m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Arequipa

separator
Více informací

Arequipě, též přezdívané Bílé město, dominují její sopky. To je patrné na stěnách ulic, budov a kostelů, v nádherné geografii, která vytvořila úrodné údolí a jeden z nejhlubších kaňonů na světě Kaňon Colca.

Představte si, že si užíváte teplé vody termálního bazénu a díváte se na hory s věčným sněhem.

Arequipa je místo, které nebudete chtít opustit, a to díky své jedinečné kuchyni, historii a úžasné srdečnosti. Je to legendární Bílé město, kde se ve vzduchu vznáší historie, pod věčným pozorným dohledem svých sopek.

Večerní magie začíná osvětlením katedrály. Náměstí kde se katedrála nachází, „Plaza de Armas“, je jedním z nejkrásnějších peruánských náměstí.

Ale to není vše. Více než 500 velkých koloniálních domů v historickém centru přivádí návštěvníky zpět do jiného období, k nejranějším počátkům fúze mezi evropskými a andskými tradicemi, jak je vyjádřeno v klenutých střechách a obloucích z bílého kamene, vyrobených z místní sopečné horniny známý jako „sillar“.

Historické centrum Arequipy nabízí také tisíce kulinářských zážitků ve svých slavných tradičních restauracích, „picanterías“, kde se kamenné hmoždíře a hliněné hrnce dodnes používají k přípravě nejjemnějších plněných paprik, polévek z krevet nebo nezapomenutelné chilli omáčky a bramborového chodu známého jako „Ocopa“.

Dalším impozantním místem Arequipy je klášter zasvěcen svaté Kateřině ze Sieny „Monasterio de Santa Catalina de Siena“. Ticho zde našlo svůj hlas v jasných barvách stěn konventu a dlážděných chodbách, které se sbíhají na krásném náměstí kláštera. Tajemství kláštera zůstane navždy v jeho zdech.