m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Salar de Uyuni

separator
Více informací

Městečko Uyuni je bránou k velkolepým solným pláním včetně Salar de Uyuni, lesům, lagunám a sopkám Altiplana.

Nachází v departementu Potosí, v bolívijském altiplanu na 3675 m.n.m. Městečko Uyuni má četné hostely a hotely, cestovní kanceláře a restaurace. Má také trh ve městě a pěší ulici, kde se nacházejí různé obchody. Uyuni bylo po dlouhou dobu důležitým železničním a těžebním centrem. Dnes je to klidné místo, které každý týden přijímá stovky turistů.

Ve městě můžete navštívit Archeologické a antropologické muzeum jižních And.

Otvírací hodiny:

  • Úterý až pátek od 8.30 hod do 12.00 hod a od 14.00 hod do 18.00 hod
  • Soboty a neděle od 9.00 hod do 13.00 hod

Největší atrakcí je však Salar de Uyuni, největší solní pláň na světě. Má rozlohu 12000 km². Každý rok přicházejí do Uyuni tisíce turistů, aby objevili tuto fantastickou solnou poušť.

 

Hřbitov vlaků

Vlakový hřbitov je 3 km jižně od města Uyuni. Dostanete se k němu pěšky, na kole nebo je to první zastávka na výletu po Salaru. Hřbitov vlaku je tvořen desítkami vagónů a parních lokomotiv, které fungovaly na začátku 20. století, v době, kdy mělo Uyuni velký význam díky těžbě minerálů a s tím spjatých železničních aktivit.

 

Colchani – „Brána do Salaru de Uyuni

Město Colchani se nachází pár kilometrů od Uyuni a působí tam družstvo, které těží sůl na Salaru. Ve městě je malé muzeum a trh, který prodává suvenýry vyrobené se soli. Návštěva města Colchani Vám ukáže, jak žijí lidi, kteří si vydělávají na živobytí pracujících v bílé poušti. Na Colchani se dostanete auty, taxíky, koly nebo dlouhou procházkou.