m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Komplet (23D/22N)

separator
16 dní / 15 nocí
Více informací
16 dní / 15 nocí

Připravili jsme pro Vás tento kompletní program, který vás nejen zavede na nejvýznamnější místa v Peru, ale také vám umožní ponořit se do jeho kultury, kuchyně, každodenního života, jeho historie a přírodních krás, bez zbytečného shonu, abyste si užili vaši cestu na maximum. ​

Kompletní program zahrnuje projížďku lodí kolem Ostrovů Ballestas v Pacifickém oceánu a bugatkou v pouštních dunách u Oázy Huacachina. Dále se proletíme nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti Nazca. Obeznámíme se s historií „Bílého města“ – Arequipa a jeho Juanitou – zmrzlou mumií mladé incké dívky obětované inckým Bohům. Pokocháme se plachtícími Kondory Andskými v Kaňonu Colca. Seznámíme se se životem komunit na nejvýše položeném splavném jezeře světa – Titicaca. Následně se přesuneme do královského města Inků, Cusca a objevíme krásy ztraceného města Inků, Machu Picchu. Dále poznáme Amazonskou džungli při návštěvě Národní rezervace Tambopata, Po návratu do Limy se naučíme připravovat skvělé peruánské pokrmy a ochutnáme při degustaci světoznámý peruánský alkoholický nápoj Pisco.

Zahrnuje

  • všechny přesuny mezi místy (linkové autobusy, mikrobusy, lodě)
  • vnitrostátní letenka: Cusco – Puerto Maldonado – Lima
  • autobus: Aguas Calientes – Machu Picchu – Aguas Calientes
  • vlak: Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
  • všechny vstupy do navštívených míst
  • český průvodce
  • všechny prohlídky s profesionálními místními průvodci
  • ubytování v dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 12x hotel 4*, 5x hotel 3*, 3x Amazonia Lodge, 1x Ostrov Amantaní
  • strava: Oběd – 7./8./9./10./12./16./17./18./21. den / 15. den při volbě: Laguna Humantay/Barevná hora
  • strava: Večeře – 8./16./17./18. den
  • zabezpečení letů
  • informační materiály

Nezahrnuje

  • cena neobsahuje cenu letenky Evropa – Lima – Evropa, která je závislá od termínu zájezdu a místa odletu
  • den – Volitelně: let nad pouští Nazca 120 USD / výlet do Nekropole Chauchilla v Nazce 30 USD
  • poplatky za nadrozměrná zavazadla
  • ubytování v důsledku zrušení letu
  • doplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji (povinné pro jednotlivce).
   • V případě souhlasu o doobsazení pokoje dalším zájemcem nás informujte v registračním formuláři. Když bude možné doobsadit pokoj dalším zájemcem, vrátíme Vám doplatek za jednolůžkový pokoj.
  • strava neuvedena v sekci „Zahrnuto“
  • alkoholické nápoje
  • pojištění
  • spropitné
  • prádelna
  • telefonní hovory
  • ostatní výdaje osobní potřeby
  • extra výdaje v důsledky „vyšší moci – vis major“
1
DEN 1: EVROPA – LIMA
Přílet do Limy a ubytování v hotelu.
2
DEN 2: LIMA – PARACAS – HUACACHINA
Brzy ráno se autobusem vydáme do Paracasu, kde podnikneme plavbu lodí po Ostrovech Ballestas, taky známé pod jménem Malé Galapágy. Po 15 minutách dorazíme k enigmatickému znaku El Candelabro (Svícen), kde nám budou objasněny různé teorie jeho vzniku. Dále budeme pokračovat zálivem Paracas mezi jednotlivými skalními ostrovy, kde budeme pozorovat různé mořské živočišné druhy jako mořský lvouni, tisíce mořských ptáků lovících ryby apod. V zhruba 10.00h se vrátíme do přístavu. Po hodinové přestávce pojedeme na exkurzi do Národní rezervace Paracas. Navštívíme interpretační centrum, kde nám vysvětlí vše týkající se fauny v rezervaci. Následně budeme pokračovat v exkurzi po poloostrovu Paracas, kde uvidíme různé pouštní útvary vytvořeny větrem, různobarevné plochy, skalní útvary na pobřeží vytvořeny působením mořské vody. Dále navštívíme krásné pláže jako: Playa YumaquePlaya RojaPlaya Lagunillas. Tady budeme mít čas poobědvat naproti pláži a procházet se v okolí. Odpoledne se přesuneme autobusem do Huacachina a tady přenocujeme. ​
3
DEN 3: HUACACHINA – NAZCA
Dopoledne uskutečníme výlet bugatkou po pouštních dunách a vyzkoušíme si Sandboarding. ​ Poobědváme v restauraci na břehu Oázy a odpoledním autobusem se přesuneme do pouštního města Nazca, známého svými geoglyfy (čarami a obrazci v poušti). Ubytujeme se v hotelu a povečeříme v některé z místních restaurací.
4
DEN 4: NAZCA – AREQUIPA
Volitelné: Po snídani se přesuneme se na letiště María Reiche, kde se před letem podíváme na informativní video o záhadných liniích a obrazcích v poušti. Následně nastoupíme do letadla typu Cessna, 3–5 pasažérů, a vydáme se na přelet pouští. Každý pasažér má garantováno místo u okénka letadla, aby mohl pozorovat terén. Délka letu je přibližně 40 min a po dobu tohoto letu budeme pozorovat obrazce v poušti, které mají různé tvary: kondor, kolibřík, ruce, kosmonaut, strom, pelikán, pavouk, opice, pes, velryba, ještěr. Dále uvidíme stovky linií a geometrických útvarů protínajících místní poušť a připomínají obrovské přistávací plochy. ​ Volitelné (pro ty, kteří nechtějí letět) – Nekropole Chauchilla: Vydáme se soukromou dopravou do 27 km vzdáleného města mrtvých – hřbitov Chauchilla. Budeme si moci prohlídnout mumifikované lidské pozůstatky dávné místní kultury společně s jejich obětními dary jako jsou textilie, keramika, pohřební předměty. Také navštívíme malé místní muzeum, kde je k vidění mumie dítěte a fotografie archeologických výzkumů. ​ Nočním autobusem se přepravíme do města Arequipa.
5
DEN 5: AREQUIPA
Ráno se po příjezdu do Arequipy ubytujeme v hotelu a odpočineme po celonoční jízdě autobusem. Prohlídku města začneme návštěvou Klášteru Santa Catalina, založeného v roce 1580. Po obědě ještě navštívíme zmrzlou mumii Juanita, mladou inckou dívku obětovanou Bohům za čas Inků. ​LAGUNA HUMANTAY Tento celodenní výlet je dávkou směsi vysokohorské scenerie a dávnými zvyky Inků. Při výstupu k tomuto scénickému vysokohorskému jezeru, ve výšce 4200 m.n.m. se dovíte o jejím religiózním významu v incké mytologii  ​BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN) Barevná hora, nebo Duhová hora je taky známa pod názvem Winicunca, podle komunity Winicunca žijící v její blízkosti. JIŽNÍ ÚDOLÍ První zastávkou bude nádherný kostelík ve vesničce v Andahuaylillas – pro svoji výzdobu nazýván „Sixtinská kaple“ Ameriky. Dále se vypravíme do archeologického komplexu Pikillacta, která doslovně znamená „Město blech„. Na poslední zastávce po kulturních a archeologických centrech Jižního údolí se zastavíme v archeologickém centru Tipón. Toto incké architektonické dílo sloužilo jako terasy pro kultivaci plodin.
6
DEN 6: AREQUIPA CITY TOUR
Po snídani se vypravíme na prohlídku města známého jako "Bílé město" (ke stavbě budov se používal kámen "sillar", který je vulkanického původu). Dále navštívíme Jezuitský kostel Tovaryšstva Ježíšova, čtvrť Yanahuara odkud se budeme moct pokochat výhledem na sopku El Misti, která se tyčí nad městem. ​
7
DEN 7: AREQUIPA – KAŇON COLCA – PUNO
Brzy ráno vyrazíme autobusem z Arequipy směr městečko Chivay, které je bránou do Kaňonu Colca La Cruz del Cóndor (Kříž Kondora) po cestě táhnoucí se podél okrajů Kaňonu Colca, nejhlubšího kaňonu na světě, který v největší hloubce měří 4100 m.n.m. Několikrát se zastavíme, abychom se mohli pokochat nádhernými výhledy na Kaňon. Průvodce nám vysvětlí historii a současnost obyvatel Kaňonu. Vystoupáme ke slavnému La Cruz del Cóndor – odkud je nádherný výhled na Kaňon a plachtící Kondory Andské, druhého největšího suchozemského ptačího druhu. Při návratu do Chivay se zastavíme na oběd v místní restauraci. ​ Po obědě vyrazíme směr Puno. Vystoupáme až do výšky 4950 m.n.m. na vyhlídkovou terasu El Mirador de los Andes (Vyhlídka And), kde se zastavíme a pokocháme se vyhlídkou na blízké i vzdálené vulkány departamentu Arequipa. Také budou k vidění lamy Alpaky a Vikuně. Ve výšce 4400 m.n.m se zastavíme u Las Lagunillas, jezer, kde budeme mít možnost vidět chov pstruhů, plameňáky a další ptačí druhy peruánského Altiplana. Dnešní cestu ukončíme v malebném prostředí jezera Titicaca ve městě Puno. Tady přenocujeme v místním hotelu.
8
DEN 8: PUNO – UROS – AMANTANÍ
Ráno po snídani se dopravíme do místního jezerního přístavu, kde na nás bude čekat motorová loď, kterou nejdříve připlujeme na jeden z plovoucích rákosových ostrovů komunity Uros. Zástupce místních obyvatel nám vysvětlí vše o životě místní komunity a předvede konstrukci plovoucích ostrovů z rákosí. Po ukončení návštěvy ostrova Uros se dopravíme asi po tříhodinové plavbě na ostrov Amantaní. Tady si nás rozdělí do menších skupin již jednotlivé rodiny, které se o nás po celou dobu pobytu na ostrově budou starat a ubytují nás ve svých domovech. Poté se vydáme k vrcholu hory do výšky 4120 m.n.m., navštívíme dva chrámy: Pachamama Pachatata. Po večeři, kterou nám připraví "naše" rodina, se vydáme do místního "kulturního domu" a zažijeme večer plný místní hudby a tanců.
9
DEN 9: AMANTANÍ – TAQUILE – PUNO
V 8.00h po snídani, kterou nám taktéž připraví "naše" rodina se v jejím doprovodu vydáme do přístavu a po jedné hodině plavby dorazíme na ostrov Taquile. Tady budeme mít možnost se projít ostrovem a vidět obyvatele místní komunity, která je vyhlášena tkaním látek a jejich propracovanými vzory. Tyto ručně tkané látky jsou organizací UNESCO zahrnuty do Světového kulturního dědictví. Po obědě na ostrově se po 3hodinové plavbě jezerem vrátíme zpět do Puna a dopraví nás do našeho hotelu přibližně v 16.00h
10
DEN 10: PUNO – CUSCO
Ráno začne náš přesun z od jezera Titicaca a peruánského Altiplana do královského města Inků, Cusca. Dorazíme kolem 15 h a po ubytování se v hotelu vyrazíme na úvodní seznamovací prohlídku s Cuscem.
11
DEN 11: CUSCO
Dnešní den dopoledne začneme prohlídkou Katedrály a Chrámu Slunce – Qorikancha. Po obědě využijeme čas na nákupy anebo (aktivní) odpočinek.
12
DEN 12: POSVÁTNÉ ÚOLÍ VIP
Ráno se vydáme do Posvátného údolí Inků. V městečku Chinchero nám v místní textilce vysvětlí, jak se zpracovává vlna z ovcí a alpak, uvidíme kontrasty incké a koloniální architektury. Po příjezdu do Moray nám osvětlí původ a užití kruhových teras. V Maras se necháme okouzlit místními solnými políčky a v Urubamba poobědváme v jedné z nejlepších restaurací Posvátného údolí. Dále budeme pokračovat do města Ollantaytambo. Tady navštívíme inckou pevnost, která se rozléhá nad údolím. Projedeme celým údolím do města Pisac, projdeme se jeho rozsáhlým archeologickým komplexem a trhem ve městě. Den zakončíme návratem do Cusca a večeří v jedné z mnoha místních restaurací.
13
DEN 13: CUSCO CITY TOUR – AGUAS CALIENTES
Dopolední program ve formě Cusco City Tour nám představí incké a koloniální památky v okolí Cusca (SacsayhuamanPuca PucaraTambomachay). ​ Večerním vlakem se dopravíme do Aguas Calientes. Tady se ubytujeme a povečeříme.
14
DEN 14: MACHU PICCHU – CUSCO
Brzy ráno se vydáme na prohlídku samotného "Ztraceného města Inků" – Machu Picchu. Prozkoumáme jeho chrámy, nebo volitelně vystoupáme na Huayna Picchu nebo Horu Machu Picchu, kde se nám naskytne nezapomenutelný pohled na Machu Picchu. Odpoledne se vrátíme do Aguas Calientes, kde poobědváme a vydáme se vlakem zpět do Cusca.
15
DEN 15: VOLITELNĚ
LAGUNA HUMANTAY / BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN) / JIŽNÍ ÚDOLÍ
LAGUNA HUMANTAY Tento celodenní výlet je dávkou směsi vysokohorské scenerie a dávnými zvyky Inků. Při výstupu k tomuto scénickému vysokohorskému jezeru, ve výšce 4200 m.n.m. se dovíte o jejím religiózním významu v incké mytologii  ​ BAREVNÁ HORA (THE RAINBOW MOUNTAIN) Barevná hora, nebo Duhová hora je taky známa pod názvem Winicunca, podle komunity Winicunca žijící v její blízkosti. ​ JIŽNÍ ÚDOLÍ První zastávkou bude nádherný kostelík ve vesničce v Andahuaylillas – pro svoji výzdobu nazýván "Sixtinská kaple" Ameriky. Dále se vypravíme do archeologického komplexu Pikillacta, která doslovně znamená "Město blech". Na poslední zastávce po kulturních a archeologických centrech Jižního údolí se zastavíme v archeologickém centru Tipón. Toto incké architektonické dílo sloužilo jako terasy pro kultivaci plodin.
16
DEN 16: PUERTO MALDONADO – ECOAMAZONIA
Po snídani se vydáme na letiště v Cuscu a po zhruba hodinovém letu přiletíme do Puerto Maldonado, kde začne náš program návštěvou města prohlídkový autobusem. ​ Pak se vydáme do přístavu a na motorovém člunu poplujeme po řece Madre de Dios. Během cesty se ponoříme do fascinujícího přírodního prostředí, budeme pozorovat kapybary – největší žijící hlodavce, kajmany, želvy, volavky, kormorány a další živočišné druhy. ​ Po ubytování se v bungalovu v amazonské lodge budeme uvítáni nektarem z lahodného tropického ovoce. Poobědváme v útulné stylové jídelně. ​ COCHA CAIMÁN Po obědě se vydáme s průvodcem na stezku k pralesní laguně Cocha Caiman na pozorování kajmana černého (Melanosuchus niger) a kajmana bílého (Caiman crocodilus). Na konci odpoledne budeme svědky nádherného západu slunce v Amazonii. Po návratu do lodge na nás bude čekat chutná večeře a budeme mít volný čas sdílet nezapomenutelné chvíle v místním baru, který je vybaven vynikající hernou a všemi nápoji, které si můžete představit.
17
DEN 17: ECOAMAZONIA LODGE – JEZERO APU VICTOR – OSTROV OPIC
JEZERO APU VICTOR Po vydatné snídani začneme náš den po pralesní stezce s k jezeru Apu Victor. Během cesty bude pozorovat zaplavený prales, a volně žijící živočichy až dorazíme k jezeru s křišťálovou vodou a obrovskými stromy kolem. Pak se vyšplháme na vyhlídku, ze které se budeme těšit panoramatickému výhledu na jezero a pozorovat papoušky Ara, tukany a další zvířata jako jsou kajmani, želvy atd. A pokud budeme mít štěstí, také vydru obrovskou, jedno z nejkrásnějších zvířat v džungli. ​ Po návratu si odpočineme v bungalovu a v jídelně na nás bude čekat chutný oběd. ​         OSTROV OPIC V odpoledních hodinách, v doprovodu našeho specializovaného průvodce, navštívíme ostrov opic, jedinečné místo v srdci řeky Madre de Dios, pět minut od lodge. V průběhu pochůzky budeme moci vidět mimořádnou krajinu, bujné rostliny, řadu druhů opic žijících volně v přírodě, jako je například Kapucín a snad i jiné druhy zvířat, jako je například Nosál a Lenochoda velké množství ptáků. Návštěvu ostrova ukončíme pozorováním dalšího západu slunce, po kterém se vrátíme do lodge a den uzavřeme příjemnou večeří.
18
DEN 18: ECOAMAZONIA LODGE – COCHA PERDIDA (ZTRACENÁ)
COCHA PERDIDA Po snídani začíná naše dobrodružství cestou přes prales. Spolu s místním průvodcem, budeme chodit v hluboké džungli až dorazíme do Cocha Perdida, unikátního ekosystému, útočiště různých zvířat. Budeme mít možnost pozorovat vydrykajmanyželvytapíry, různobarevné ptáky, majestátní jaguáry a různé druhy ryb. Tato oblast je jedinečná a typická pro ekologickou rezervaci Ecoamazonía, která ji udržuje neporušenou. ​ Poté dorazíme na mimořádnou vyhlídku – AMAZONIC VIEWPOINT, ze kterého můžeme ocenit obrovskou a magickou džungli. Následně se projedeme na kánoi kolem jezera a vrátíme se k obědu. Odpoledne můžeme volitelně na návštěvu místní botanické zahrady, nebo pokud chcete, budete mít možnost relaxovat u amazonského bazénu. Večer si vychutnáme večeři obklopeni zvuky džungle. A pokud tělo dovolí, budete si v místním baru užívat zábavné noci.
19
DEN 19: ECOAMAZONIA LODGE – PUERTO MALDONADO – LIMA
Po klidném nočním odpočinku na nás v jídelně čeká naše snídaně před návratem do Puerto Maldonado, abychom dorazili včas na let do Limy. ​ Po příletu do Limy se přesuneme do hotelu a budeme mít volno na prozkoumání okolí hotelu.
20
DEN 20: LIMA CITY TOUR
Dnešní den se ponese v duchu objevování Limy jak předkolumbovské (Huaca Pucllana, Muzeum Larco), tak koloniální (Klášter svatého FrantiškaPlaza de Armas a další).
21
DEN 21: LIMA GASTRONOMICKÁ
V 9.30h nás vyzvednou v hotelu a pojedeme na typický trh s čerstvými produkty v Limě a v místní restauraci s nádherným výhledem na Pacifický oceán se naučíme připravovat národní pokrmy, jako jsou Ceviche Peruano a Causa Limeña, a pít národní nápoj Peru, Pisco.
22
DEN 22: LIMA
Poslední den v Peru strávíme v místní bohémské čtvrti Barranco, kde budeme mít možnost se občerstvit ve známé kavárně La Bodega Verde. Pak se přesuneme do business a rezidenční čtvrti Miraflores, projdeme se po Maleconu (pobřežní promenádě), navštívíme centrum Larcomar a přes Kennedyho Park se dostaneme do srdce Miraflores. Budeme mít také poslední příležitost nakoupit suvenýry na místním trhu.
23
DEN 23: LIMA – EVROPA
Návrat zpět do vlasti.