Jezero Titicaca

Jezero Titicaca se nachází ve výšce 3856 mnm a je nejvýše položeným splavným jezerem na světě. Na této tour navštívíme několik ostrovů tohoto jezera a budeme moci zažít jejich jedinečnou atmosféru. Všechny tour jsou doprovázeny místním průvodcem, který nás uvede do života obyvatel místních komunit a vysvětlí jejich historii a tradice.

V naší nabídce najdete dvě varianty výletů po ostrovech jezera Titicaca:

A. Ostrovy Uros a Taquile - 1 den​​​

V 6.40h nás vyzvedne průvodce v hotelu v Punu a dopravíme se do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí.

Po ukončení návštěvy ostrova Uros připlujeme asi po dvouhodinové plavbě na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví.​ Po obědě na ostrově se po 3 hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.

B. Ostrovy Uros, Amantaní a Taquile - 2 dny s příležitostí zažít něco málo z každodenního života místních a prožít jednu noc v domě rodiny, která se nás na jednu noc ujme. Tato zkušenost udělá naší dovolenou nezapomenutelnou.​

1. den: v 7.30h nás vyzvedne průvodce v hotelu v Punu a dopravíme se do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí. Po ukončení návštěvy ostrova Uros se dopravíme asi po tříhodinové plavbě na ostrov Amantaní. Tady si nás rozdělí do menších skupin již jednotlivé rodiny, které se o nás po celou dobu pobytu na ostrově budou starat a ubytují nás ve svých domovech. Poté se vydáme k vrcholu hory do výšky 4120 mnm, aby jsme navštívili dva chrámy:  Pachamama  a Pachatata. Po večeři, kterou nám připraví "naše" rodina, se vydáme do místního "kulturního domu" a zažijeme večer plný místní hudby a tanců.

​​

2. den: v 8.00h po snídani, kterou nám taktéž připraví "naše" rodina se v jejím doprovodu vydáme do přístavu a po jedné hodině plavby dorazíme na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. Po obědě na ostrově se po 3 hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.​

V obou variantách budeme mít večer dostate času na prozkoumání nejzajimavějších míst města Puna.

Program

Cena

od 690 Kč

Frekvence

Denně

Trvání

1 nebo 2 dny

Zahrnuje
  • vyzvednutí v hotelu

  • doprava minibusem a lodí

  • vstupné na ostrovy

  • turistický průvodce

  • Verze B: ubytování - 1 noc v rodině

  • Verze B: strava - 2x oběd, 1x večeře, 1x snídaně

Nezahrnuje
  • Verze A: strava​​

Portal Confituria Nº265 INT. 02

Plaza de Armas

Cusco-Cusco-Cusco 08000

Perú

WhatsApp: +420 720 704 656 (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

Mobile / WhatsApp: +51 920 234 612  (CZE, SVK, ESP, ENG, GER)

© 2019 Perú Travel by Viajes y Servicios Turísticos Flamenco S.A.C.