m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Salar de Uyuni a Barevné Laguny (3D/1N)

separator
3 dny / 2 noci
Více informací

Salar de Uyuni a Barevné Laguny (3D/1N)

přejít na předcházející stránku

Uyuni

Městečko Uyuni je bránou k velkolepým solným pláním, lesům, lagunám a sopkám Altiplana.

Nachází v departementu Potosí, v bolívijském altiplanu na 3675 m.n.m. Městečko Uyuni má četné hostely a hotely, cestovní kanceláře a restaurace. Má také trh ve městě a pěší ulici, kde se nacházejí různé obchody. Uyuni bylo po dlouhou dobu důležitým železničním a těžebním centrem. Dnes je to klidné místo, které každý týden přijímá stovky turistů.

Ve městě můžete navštívit Archeologické a antropologické muzeum jižních And.

Otvírací hodiny:

  • Úterý až pátek od 8.30 hod do 12.00 hod a od 14.00 hod do 18.00 hod
  • Soboty a neděle od 9.00 hod do 13.00 hod

Největší atrakcí je však Salar de Uyuni, největší solní pláň na světě. Má rozlohu 12000 km². Každý rok přicházejí do Uyuni tisíce turistů, aby objevili tuto fantastickou solnou poušť.

 

Hřbitov vlaků

Vlakový hřbitov je 3 km jižně od města Uyuni. Dostanete se k němu pěšky, na kole nebo je to první zastávka na výletu po Salaru. Hřbitov vlaku je tvořen desítkami vagónů a parních lokomotiv, které fungovaly na začátku 20. století, v době, kdy mělo Uyuni velký význam díky těžbě minerálů a s tím spjatých železničních aktivit.

 

Colchani – „Brána do Salar de Uyuni

Město Colchani se nachází pár kilometrů od Uyuni a působí tam družstvo, které těží sůl na Salaru. Ve městě je malé muzeum a trh, který prodává suvenýry vyrobené se soli. Návštěva města Colchani Vám ukáže, jak žijí lidi, kteří si vydělávají na živobytí pracujících v bílé poušti. Na Colchani se dostanete auty, taxíky, koly nebo dlouhou procházkou.

1
DEN 1: UYUNI – OSTROV INCAHUASI – SAN JUAN
10.00 hod Vás vyzvedneme z Vašeho hotelu a odvezeme do naší kanceláři v Uyuni, abychom se připravili na cestu k největším solným pláním na světě: Salar de Uyuni. V 11.00 hod vyrazíme terénním autem Jeep 4x4 Land Cruiser na naše třídenní dobrodružství, kde navštívíme následující turistické atrakce:
  • Hřbitov vlaků: Tady staré vlaky a lokomotivy, kterých původ sahá až do konce 19. století. Tyto vlaky byly součástí průmyslové minulosti, ale postupně byly přirozeně přeměněny na nádhernou turistickou atrakci.
  • Vesnice Colchani: Nachází se na okraji Salaru Uyuni, tato vesnice je hlavním vstupem do Salaru. Tady budete mít možnost sledovat činnost těžby soli v její řemeslné formě. Vesničané nám ukážou proces extrakce soli, který zahrnuje její sušení, tvarování, pytlování a prodej. Dále proces výroby řemeslných výrobků, které jsou vyrobeny z různých forem soli a textilií.
  • Solné mohyly: Solné mohyly jsou malé pyramidy soli, do kterých vesničané z Colchani tvarují sůl, aby vyschla a později ji dopravili do vesnice, kde se bude zpracovávat. Kromě toho, že uvidíme tyto mohyly, projdeme také to, co se nazývá „Ojos de Sal“ – Solné oči, což jsou různé vývěry podzemní vody, která proudí pod Salarem.
  • Solný Hotel: Tento slavný hotel se nachází v srdci solných plání a je vyroben výhradně z bloků soli – stěny, podlaha, postele, stoly, židle – vše je zdobeno solí. Hotel již mnoho let nefunguje jako ubytovací zařízení, ale je to určitě nádherné místo k návštěvě.
  • Ostrov Incahuasi: Ve španělštině Isla del Pescado – Rybí ostrov, se nachází rovněž uprostřed Salaru, je to skalní útvar, na kterém se nachází množství gigantických kaktusů s výškami převyšujícími více než 10 metrů. Z vrcholu ostrova se nám naskytne krásný pohled na celý Salar.
Po návštěvě ostrova Incahuasi budeme poobědváme a budeme si užívat oslnivou bílou solnou poušť. Po obědě se vydáme do vesnice San Juan, kde strávíme noc v rodinných domech (základní ubytování).
2
DEN 2: BAREVNÉ LAGUNY
Dopoledne po snídani budeme pokračovat v našem dobrodružství, dokud nepřijedeme k barevné laguně. Během cesty navštívíme malé Chiguanské solné pláně, které jsou stále ve formaci. Pak se zastavíme, abychom pozorovali aktivní sopku Ollague. Navštívíme také laguny Cañapa, Hedionda, Chiarcota a Honda, kde budete mít příležitost vidět nesčetné množství krásných plameňáků. V poledne se zastavíme a poobědváme u břehů jedné z lagun. Odpoledne projedeme pouští Siloli, kde uvidíme zajímavý skalní útvar zvaný Árbol de PiedraKamenný strom“, což je zvláštní skála připomínající tvar stromu. Budeme pokračovat v naší cestě, dokud nedosáhneme barevné laguny, která se nachází v Národním parku Eduardo Avaroa. Charakteristickým rysem barevné laguny je červená barva způsobena jeho sedimenty a také pigmenty různých typů řas a planktonů – ale ne vždy si zachovává stejnou barvu – a v závislosti na různých neustále se měnících charakteristikách (osvětlení, klimatických podmínkách atd.) můžeme vidět různé odstíny modré, oranžové, fialové, bílé, hnědé a dokonce zelené. Stejně tak můžete vidět mnoho andských plameňáků. Odpoledne, asi po 15minutové jízdě dorazíme do Huayllajara, kde zůstaneme a přenocujeme v rodinných domech (základní ubytování).
3
DEN 03: GEJZÍRY – ZELENÁ LAGUNA – NÁVRAT DO UYUNI
Vstaneme v 5.00 hod ráno a vydáme se na cestu ke gejzírům – geotermálním fontánám – v sopečné zóně Sol de MañanaRanní slunce“. Toto místo je také nejvyšším bodem na trase, a to ve výšce ve výšce 5000 metrů nad mořem a zima je tady intenzivní. Po návštěvě gejzírů pokračujeme na místo zvané Polques de Chalviri, kde si budeme moci dopřát relaxační koupel v místních termálních lázních a kde také posnídáme. Pak se vydáme po poušti Salvador Dalí k Bílé a Zelené laguně (4350 metrů nad mořem), které se nacházejí na úpatí sopky Licancabur. Charakteristickým rysem Bílé a Zelené laguny je bílá a zelená barva jejich vod, která je způsobena vysokým obsahem hořčíku, který je charakteristický pro geografické útvary oblasti, intenzita barvy závisí na síle větru. Sopka Licancabur je přirozeným milníkem rozdělujícím Bolívii a Chile. Po zastávce u Bílé a Zelené laguny se vydáme na cestu zpět do Uyuni, poobědváme na cestě a také projdeme Údolím skal a také vesnicemi Villa Alota, Kulpinaka a San Cristóbal. Po cestě uvidíme velké množství lam a vikuní. Odpoledne, kolem 16.00 hod, dorazíme zpět do Uyuni.