m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
Peru-Inka-Trail-Honza

Peruánská zkušenost

Lima, Machu Picchu, Cusco, planina Nasca, jezero Titicaca, Inkové, Perú.

Magická slova mého dětství a mládí. V tom čase symbol pro něco nedosažitelného. Teprve za mnoho let, až v současné době, jsem si mohl tento sen splnit. A přispělo k tomu i to, že jsem našel cestovní agenturu Perú Travel v Cuscu, kde ale rozumí česky/slovensky. Mohl jsem tedy požádat o návrh a po vzájemném doladění o finální náplň dovolené v Peru podle mých představ. Abych viděl samozřejmě ta nejproslulejší historická a přírodní místa, ale i místa, kde jsem byl jediný turista.

Kancelář mi zajistila nejvhodnější přesuny a ubytování a celou dobu nade mnou „držela ochranou ruku“.

Viděl jsem tedy nejenom v úvodu zmíněná místa, ale třeba i mohl přespat na ostrově jezera Titicaca, vidět pár metrů ode mne kroužit majestátní Kondory andské nad kaňonem Colca, koupat se tam v horkých pramenech, zvládnout Camino Inka (Inka trail), vidět obrovské pyramidy a pohřební výbavy králů kultury Moche, Lambayeque, Chimú blízko měst Chiclayo nebo Trujillo, procházet amazonský prales a pozorovat tamní zvířata a mnoho dalšího. A to vše vždy perfektně zorganizované, zajištěné, bez starostí.

A k tomu navíc peruánské zážitky s unikátním jídlem, ovocem a lahodným Pisco Sour. Ano, i proslulé pečené morče jsem ochutnal.

Peru je země, kde lze zažít hodně: historické památky, vysokohorské treky (a to v pro nás nepředstavitelných výškách 3000–5000 m.n.m) nebo naopak hlubokými kaňony, vidět živé kouřící sopky, potkávat milé a přátelské místní obyvatele, lamy, přenádherné vikuně, zvířata v Amazonii. Zastavit se na chvíli za tmy v Amazonii, vypnout baterku, mobil a koukat na oblohu plnou hvězd „nezkaženou“ světelným znečištěním a poslouchat u toho zvuky z pralesa je zážitek na celý život. Tolik hvězd jsem nikdy neviděl a nevěděl jsem, jak může být v noci příroda hlučná.

Peru doporučuji každému, kdo chce zážitky a trvalé vzpomínky. A protože Jižní Amerika je jiný svět, jiná kultura, myslím, že svěřit aspoň část aktivit cestovní agentuře se vyplatí.

 

Jan Toman, Praha, 10.8.2018