m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Machu Picchu

separator
Více informací

Je jenom málo míst na světě, které jsou více magické a mysteriózní než Machu Picchu. Citadela tyčící se na hřebenu hory Machu Picchu ve výšce 2430 m.n.m.  a byla vybudována v 15. století na vrcholu Inckého impéria. Když španělští dobyvatelé vtrhli do Peru v 30. letech 16. století, zůstalo Machu Picchu opuštěné a zřejmě i zapomenuté až do roku 1911.  Objevitelem je Hiram Bingham.  Dorazil k tomuto místu v roce 1911 , později publikoval svůj objev v National Geographic a tím ho celosvětově proslavil. Je na seznamu Světového dědictví UNESCO a v roce 2007 bylo vybráno jako jeden z Novodobých divů světa.

 

V naší nabídce máme několik variant, jak jej navštívit.

1. Machu Picchu vlakem (klasická cesta)

Ráno vyrazíme mikrobusem do města Poroy nebo Ollantaytambo (záleží na tom, jakou třídu vlaku se rozhodneme použít Expedition, Vistadome, Belmond Hiram Bingham). Tady  přesedneme na vlak a údolím řeky Vilcanota/Urubamba se dopravíme do Aguas Calientes. Autobusem se pak dostaneme přímo ke vstupu do archeologického komplexu. Po prohlídce s výkladem od našeho průvodce budeme mít čas na vlastní prohlídku a pořízení fotografií. Zpět do Aguas Calientes se dostaneme opět autobusem. Tady poobědváme a vydáme se na nádraží na vlak zpět do Poroy nebo Ollantaytambo, kde přesedneme na mikrobus, který nás dopraví do Cusca.

U této varianty je možné také prodloužit pobyt v Aguas Calientes o jednu noc a vrátit se do Cusca až následující den. Tato možnost se většinou nabízí zároveň s možností výstupu na Huayna Picchu nebo Horu Machu Picchu. K této kombinované prohlídce je potřeba více času na (v každém případě je kombinovaná prohlídka doporučována, a to z důvodu jiného pohledu na samotnou citadelu z jednoho nebo druhého vrcholu).

2. Machu Picchu autem (alternativní a ekonomická varianta):

Tento způsob je alternativní cestou, jak se dostat do Machu Picchu a je také cestou méně ekonomicky náročnou. Vyráží se z Cusca (3400 m.n.m.) v 7.00h ráno mikrobusem, posnídáme v městečku Ollantaytambo (2800) m.n.m. v Posvátném Údolí a pokračujeme přes sedlo Abra Málaga (4300 m.n.m.). Zde se zastavíme abychom se pokochali výhledem na Andy a sestoupáme do městečka Santa Teresa (1500 m.n.m.). Poobědváme a následně se dopravíme k Hydroelektrárně Santa Teresa (1800 m.n.m.). Tady začne náš trek, který potrvá cca 2,5 hod podél železniční trati Perú Rail až do Aguas Calientes (2050 m.n.m.). Do Aguas Calientes dorazíme cca v 17.30h. Tady povečeříme a přespíme.

Následující den v 5.30h ráno se autobusem dopravíme k samotnému Machu Picchu (alternativa je vystoupat pěšky cca 450m převýšení = 45 min – 1 hod cesty). V 6h ráno se společně s průvodcem vydáme na prohlídku s výkladem, po které budeme mít čas na vlastní prohlídku a pořízení fotografií. Zpět do Aguas Calientes se dostaneme opět autobusem, nebo opět pěšky, a to nejpozději v 11.30h.  To proto abychom se podél železniční trati dostali k Hydroelektrárně Santa Teresa. Tady nás ve 14.30h vyzvedne mikrobus a dopraví zpět do Cusca cca ve 21.30h. U této varianty je možné také prodloužit pobyt v Aguas Calientes o jednu noc a vrátit se do Cusca až následující den. Tato opce se nabízí zároveň s možností výstupu na Huayna Picchu nebo Horu Machu Picchu, kde je potřeba více času na kombinovanou prohlídku. 

 

3. Machu Picchu prostřednictvím několikadenních treků:

Nejdůležitější a nejzajimavější je čtyřdenní Inka Trail a další alternativy jako Salkantay Trek, Inka Jungle Trek, Lares Trek a další.