 4120 m.n.m, aby jsme navštívili dva chrámy:  Pachamama  a Pachatata. Po večeři, kterou nám připraví "naše" rodina, se vydáme do místního "kulturního domu" a zažijeme večer plný místní hudby a tanců.

 

DEN 9: JEZERO TITICACA 2. DEN

V 8.00h po snídani, kterou nám taktéž připraví "naše" rodina se v jejím doprovodu vydáme do přístavu a po jedné hodině plavby dorazíme na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. Po obědě na ostrově se po 3 hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.​

DEN 10: PUNO – LA PAZ 

Autobusem se dopravíme do La Pazu. Odpočinek.

DEN 11: LA PAZ CITY TOUR

Navštívíme El Valle de la Luna – Měsíční údolí, historické centrum města, Mercado de Brujas – Trh čarodějnic a tři lanovky.

 ​

DEN 12: LA CARRETERA DE LA MUERTE

Sjezd na horském kole takzvanou „Cestou smrti v Bolivijských horách“. Z La Paz vyrazíme 7.30h ráno, kdy nás dopraví do místa startu tohoto sjezdu a to El Cumbre (4700 m.n.m.). Odsud pojedeme nejdřív 20km po asfaltové cest. Pak začne 34 km sjezd po nezpevněné cestě samotné „Cesty smrti“. Přibližně každých 20-30min zastavíme, abychom se pokochali krásnými pohledy v bolivijských horách a pořídili fotografie. Odpoledne dorazíme do Yolosita (1100 m.n.m).  Po obědě a odpočinku u bazénu vyrazíme směr La Paz, kam dorazíme cca v 19hod.​

 

DEN 13: LA PAZ – UYUNI

Letecky se přesuneme do Uyuni. Odpočinek.​

 

DEN 14: SALAR DE UYUNI 1. DEN​

Tour začíná v 10.00h v Uyuni, automobilem (Land Cruiser – 4×4) se vypravíme do samotného Salar de Uyuni, největší solní pouště na světě. Navštívíme Hřbitov Lokomotiv, kde jsou odstaveny staré lokomotivy, které tvořili část průmyslového rozvoje Bolívie. Navštívíme vesnici Colchani, která je v blízkosti. Budeme pokračovat v cestě do Hotel de Sal (Solného hotelu) a poobědváme.​ Dále se dopravíme do Incahuasi  - známého jako Rybí ostrov, který je uprostřed Solné pláně a kde se nachází obrovské kaktusy dosahující výšky až 10m. Z vrcholku ostrova si vychutnáme nádherný pohled na Solní pláň. K večeru dorazíme do místa San Juan, kde přenocujeme v rodinném domu.

DEN 15: SALAR DE UYUNI 2. DEN​

Po snídani budeme pokračovat v naší cestě směr La Laguna Colorada – Barevná laguna. Po cestě uvidíme aktivní sopku  Ollague, jezera CañapaChiarcota a Honda. Tyto jezera jsou obývány plameňáky. V poledne zastavíme a poobědváme a odpoledne budeme pokračovat v naší cestě k poušti Siloli. Tady uvidíme zajímavou skalní formaci nazývanou El Árbol de Piedra– Skalní strom. V pozdě odpoledne dorazíme k Barevné laguně, která se nachází v Národním parku Andské Fauny – Eduarda Avaroa. V blízkosti této Laguny přenocujeme v jednoduché ubytovně se společnými pokoji. Je to jediné místo, kde se tady dá přenocovat.

DEN 16: SALAR DE UYUNI 3. DEN​

Třetí den vyrazíme brzy ráno v 5.00h, abychom si vychutnali gejzíry – ve vulkanické oblasti , známé pod jménem  Sol de Mañana (Slunce zítřka). Dále budeme pokračovat do termálních lázní v Polques. Tady posnídáme a vydáme se k Las Lagunas Blanca y Verde – Bílé a zelené laguně, které jsou u paty sopky Licanbur, ve výšce 4350 m.n.m. (zelená barva je způsobena vysokým obsahem magnézia v okolních horách). Po návštěvě lagun se vydáme zpátky do Uyuni. Po cestě se ještě naobědváme a projedeme po  El Valle de las Rocas – Údolí skal a typických obydlích Villa Alota, Kulpinaka a San Cristóbal. Do Uyuni se vrátíme v cca 18.00h – tady přenocujeme.​

 

DEN 17: UYUNI – LA PAZ

Letecky se přesuneme do La Pazu. Volný zbytek dne a odpočinek.​

DEN 18: LA PAZ – LIMA

Letecky se přesuneme do Limy – Odpočinek a volný program.

DEN 19: LIMA - PACHACAMAC

Pachacamac (v kečuánštině: Pachakamaq) leží asi 40km jihovýchodně od Limy v údolí řeky Lurín a rozkládá se na ploše asi 600ha. Místo bylo prvně osídleno kolem roku 200 n.l. a pojmenováno po "Stvořiteli Země" bohu Pacha Kamaq. Toto osídleni prosperovalo asi 1300 let, až do doby příchodu španělských dobyvatelů.  

DEN 20: LIMA - NAZCA – HUACACHINA

Dorazíme do města Nazca, známého svými geoglyfy (liniemi a obrazci v poušti). Přesuneme se na letiště María Reiche, kde se před letem podíváme na informativní video o záhadných čarách a obrazcích v poušti. Následně nastoupíme do letadla typu Cessna, 3-5 pasažérů, a vydáme se na přelet pouští. Každý pasažér má garantováno místo u okénka letadla, aby mohl pozorovat terén. Délka letu je přibližně 35min a po dobu tohoto letu budeme pozorovat obrazce v poušti, které mají různé tvary: kondor, kolibřík, ruce, kosmonaut, strom, pelikán, pavouk, opice, pes, velryba, ještěr. Dále uvidíme stovky linií a geometrických útvarů protínajících místní poušť a připomínají obrovské přistávací plochy.

 

Huacachina: Dále budeme pokračovat směrem na sever do Oázy Huacachina, kde budeme mít příležitost poobědvat na břehu laguny a následně realizovat výlet bugatkou po pouštních dunách a vyzkoušet si Sandboarding. 

 

Po ukončení aktivit v oáze Huacachina se vydáme do místní bodegy (sklípku) El Catador, kde nám bude při exkurzi vysvětlen postup přípravy světoznámého peruánského alkoholického nápoje Pisco. Následně se zúčastníme degustace různých druhů Pisco, které se v místě produkují. Přesuneme se a přenocujeme v Paracasu.

DEN 21: PARACAS – OSTROVY BALLESTAS (ISLAS BALLESTAS)

Přesuneme se do přístavu, kde začne exkurze rychlou lodí po ostrovech Islas Ballestas. Po 15minutách dorazíme k enigmatickému znaku El Candelabro (Svícen), kde nám budou objasněny různé teorie jeho vzniku. Dále budeme pokračovat zálivem Paracas mezi jednotlivými skalními ostrovy, kde budeme pozorovat různé mořské živočišné druhy jako mořský lvouni, tisíce mořských ptáků lovících ryby apod.

 

Později nás vyzvedne autobus a pojedeme na exkurzi do Národní rezervace Paracas. Navštívíme interpretační centrum, kde nám vysvětlí vše týkající se fauny v rezervaci. Následně budeme pokračovat v exkurzi po poloostrovu Paracas, kde uvidíme různé pouštní útvary vytvořeny větrem, různobarevné plochy, skalní útvary na pobřeží vytvořeny působením mořské vody. Dále navštívíme krásné pláže jako:  Playa Yumaque, Playa Roja, Playa Lagunillas. Tady budeme mít čas poobědvat naproti pláži a procházet se v okolí. Večer se vrátíme do Limy.

 

DEN 22: LIMA – ROZLOUČENÍ S PERU 

Návštěva Miraflores a Barranco. Gurmánský den. Večerní představení v Magickém okruhu vody (Parku vody).

 

DEN 23: ODLET

Program

Frekvence

Na dotaz

Trvání

23 dní / 22 nocí

Zahrnuje
 • doprava na/z letiště, přesuny mezi místy

 • všechny vstupy do navštívených míst

 • vlak Vistadome Ollantaytambo - Aguas Calientes – Ollantaytambo

 • profesionální průvodce

 • všechny prohlídky s průvodcem

 • ubytování v dvojlůžkovém pokoji v hotelu kategorie podle individuálního požadavku

 • strava - všechny jídla specifikované v nabídce

 • zabezpečení letů

Nezahrnuje
 • mezinárodní a vnitrozemské letenky

 • poplatky za nadrozměrné zavazadla

 • ubytování v důsledku zrušení letu

 • alkoholické nápoje 

 • pojištění 

 • prádelna

 • telefonní hovory 

 • ostatní výdaje osobní potřeby

 • extra výdaje v důsledky "vyšší moci - vis major"

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.