m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Hledáte změnu ve svém životě? Chcete si oddechnout od stereotypního životního stylu, zažít dobrodružství, a ještě tím i někomu pomoct? Tak věřte, že program Dobrovolnictví je vhodný přesně pro Vás.

Dobrovolnictví v Peru nabízí jedinečnou možnost pracovat pro místní komunity, nevládní organizace. Být dobrovolníkem v Peru znamená zažít bohatou kulturní rozmanitost, získat nové přátele z celého světa, mezikulturní pracovní zkušenost, a především zlepšit si svou španělštinu.

Zprostředkujeme pro Vás rozmanité dobrovolnické programy v Cuscu a jeho okolí anebo ve vzdálenějších oblastech, např. ve Svatém Údolí​. Avšak vy sami si zcela libovolně volíte oblast, ve které chcete pomáhat. K dispozici jsou místa ve státních školách, nemocnicích, mimoškolních projektech, pečovatelských domech a také projekty pro tzv. „děti ulice“, kde v této oblasti nabízíme zároveň program i v Quitu a Ekvádoru.

Pro dobrovolnické programy většinou nejsou požadovány žádné speciální znalosti. Obecně však každý program vyžaduje minimální časový závazek a určitou znalost španělštiny. V případě zájmu Vám zabezpečíme jazykový kurz odpovídající Vaší úrovni španělštiny. Následně budete umístěni do programu podle Vašeho výběru nebo Vašich zkušeností. ​

Každý dobrovolník se finančně podílí na zvoleném dobrovolnickém programu. Z těchto prostředků se pak financují konkrétní aktivity podpory jako např. vzdělávací materiál, dodávky lékařského materiálu, asistence při vzdělávání dětí apod.​

Standardně je vyžadována Vaše účast na projektu v délce minimálně 4 týdnů. Tato minimální doba je nezbytná pro adaptaci „nových tváří“ a místní mentalitou dětí je vyžadována.  Pomoc je potřebná především v oblasti vzdělávání a všeobecně práci s dětmi. Pochopitelně jsme Vám schopni nabídnout i kratší programy dle Vašich časových dispozic a vzájemné dohodě.

Garantujeme

Po dobu projektu Vám garantujeme podporu ve všech oblastech, protože víme, že pracovat a žít v jiné krajině může být v jistých ohledech velmi náročné (hlavně v důsledku rozdílných kultur). Proto je důležité, aby dobrovolníci měli kompletní podporu z naší strany a to hlavně:

Zprostředkování práce

Ubytování

Hodiny španělštiny

Kulturní aktivity a exkurze

​Před začátkem Vašeho projektu obdržíte kompletní balíček s důležitými informacemi týkajících se Vašeho projektu. Po příjezdu se zůčastníte úvodního semináře. Po celou dobu Vašich aktivit Vám bude k dispozici koordinátor komunikující ve Vašem rodném jazyku.

Jak postupovat při zájmu o dobrovolnický program?

Budeme potřebovat:

  • všeobecný životopis
  • motivační dopis
  • požadované umístnění
  • kontaktní údaje.

Při posuzování rozhoduje:

  • Vaše osobní a pracovní zkušenosti
  • Vaše osobní a pracovní cíle
  • Délku účasti na projektu
  • Vašeho umístnění v projektu.

V případě vzájemné dohody mezi Vámi a projektem, Vám zašleme potvrzující dopis se všemi konkrétními informacemi Vašeho umístnění v projektu.

V případě zájmu o spolupráci v dobrovolnických programech nás prosím primárně kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře.

Všichni účastníci dobrovolnických projektů obdrží slevu 10% na všechny nabídky naší cestovní agentury.