Amazonie

Puerto Maldonado

Puerto Maldonado je hlavním městem departamentu Madre de Dios a výchozím bodem pro všechny cesty po řece TambopataLas Piedras a  Madre de Dios. Z Limy a Cusca sem denně létaji letecké spoje. Puerto Maldonado bylo založeno v roce 1912 a je důležitým osídlením jižní džungle. Je ve výšce 210 mnm v blízkosti spojení řek Madre de Dios a Tambopata. Hlavní sezóna je v měsících květen - listopad.

 

Reserva Nacional de Tambopata (Národní rezervace Tambopata) se nachází jižně do řeky Madre de Dios v okresech Tambopata a Inambari a rozkládá se na 278284 hektarech. Na severu je ohraničen provincií Tambopata, na východu hranicí s Bolívií, na jihu s Národním parkem Bahuaja Sonene a na východu s komunitou Kotsimba.​

DEN 1: PUERTO MALDONADO – OPIČÍ OSTROV – AMAZON LODGE

Po příjezdu do Puerto Maldonado se přesuneme do přístavu, kde se nalodíme a vydáme se na nezpapomenutelnou cestu po řece Madre de Dios. Budeme moct pozorovat aligátory, želvy, volavky a další živočichy obývající místní ekosystém. V cíli naší cesty, v Amazon Lodge, budeme přivítani místním osvěžujícím nápojem. Ubytujeme se v pohodlných bungalovech. Po obědě navštívíme Opičí ostrov, který je uprostřed řeky asi 5 min plavby lodí. Na ostrově žije několik druhů primátů Maquisapas (chápán dlouhosrstý), Frailes (kapucíni), Leoncitos (kosman zakrslý). Kromě fauny uvidíme taky místní bohatou flóru a budeme svědky amazonského západu Slunce.

DEN 2: AMAZON LODGE – SANDOVAL LAKE – AMAZON LODGE

 

Náš druhý den začne velmi brzy. Po snídani se vydáme k jezeru Sandoval. Budeme mít možnost pozorovat kajmany v přilehlých kanálech jezera, než připlujeme k samotnému jezeru s křišťálovou vodou. Plavba po jezeru trvá asi 3 hod a uvidíme spoustu zastupitelů místní flóry a fauny (různé druhy papoušků a opic, tukany, nutrie, vodní ptáky). Na oběd se vrátíme zpátky do Amazon Lodge a po setmění vyrazíme lodí na pozorování nočních živočichů jako jsou kajmani a tapíři, hadi a pod. Po návratu do tábora povečeříme a před spaním se vydáme na zhruba hodinovou pochůzku noční džunglí, abychom mohli pozorovat další noční živočichy jako tarantule a jiné zajimavé druhy hmyzu.

DEN 3: AMAZON LODGE – PUERTO MALDONADO – CUSCO

Opět budeme vstávat velmi brzy a vydáme se lodí na místo, kde každý den ráno přilétávají různé druhy papoušků ke břehům řeky Madre de Dios a krmí se jílem, jako součástí příjmu minerálních látek. Čekání na papoušky si zkrátíme snídaní přímo na lodi. Po návratu nás dopraví na letiště v Puerto Maldonado na náš zpáteční let do Cusca. 

Program

Cena

od 9.800 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

3 dni / 2 noci

Zahrnuje
  • doprava mezi letištěm a Amazon Lodge

  • strava po celou dobu (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)

  • ubytování v bungalovech

  • výlet na Opičí ostrov a jezero Sandoval

Nezahrnuje
  • strava - snídaně první den, oběd poslední den

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.