Sever Peru

Tato tour představuje rozšíření základní nabídky tradičních destinací Peru. V průběhu několika dní poznáme zajimavé místa předinckých kultur jako např. Moche, Wari, Sicán, Chimú.

​​

1. a 2. den - začíname ve městě Chiclayo, které je vstupní branou do dúležitých archeologických míst Severního Peru a bylo vybudováno v 16. století poblíž ruin Cerro Pátapo kultury Wari. Přesuneme se do nedalekého města  Lambayeque, kde navštívíme Museo Tumbas Reales de Sipán (Muzeum Královských Hrobek pána ze Sipánu). Zde budeme mít možnost vidět originály archeologických nálezů z hrobek kultury Moche. Další zastávka bude v Túcume, místě 26 ruin hliněných pyramid kultury Moche.

 

3. den - ráno se z Chiclaya vypravíme autobusem do místa Sipán, kde navštívíme archeologické místo Huaca Rajada. Je formováno seskupením hliněných pyramid vzájemně propojenych rampami a velkou obdélníkovou plochou, která se rozprostírala směrem na sever. Walter Alva a jeho manželka Susana Meneses tady dne 26.7.1987 objevili hrobku Pána za Sipánu. Tento objev je považován za jeden z nejvýznamnějších objevů 20. století. 

Po prohlídce v Sipánu se přesuneme do města Cajamarca, kde si prohlédneme historické centrum. Toto město je známo v historii Inků jako místo, kde španělští dobyvatelé v roce 1532 přelstili posledního Inku Atahualpu, uvěznili, odosoudili a následně popravili. 

4. den -  navštívíme Canal de Cumbemayo, kterě představuje jedno z úžasných děl předinckých kultur. Jedná se o akvadukt v délce asi 8km. Tento kanál sloužil k zachytávání srážkové vody a jejímu odvodu směrem k oblasti Pacifického oceánu. Předpokládá se, že byl postaven kolem roku 1500 p.n.l. Následně se přesuneme do města Trujillo.

5. a 6. den - V metropolitní oblasti Trujilla se nachází hned několik významných archeologických komplexů, které navštívíme. Chan Chan  - druhé největší město postavené z cihel z nepálené hlíny, tzv. adobe, kulturou Chimú. Je největší stavbou tohoto druhu v Americe a druhou na světě. Dále navštívíme pozůstatky pyramid  El Brujo, Los Tres Palos, Huaca de la Luna a Huaca del Sol.

Program

Cena

od 15.600 Kč

Frekvence

Na dotaz

Trvání

6 dní

Zahrnuje
  • ubytování se snídaní

  • doprava - mikrobusy, linkové autobusy, vnitrostátní přelety

  • turistický průvodce

  • vstupy do archeologických komplexů

Nezahrnuje
  • strava​​ - obědy, věčeře, snack

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.