m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Klasik (16D/15N)

separator
16 dní / 15 nocí
Více informací
16 dní / 15 nocí

Klasik program zahrnuje projížďku lodí kolem Ostrovů Ballestas v Pacifickém oceánu a bugatkou v pouštních dunách u Oázy Huacachina. Proletíme se nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti Nazca. Obeznámíme se s historií „Bílého města“ – Arequipa a jeho Juanitou – zmrzlou mumií mladé incké dívky obětované inckým Bohům. Pokocháme se plachtícími Kondory Andskými v Kaňonu Colca. Seznámíme se se životem komunit na nejvýše položeném splavném jezeře světa – Titicaca. Následně se přesuneme do královského města Inků, Cusca a objevíme krásy ztraceného města Inků, Machu Picchu. V rámci volného dne v Cuscu si budeme moct vybrat mezi třemi aktivitami: výlet na Barevnou Horu nebo Horskou Lagunu Humantay nebo výlet Jižním údolím Cusca. Po návratu do Limy objevíme její historii a naučíme se připravovat skvělé peruánské pokrmy a ochutnáme při degustaci světoznámý peruánský alkoholický nápoj Pisco.

Zahrnuje

  • všechny přesuny mezi místy (linkové autobusy, mikrobusy, lodě)
  • vnitrostátní letenka: Cusco – Puerto Maldonado – Lima
  • autobus: Aguas Calientes – Machu Picchu – Aguas Calientes
  • vlak: Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
  • všechny vstupy do navštívených míst
  • český průvodce
  • všechny prohlídky s profesionálními místními průvodci
  • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 10x hotel 4*, 4x hotel 3*
  • strava: Oběd – 6./7./8./10./15. den / 12. den při volbě: Laguna Humantay/Barevná hora
  • zabezpečení letů

Nezahrnuje

  • cena neobsahuje cenu letenky Evropa – Lima – Evropa, která je závislá od termínu zájezdu a místa odletu
  • den – Volitelně: let nad pouští Nazca 120 USD / výlet do Nekropole Chauchilla v Nazce 30 USD
  • poplatky za nadrozměrná zavazadla
  • ubytování v důsledku zrušení letu
  • doplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji (povinné pro jednotlivce).
   • V případě souhlasu o doobsazení pokoje dalším zájemcem nás informujte v registračním formuláři. Když bude možné doobsadit pokoj dalším zájemcem, vrátíme Vám doplatek za jednolůžkový pokoj.
  • strava neuvedena v sekci „Zahrnuto“
  • alkoholické nápoje
  • pojištění
  • spropitné
  • prádelna
  • telefonní hovory
  • ostatní výdaje osobní potřeby
1
DEN 1: EVROPA – LIMA
Přílet do Limy a ubytování v hotelu.
2
DEN 2: LIMA – PARACAS – HUACACHINA
Brzy ráno se autobusem vydáme do Paracasu, kde podnikneme plavbu lodí po Ostrovech Ballestas, taky známé pod jménem Malé Galapágy. Po 15 minutách dorazíme k enigmatickému znaku El Candelabro (Svícen), kde nám budou objasněny různé teorie jeho vzniku. Dále budeme pokračovat zálivem Paracas mezi jednotlivými skalními ostrovy, kde budeme pozorovat různé mořské živočišné druhy jako mořský lvouni, tisíce mořských ptáků lovících ryby apod. V zhruba 10.00h se vrátíme do přístavu. Po hodinové přestávce pojedeme na exkurzi do Národní rezervace Paracas. Navštívíme interpretační centrum, kde nám vysvětlí vše týkající se fauny v rezervaci. Následně budeme pokračovat v exkurzi po poloostrovu Paracas, kde uvidíme různé pouštní útvary vytvořeny větrem, různobarevné plochy, skalní útvary na pobřeží vytvořeny působením mořské vody. Dále navštívíme krásné pláže jako: Playa YumaquePlaya RojaPlaya Lagunillas. Tady budeme mít čas poobědvat naproti pláži a procházet se v okolí. Odpoledne se přesuneme autobusem do Huacachina a tady přenocujeme. ​ ​
3
DEN 3: HUACACHINA – NAZCA
Dopoledne uskutečníme výlet bugatkou po pouštních dunách a vyzkoušíme si Sandboarding. ​ Poobědváme v restauraci na břehu Oázy a odpoledním autobusem se přesuneme do pouštního města Nazca, známého svými geoglyfy (čarami a obrazci v poušti). Ubytujeme se v hotelu a povečeříme v některé z místních restaurací.
4
DEN 4: NAZCA – AREQUIPA
Volitelné: Po snídani se přesuneme se na letiště María Reiche, kde se před letem podíváme na informativní video o záhadných liniích a obrazcích v poušti. Následně nastoupíme do letadla typu Cessna, 3–5 pasažérů, a vydáme se na přelet pouští. Každý pasažér má garantováno místo u okénka letadla, aby mohl pozorovat terén. Délka letu je přibližně 40 min a po dobu tohoto letu budeme pozorovat obrazce v poušti, které mají různé tvary: kondor, kolibřík, ruce, kosmonaut, strom, pelikán, pavouk, opice, pes, velryba, ještěr. Dále uvidíme stovky linií a geometrických útvarů protínajících místní poušť a připomínají obrovské přistávací plochy. ​ Volitelné (pro ty, kteří nechtějí letět) – Nekropole Chauchilla: Vydáme se soukromou dopravou do 27 km vzdáleného města mrtvých – hřbitov Chauchilla. Budeme si moci prohlídnout mumifikované lidské pozůstatky dávné místní kultury společně s jejich obětními dary jako jsou textilie, keramika, pohřební předměty. Také navštívíme malé místní muzeum, kde je k vidění mumie dítěte a fotografie archeologických výzkumů. ​ Nočním autobusem se přepravíme do města Arequipa.
5
DEN 5: AREQUIPA
Ráno se po příjezdu do Arequipy ubytujeme v hotelu a odpočineme po celonoční jízdě autobusem. Prohlídku města začneme návštěvou Klášteru Santa Catalina, založeného v roce 1580. Po obědě se vypravíme na prohlídku města známého jako "Bílé město" (ke stavbě budov se používal kámen "sillar", který je vulkanického původu). Dále navštívíme Jezuitský kostel Tovaryšstva Ježíšova, čtvrť Yanahuara odkud se budeme moct pokochat výhledem na sopku El Misti, která se tyčí nad městem.
6
DEN 6: AREQUIPA – KAŇON COLCA – PUNO
Brzy ráno vyrazíme autobusem z Arequipy směr městečko Chivay, které je bránou do Kaňonu Colca La Cruz del Cóndor (Kříž Kondora) po cestě táhnoucí se podél okrajů Kaňonu Colca, nejhlubšího kaňonu na světě, který v největší hloubce měří 4100 m.n.m. Několikrát se zastavíme, abychom se mohli pokochat nádhernými výhledy na Kaňon. Průvodce nám vysvětlí historii a současnost obyvatel Kaňonu. Vystoupáme ke slavnému La Cruz del Cóndor – odkud je nádherný výhled na Kaňon a plachtící Kondory Andské, druhého největšího suchozemského ptačího druhu. Při návratu do Chivay se zastavíme na oběd v místní restauraci. ​ Po obědě vyrazíme směr Puno. Vystoupáme až do výšky 4950 m.n.m. na vyhlídkovou terasu El Mirador de los Andes (Vyhlídka And), kde se zastavíme a pokocháme se vyhlídkou na blízké i vzdálené vulkány departamentu Arequipa. Také budou k vidění lamy Alpaky a Vikuně. Ve výšce 4400 m.n.m se zastavíme u Las Lagunillas, jezer, kde budeme mít možnost vidět chov pstruhů, plameňáky a další ptačí druhy peruánského Altiplana. Dnešní cestu ukončíme v malebném prostředí jezera Titicaca ve městě Puno. Tady přenocujeme v místním hotelu.
7
DEN 7: PUNO – UROS – TAQUILE
Ráno po snídani se dopravíme do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí. Po ukončení návštěvy ostrova Uros se dopravíme asi po tříhodinové plavbě na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. Po obědě na ostrově se po 3hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h.​
8
DEN 8: PUNO – CUSCO
Ráno začne náš přesun z od jezera Titicaca a peruánského Altiplana do královského města Inků, Cusca. Dorazíme kolem 15 h a po ubytování se v hotelu vyrazíme na úvodní seznamovací prohlídku s Cuscem
9
DEN 9: CUSCO CITY TOUR
Dnešní den odpoledne začneme formou Cusco City Tour, které nám představí incké a koloniální památky v Cuscu a jeho okolí – KatedrálaChrám Slunce – Qorikancha, SacsayhuamanPuca PucaraTambomachay). ​
10
DEN 10: POSVÁTNÉ ÚOLÍ VIP – AGUAS CALIENTES
Ráno se vydáme do Posvátného údolí Inků. V městečku Chinchero nám v místní textilce vysvětlí, jak se zpracovává vlna z ovcí a alpak, uvidíme kontrasty incké a koloniální architektury. Po příjezdu do Moray nám osvětlí původ a užití kruhových teras. V Maras se necháme okouzlit místními solnými políčky a nedaleko Urubamby poobědváme v jedné z nejlepších restaurací Posvátného údolí. Dále budeme pokračovat do města Ollantaytambo. Tady navštívíme inckou pevnost, která se rozléhá nad údolím. Odpoledním vlakem se dopravíme do Aguas Calientes. Tady se ubytujeme a povečeříme.
11
DEN 11: MACHU PICCHU – CUSCO
Brzy ráno se vydáme na prohlídku samotného "Ztraceného města Inků" – Machu Picchu. Prozkoumáme jeho chrámy, nebo volitelně vystoupáme na Huayna Picchu nebo Horu Machu Picchu, kde se nám naskytne nezapomenutelný pohled na Machu Picchu. Odpoledne se vrátíme do Aguas Calientes, kde poobědváme a vydáme se vlakem zpět do Cusca.
12
DEN 12: VOLITELNĚ
LAGUNA HUMANTAY / BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN) / JIŽNÍ ÚDOLÍ
LAGUNA HUMANTAY Tento celodenní výlet je dávkou směsi vysokohorské scenerie a dávnými zvyky Inků. Při výstupu k tomuto scénickému vysokohorskému jezeru, ve výšce 4200 m.n.m. se dovíte o jejím religiózním významu v incké mytologii  ​ BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN) Barevná hora, nebo Duhová hora je taky známa pod názvem Winicunca, podle komunity Winicunca žijící v její blízkosti.    JIŽNÍ ÚDOLÍ První zastávkou bude nádherný kostelík ve vesničce v Andahuaylillas – pro svoji výzdobu nazýván "Sixtinská kaple" Ameriky. Dále se vypravíme do archeologického komplexu Pikillacta, která doslovně znamená "Město blech". Na poslední zastávce po kulturních a archeologických centrech Jižního údolí se zastavíme v archeologickém centru Tipón. Toto incké architektonické dílo sloužilo jako terasy pro kultivaci plodin.
13
DEN 13: CUSCO – LIMA
Přesuneme se dopoledním letem do Limy a odpoledne strávíme v místní bohémské čtvrti Barranco, kde budeme mít možnost se občerstvit ve známé kavárně La Bodega Verde. Pak se přesuneme do business a rezidenční čtvrti Miraflores, projdeme se po Maleconu (pobřežní promenádě), navštívíme centrum Larcomar a přes Kennedyho Park se dostaneme do srdce Miraflores
14
DEN 14: LIMA CITY TOUR
Dnešní den se ponese v duchu objevování Limy jak předkolumbovské (Huaca Pucllana, Muzeum Larco), tak koloniální (Klášter svatého FrantiškaPlaza de Armas a další).
15
DEN 15: LIMA GASTRONOMICKÁ
V 9.30h nás vyzvednou v hotelu a pojedeme na typický trh s čerstvými produkty v Limě a v místní restauraci s nádherným výhledem na Pacifický oceán se naučíme připravovat národní pokrmy, jako jsou Ceviche Peruano a Causa Limeña, a pít národní nápoj Peru, Pisco.
16
DEN 16: LIMA – EVROPA
Návrat zpět do vlasti.