m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Lima

separator
Více informací

V Limě je vše v nekonečném pohybu, a dokonce i minulost se neustále patrná na každém kroku. Lima nabízí mimořádnou škálu emocí, pocitů, barev a chutí. Cestovatelé mohou navštívit působivou katedrálu města, létat nad oceánem, vychutnat si fotogenický západ slunce nebo si vychutnat světovou kuchyni.

Lima je místem konvergujících trendů, vytvořených svými lidmi a jejich živou kulturou, kde najdete zastoupený každý kout Peru. Jedna návštěva Limy nikdy nemůže stačit. Lima, plná bohatství koloniální éry, je jediným hlavním městem Jižní Ameriky čelícím oceánu. Je taktéž považována za gastronomické hlavní město Latinské Ameriky.

Lima je láska na první pohled. Nejen proto, že je to jediné jihoamerické hlavní město postavené na tichomořském pobřeží, ale také kvůli své dlouhé a ušlechtilé historii.

Putovat historickým centrem, světovým kulturním dědictvím, znamená komunikovat s minulostí i současností. Jeho krásné náměstí a památky, jeho impozantní domy s koloniálními a republikánskými balkony, jeho kostely naplněné neocenitelnými uměleckými díly. To jsou jen některé z možností, které si můžete vychutnat pěšky. Stejně ta jeho restaurace a bary nabízející nespočet tradičních zážitků a chutí. 

Historie Limy lze sledovat až do doby, než ji založili Španělové v roce 1535. Důkazy přežily ve formě huac – pyramid z nepálených, na slunci sušených cihel, které nyní stojí mezi moderními budovami.

Přímo v srdci Miraflores a San Isidro stojí impozantní Huaca Pucllana a Huaca Huallamarca, které byly postaveny starou kulturou Lima. Sloužily jako ceremoniální a pohřební centra. Byly postaveny z malých adobe cihel a slámy a byly zde objeveny zbytky hrobek, keramiky a mumií.

Je to město, které byste si neměli nechat ujít!