m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

La Paz

separator
Více informací

La Paz není hlavním městem Bolívie, ale je to nejdůležitější město v zemi. Nachází se na hranici mezi zemí a oblohou a stoupá až do 4 000 metrů nad mořem. Říká se, že se můžete dotknout mraků z kterékoli ze svých ulic nebo z lanovky, která přepravuje místní obyvatele a cestovatele nad městem.

Město si zaslouží prozkoumat pomalým tempem. Barvy, zvuky a úsměvy lidí dělají z tohoto města ideální místo k setkání. A co byste měli navštívit v La Paz?

 

Trh čarodějnic

Za Plaza Mayor je trh čarodějnic. Přestože je vidět více turistů než místních a ceny jsou trochu vysoké, stále je to tady pro turisty levné. Na tomto místě můžete získat ze dřeva řemesla, masky, alpaky, hudební nástroje a vše, co souvisí s typickými barevnými vzory Bolívie.

 

Měsíční údolí

Podle obyvatelů La Paz to byl astronaut Armstrong ten, kdo dal jméno skalním útvarům, které jsou vzdálené 9 km od centra města.

 

Lanovky

Ti, kteří navštíví La Paz, si budou moci užít moderní a efektivní lanovky. Ve skutečnosti se jedná o několik linek lanovek. Například „Zelená“, která vede na jih a „Červená“, která jede do El Alto, odkud můžete vidět celé město a kam je nejlepší čas se vyvézt při západu slunce, kdy je Illimani (hora věčného sněhu a ledu) vidět v pastelových odstínech.